Liga Letnia CNBA: Półfinały za nami

Za nami niesamowicie emocjonujące mecze półfinałowe. I nie chodzi o Euro 2012 ale o mecze Ligi Letniej! A kto wywalczył awans do finałów? O tym poniżej.

Indesit - Diversio 62:29
Indesit pokonując drugoligowy Diversio zagra w przyszłym tygodniu w meczu o 13 miejsce. Najskuteczniejszymi zawodnikami spotkania byli Tomasz Walczak oraz Filip Mrozowski, którzy zdobyli - odpowiednio - 16 i 15 punktów. Diversio podejmie w przyszłym tygodniu The Pindolls.

City Studio Basket Squad II - Młode Strzelby 57:51
Pierwszy ze spotkań półfinałowych dostarczył wiele emocji, ale jednocześœnie był toczony w duchu fair play. Obydwie drużyny wyszły na spotkanie bardzo skoncentrowane i na początku spotkania Młode Strzelby objęły prowadzenie 12:10. W drugiej kwarcie zawodnicy City Studio Basket Squad'u II ruszyli do ataku i wygrali tę cz궜ć spotkania 16:11. Tak bardzo zależało obydwu drużynom na wygranej, że jedna z drużyn została ukarana faulem technicznym za "zbyt dużą mobilizację" w swoich szeregach. Przed czwartą kwartą na tablicy widniał wynik 39:31 dla Basket Squadu. W ostatniej kwarcie Młode Strzelby w ciągu zaledwie kilkunastu sekund zdobyli 8 punktów z rzędu (celne rzutu Krzysztofa Białkowskiego i Igora Grodzkiego) i na dwie minuty przed końcem przegrywali różnicą dwóch oczek. Po przerwie na żądanie City Studio Basket Squad zaczęło grać spokojną koszykówkę i dzięki celnym rzutom z półdystansu Roberta Kowalskiego i Adriana Bednarczyka utrzymało przewagę do końca spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Igor Grodzki, który zdobył 17 punktów. W drużynie przeciwnej wyróżnił się wspomniany Adrian Bednarczyk, zdobywca 12 punktów.

Novamed.pl - City Studio Basket Squad 56:52
Ten mecz gwarantował wielkie emocje już przed rozpoczęciem meczu. Po ciężkim spotkaniu w ćwierćfinałach, tym razem Novamed.pl podejmował jeszcze bardziej wymagającego rywala. W pierwszej kwarcie większa skutecznoœść pozwoliła Novamed.pl uzyskać przewagę w postaci 8 punktów. W drugiej kwarcie przeciwnicy zaczęli grać mocniej w obronie i trafiać z dystansu. Do przerwy wynik 32:29 i sprawa awansu do finału była ciągle nierozstrzygnięta. Pod koniec trzeciej i na początku czwartej kwarty Mario Mijac (Novamed.pl) trafił trzy trójki z rzędu, a w czwartej kwarcie zdobył 11 ze swoich 16 punktów. Dzielnie wspierał go Andrzej Kruszyński, zdobywca 11 punktów, który na 4 s sekundy przed końcem spotkania wykorzystał dwa rzuty wolne i wyprowadził swoją drużynę na czteropunktowe prowadzenie. Po przerwie na żądanie City Studio Basket Squad wprowadzali piłkę na polu ataku, jednakże rzut za trzy punkty Jakuba Sila nie znalazł drogi do kosza. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Marek Kołodziejczyk - 18. Tym samym Novamed.pl zmierzy się z City Studio Basket Squad'em II i będzie to rewanż za spotkanie w grupie, w którym lepsi okazali się Ci drudzy.

W meczu o III miejsce Młode Strzelby podejmą City Studio Basket Squad I

Kolejne mecze odbędą się w najbliższy wtorek (3. lipca) od godziny 18:15, a mecze o miejsca I, III, V, IX i XI już w czwartek, 5 lipca, również od godziny 18:15. Wszystkie spotkania (w przypadku ładnej pogody) odbędą się na boisku przy SP 173 w Łodzi -ul.Sienkiewcza 46.