Koszykówka: Widzew wygrywa, ŁKS przegrywa

KAtarzyna Kenig i Ugo Oha
KAtarzyna Kenig i Ugo Oha Agnieszka Siemińska (archiwum mmlodz)
Koszykarki Widzewa Łódź wygrały z Utexem Row Rybnik 85:78, z kolei zawodniczki ŁKS-u przegrały z Odrą Brzeg 54:71.

Już w przyszłym tygodniu kolejne Derby Łodzi

Rozgrywki play-out Ford Germaz Ekstraklasy nie zwalniają tempa. Mecz odbywają się co trzy dni, a sytuacja na samym dole tabeli zmienia. Jedyne co jest niezmienne, to prowadzenie w tym gronie koszykarek Widzewa Łódź. Widzewianki były bliskie awansu do fazy play-off i teraz potwierdzają swoją dominację wśród drużyn walczących o utrzymanie.

Wczoraj (23 marca) łodzianki pokonały na wyjeździe Utex Row Rybnik 85:78. Podopieczne Miodraga Gajića przegrały tylko 3. kwartę, a 4 zawodniczki zdobyły dwucyfrową ilość punktów. Liderką zespołu była tradycyjnie Katarzyna Kenig, która zdobyła 17 "oczek" i zaliczyła 6 asyst. Dobrą formę potwierdziła też Małgorzata Chomicka. Łódzka rozgrywająca w drugim meczu z rzędu zdobyła ponad 10 punktów.

W zgoła odmiennej sytuacji znajdują się koszykarki ŁKS-u. Ostatnią wygraną właśnie z Utexem Row Rybnik pokazały, że są w stanie wygrywać. Wczoraj zaprzeczyła jednak temu faktowi. Ełkaesianki w Brzegu nie dały rady tamtejszej Odrze przez co znów są najgorszym zespołem ligi.

Koszykarki ŁKS-u szanse na zwycięstwo straciły już w pierwszej połowie, którą przegrały 26:42. Tym razem duet Magdalena Losi - Ugo Oha nie poprowadziły koleżanek do sukcesu. Pozytywem potyczki z Odrą jest powrót do gry Leony Jankowskiej. Skrzydłowa w ostatnim czasie pauzowała z powodu zapalenia płuc. W Brzegu spędziła na parkiecie ponad 16 minut i choć zdobyła tylko jeden punkt, to w kolejnych meczach powinna być wzmocnieniem drużyny.

W następnej kolejce ŁKS pauzuje, a Widzew gra u siebie z Odrą Brzeg. Ten mecz rozpocznie się w sobotę (26 marca) o godzinie 18. W przyszłą środę (30 marca) dojdzie natomiast do kolejnych Derbów Łodzi.

Utex Row Rybnik - Widzew Łódź 78:85
(21:25, 14:15, 22:18, 21:27)
Row: R. Harris (26 punktów, 5 asyst), L. Koehn (20 pkt., 5 strat), K. Stanek (8 pkt.), A. McLean (8 pkt., 11 zbiórek, 4 straty), B. Głocka (4 pkt.) - A. Brown (4 pkt.), K. Suknarowska (8 pkt.)
Widzew: M. Chomicka (13 pkt.), K. Kenig (17 pkt., 6 as.), E. Gołumbiewska (12 pkt.), A. Pawlak (9 pkt.), O. Żytomirska (15 pkt.) - J. Szymczak-Górzyńska (4 pkt.), K. Trojanowska (4 pkt.), K. Polit (2 pkt.), A. Tondel (9 pkt.), J. Okulska (0 pkt.)

Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD Łódź 71:54
(18:12, 24:14, 15:14, 14:14)
Odra: M. Gawrońska (3 pkt., 8 asyst, 7 strat), J. Daniel (4 pkt.), X. Stewart (11 pkt.), M. Alexander (10 pkt., 9 zb.), M. Żyłczyńska (26 pkt., 10 zb.) - E. Buszta (7 pkt.), A. Jones (5 pkt.), N. Tajerle (3 pkt.), J. Oses (2 pkt.), Ż. Kędra (0 pkt.)
ŁKS: A. Novikava (9 pkt.), A. Kaja (4 pkt.), M. Losi (21 pkt.), D. Sobczyk (1 pkt.), U. Oha (14 pkt., 13 zb.) - M. Rzeźnik (3 pkt.), L. Jankowska (1 pkt.), T. Zhuraliova (0 pkt.), R. Schmidt (1 pkt.)