Koszykówka: Widzew Łódź - INEA AZS Poznań 74:65

Adrian_Somorowski
Koszykarki Widzewa Łódź pokonały, przed własną publicznością, zespół INEII AZS Poznań 74:65 w pierwszym meczu rundy play-out.

Marcin Gortat bije rekordy w NBA

Wczorajsze spotkanie koszykarek Widzewa było bardzo wyrównane. Obie drużyny nie wykazywały szczególnej woli walki do gry, może z powodu praktycznie pewnego utrzymania obu ekip w Ford Germaz Ekstraklasie.

Widzewianki zdołały sobie wypracować nieznaczną przewagę, w głównej mierze, dzięki dobrze grającej Oldze Żytomirskiej, która stała się wczoraj najlepiej punktującą zawodniczką Widzewa. Najwidoczniej powrót Olgi po problemach ze zdrowiem, pomógł całej drużynie.

Trener gości, Krzysztof Szewczyk już na początku postanowił wziąć czas dla swojej drużyny.Okazało się bardzo pomocne. Poznanianki wyeliminowały proste straty piłki oraz poprawiły skuteczność w ataku, co zaowocowały podgonieniem zawodniczek z Łodzi. Bardzo ambitnie w drużynie z Poznania grała, urodzona w Łodzi, Agnieszka Makowska.

W końcówce trzeciej kwarty w końcu jedna z drużyn uzyskała przewage. Były to koszykarki Widzewa. Zawodniczki Miodraga Gajica odskoczyły rywalkom na 5 punktów, a w czwartek kwarcie jeszcze zwiększyły przewagę. Poznanianki miały również problemy z faulami - za 5 przewinień spadły Aneta Kotnis i Chinyere Ukoh. W końcówce, widzewianki spokojnie kontrolowały wynik i mecz zakończył się zwycięstwem łódzkiego klubu 74:65.

Kolejny mecz Widzewianki, zagrają na wyjeździe już w tą środę, z zespołem Utex Row Rybnik.

Widzew Łódź - INEA AZS Poznań 74:65 (18:17, 20:20, 22:18, 14:10)

Widzew: Żytomirska 21, Chomicka 11, Kenig 11, Trojanowska 8, Górzyńska-Szymczak 7, Pawlak 7, Tondel 7, Gołumbiewska 2, Polit 0.

INEA AZS: Idczak 26, Gilliam 14, Kędzia 8, Makowska 6, Ukoh 6, Mowlik 3, Kotnis 2, Mazurczak 0, Marciniak 0, Durak 0.