Czy to koniec? „Kaka” dobił Widzew (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Czy to koniec? „Kaka” dobił Widzew
Czy to koniec? „Kaka” dobił Widzew Fot. Krzysztof Szymczak
Widzewiacy przegrali w środowy wieczór na stadionie przy Piłsudskiego 138 arcyważne spotkanie z Olimpią Grudziądz 1:2 (0:0). Katem Widzewa okazał się Marcin Kaczmarek, były piłkarz łódzkiego klubu.

Goście, chcąc zachować szansę na I ligę, musieli w Łodzi wygrać. Widzew powinien zdobyć co najmniej punkt. Plan wykonali podopieczni trenera Mariusza Pawlaka, czyli Olimpia.

W pierwszej połowie szału nie było. Tak naprawdę widzewiacy mieli jedną jedyną okazję na gola, ale Daniel Tanżyna fatalnie spudłował. Za to drugie 45 minut odważniej rozpoczęli goście. Patryk Wolański obronił jednak popisowo strzał Thiago Alvesa. Potem jednak bramkarz Widzewa popełnił błąd i w wybornej sytuacji znalazł się Kacper Pietrzyk. Skiksował jednak. W 60 minucie kibice Widzewa oniemieli. Portugalczyk Thiago Alves przebiegł z piłką z pół boiska, minął Kohei Kato i Daniela Tanżynę, a potem w sytuacji sam na sam oszukał Patryka Wolańskiego. Kilka minut później było jednak 1:1. Adam Radwański strzelił silnie z kilkunastu metrów. Wojciech Muzyk sparował piłkę przed siebie, ale dopadł do niej Mateusz Michalski i wpakował do siatki! Gol podbudował widzewiaków, którzy wspomagani szalonym dopingiem swoich kibiców, parli do przodu. Mateusz Michalski był blisko gola, ale bramkarz gości wybił piłkę. Olimpia też szukała swojej szansy. Niezbyt dobrze dysponowany tego dnia Patryk Wolański znowu niepewnie interweniował. Na szczęście na miejscu był Daniel Tanżyna i zdołał wybić piłkę. Kiedy wydawało się, że mecz skończy sie remisem, Sebastian Zieleniecki sfaulował we własnym polu karnym Przemysława Kitę i sędzia wskazał na „wapno”. Były widzewiak z Błaszek Marcin „Kaka” Kaczmarek nie pomylił się. Trafił do siatki i teraz widzewiacy, aby awansować, muszą w niedzielę wygrać w Bełchatowie, licząc przy tym na korzystne dla siebie wyniki spotkań z udziałem drużyn z czołówki.

WIDZEW ŁÓDŹ - OLIMPIA GRUDZIĄDZ 1:2 (0:0)