Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja podoficerska w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Promocja podoficerska w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia
Promocja podoficerska w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Fot.Dariusz Piekarczyk
Po raz pierwszy w tym roku miała miejsce w 15. Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia, którą dowodzi płk Wojciech Daniłowski, promocja bazowego kursu podoficerskiego „Sonda”dla blisko 70 żołnierzy zawodowych z jednostek Garnizon Warszawa, w skład której jednostka wchodzi. To największa i jednocześnie najnowocześniejsza jednostka łączności w Wojsku Polskim.

- Dzięki ukończeniu kursu w najbliższym czasie zostaniecie wyznaczeni w jednostkach na stanowiska podoficera - mówił płk Wojciech Daniłowski, dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. - Była to piąta decyzja kursu podoficerskiego Sonda w naszej brygadzie. Łącznie ponad 200 żołnierzu ukończyło go, a około 150 zostało awansowanych na wyższe stopnie. W dzisiejszych czasach podoficer, to kręgosłup armii. Na nich nich opiera się szkolenie, dowodzenie, kierowanie. Nie znaczy to jednak, że wszystko już wiecie, przed wami długa droga kształcenia, doskonalenia wiedzy i umiejętności. Maciej jednak potencjał, są wśród was inżynierowie, magistrowie. Możecie kontynuować naukę w szkołach oficerskich. Dodam, że są też z nami żołnierze z 10 Brygady Łączności, czy Pułku reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz 24 Polowej technicznej Bazy Wojsk Łączności.

Na wydarzeniu ma się pojawić Zastępca Dowódcy Garnizonu Warszawa płk Damian Matysiak. W wydarzeniu wzięli udział między innymi starosta sieradzki Mariusz Bądzior oraz prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Promocja podoficerska w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia ZDJĘCIA - Sieradz Nasze Miasto

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto