MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczysta przysięga wojskowa w Poddębicach ponad 70 ochotników z całego łódzkiego ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ponad 70 ochotników z całego województwa łódzkiego
Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ponad 70 ochotników z całego województwa łódzkiego 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej
Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyła się w Poddębicach. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało ponad 70 ochotników z całego województwa łódzkiego. Kolejni chętni są zapraszani do wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nowi żołnierze – jak informuje 9 ŁBOT - przeszli 16-dniowe szkolenie podstawowe, podczas którego zapoznali się z podstawami wojskowego rzemiosła, m.in. strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią.

Przemawiając do nowych żołnierzy dowódca 9 ŁBOT pułkownik Paweł Wiktorowicz gratulował wstąpienia w szeregi łódzkich Terytorialsów oraz zwrócił się do ich rodzin i pracodawców. - Słowa roty przysięgi wojskowej w przededniu rocznicy napaści Armii Czerwonej na teren Rzeczypospolitej Polskiej nabierają szczególnego znaczenia. Dziękuję Wam za stawiennictwo do wojska w tych trudnych czasach. Wierzę, że służba w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej otworzy Wam drogę do dalszego rozwoju i będzie źródłem satysfakcji z pełnionego obowiązku.
Dziękuję rodzinom i pracodawcom żołnierzy za to, że umożliwiły im ukończenie tego szkolenia.

Nowo zaprzysiężeni żołnierze rozpoczną teraz trzyletni cykl szkoleń w pododdziałach 9ŁBOT najbliższych swojemu miejscu zamieszkania. Szkolenia będą odbywać się w formie rotacyjnej w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

- Wybrałam służbę w WOT ponieważ mogę ją łączyć z dotychczasową pracą zawodową. Nie było łatwo przejść szkolenie, ale było warto. Spełniło się moje marzenie o założeniu munduru i pozostaje mi otwarta droga do służby w wojsku, czas pokaże, którą drogę wybiorę – powiedziała jedna z nowo zaprzysiężonych żołnierzy.

Jesteś zainteresowany służbą w wojsku? Gdzie się zgłosić?

Mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy chcą zdobyć wojskowe przeszkolenie, a nigdy nie byli w wojsku mogą spróbować swoich sił podczas szkoleń podstawowych. Wnioski o powołanie do WOT należy składać w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Wojskowym Centrum Rekrutacji lub przez portal e-PUAP. Zainteresowani mogą również skontaktować się z rekruterem 9ŁBOT ze swojego powiatu - dane kontaktowe dostępne są na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. LINK TUTAJ. KLIKNIJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto