Koszykówka: Widzew Łódź nie wytrzymał końcówki meczu z Odrą Brzeg

Adrian_Somorowski
Koszykarki Widzewa Łódź przegrały w sobotę (26 marca) we własnej hali z Odrą Brzeg 55:67.

Koszykówka: Widzew wygrywa, ŁKS przegrywa

Wczorajsze spotkanie rozpoczęła rzutem za dwa punkty, zawodniczka Odry, Justyna Daniel. Szybko jednak odpowiedziały widzewianki, za sprawą Aleksandry Pawlak, która również zdobyła dwa punkty. Przez następne kilka minut gry toczyła się wyrównana walka. Po pięciu minutach pierwszej kwarty łodzianki wyszły na jednopunktowe prowadzenie (7:6). Gospodynie jednak nie cieszyły sie tą przewagą długo, zaczeły gubić piłki, popełniać błędy w obronie i w rezultacie przegrały pierwszą kwartę 11:13.

Druga cześć gry rozpoczęła się od faulu przy rzucie na Annie Tondel. Łodzianka trafiła tylko jeden rzut osobisty. Kilka sekund później ponownie Tondel wchodziła pod kosz i wywalczyła akcję "2+1", której nie wykorzystała w stu procentach.

Natomiast przyjezdne systematycznie powiększały przewagę. Nerwowa gra toczyła się po stronie gospodyń. Katarzyna Kenig w ciągu niespełna 10 sek. zanotowała na swoim koncie dwa faule. Nieskuteczna gra po obu stronach boiska toczyła się przez kolejne minuty. Złą passę widzewianek przełamały Kamila Polit i Olga Żytomirska, zdobywając po dwa punkty. Na 46 sek. przed końcem pierwszj połowy gry, zawodniczka Oodry - Ewelina Buszt wywalczyła akcję "3+1". Podobnie jak wcześniej Tondel, nie wykorzystała jej w pełni. Pierwsza połowa gry zakończyła się wynikiem 27:35.

Drugą połowę otworzyły Żytomirska, rzutem za dwa punkty, oraz Eliza Gołumbiewska rzutem za trzy punkty. Chwila nieskutecznej gry po stronie Odry i koszykarki Widzewa drugi raz w meczu wyszły na prowadzenie, co prawda jednopunktowe. Cieszyły się nim tylko kilka sekund, do rzutu za trzy Xeni Stewart. Kolejne minuty to gra punkt za punkt. W końcówce za trzy punkty trafia Żytomirska i tym samym wyprowadziła Widzew na prowadzenie 48:44.

Ostatnia część spotkania zaczęła sie od rzutu za trzy Buszty. Odra zaczęła odrabiać straty. Już po 3 min. gry w ostatniej kwarcie był remis 50:50. Nastepnie dwa punkty dla Widzewa rzuciła Kenig, a sześć dla Odry, Aysha Jones. Od tego momentu przyjezdne kontrolowały grę. To one lepiej wytrzymały psychicznie i fizycznie w końcówce i ostatecznie wygrały całe spotkanie 67:55.