Wybierz region

Wybierz miasto

  Wiadomości RSS

  RSS - co to jest?

  Termin RSS (z ang. Really Simple Syndication - łatwa dystrybucja treści) to niezwykle szybki i prosty sposób otrzymywania informacji z wielu witryn internetowych jednocześnie. Zamiast odwiedzania poszczególnych stron, można za pośrednictwem czytnika RSS otrzymywać na bieżąco informacje z serwisów internetowych udostępniających je w tym formacie.

  W jaki sposób korzystać z kanału RSS

  Do odczytania kanału RSS służą specjalne czytniki kanałów, również powszechnie dostępne w Internecie. Umożliwiają zapisanie się do subskrybcji wybranego kanału RSS i pobieranie z niego wiadomości. Skróty wiadomości wyświetlają się w czytniku kanału RSS, a kliknięcie lub wybranie jednej z nich spowoduje przejście do wyświelenia całej jej treści. W celu zapisania się do kanału RSS serwisu naszemiasto.pl wystarczy, że skopiujesz link do interesującego Cię kanału RSS z listy po prawej stronie do posiadanego przez Ciebie czytnika RSS. Zostanie wtedy uruchomiony kanał, który sprawi, że w momencie, gdy my zamieścimy informacje na naszej stronie internetowej, to jednocześnie pojawią się one u wszystkich, którzy mają zainstalowany czytnik RSS i są odbiorcami tego kanału.

  Czytniki RSS

  Czytniki kanałów RSS (ang. RSS feeders) to najczęściej całkowicie darmowe oprogramowanie służące do odbierania wiadomości w formacie RSS i wyświetlania ich. Przykładowe programy do czytania kanałów RSS to np.: Cafe News, Feedreader, FeedDemon, RSS Bandit czy RSS Reader. Funkcję RSS posiadają także niektóre przeglądarki internetowe (np. Opera 8.0, Mozilla Firefox) czy "nakładki" na Internet Explorer (np. Avant Browser).

  Kanały RSS - Turystyka

  Kanały RSS - Sport

  Kanały RSS - Rozrywka

  Kanały RSS - Wydarzenia

  Kanały RSS - Kalendarz-imprez

  Dodaj ogłoszenie