ŁKS Łódź vs Cracovia (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają z Cracovią. Zapraszamy do śledzenia ...
Piłkarze ŁKS-u Łódź grają z Cracovią. Zapraszamy do śledzenia ... Robert Zwoliński
Piłkarze ŁKS-u Łódź zremisowali z Cracovią 2:2. Zapraszamy do zapoznania się z relacją na żywo z tego meczu.
O co będą walczyć ŁKS i Widzew wiosną?

Piłkarze ŁKS-u Łódź podejmują dzisiaj (9 marca) Cracovię. Jest to pierwszy mecz 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i zarazem spotkanie o przysłowiowe "6 punktów". Łodzianie i krakowianie to jedni z kandydatów do spadku, więc z kim powinni zdobywać punkty, jak nie w spotkaniach bezpośrednich.

Dzisiaj co najmniej jedna z drużyn będzie opuszczała murawę niepocieszona. Pytanie tylko która? W tym pojedynku o sukcesie mogą zadecydować indywidualne umiejętności, a tych więcej mają łodzianie. To może być właśnie mecz, w którym Maciej Iwański, Wojciech Łobodziński, czy Marek Saganowski będą mogli pokazać, dlaczego to im należy się miejsce w piłkarskiej elicie polskiej na przyszły sezon. Czy tak się stanie? Zapraszamy do śledzenia **relacji na żywo ze spotkania

ŁKS Łódź

- Cracovia**.

ŁKS Łódź - Cracovia

(Wynik końcowy)

2 : 2 (2:0)

Bramki: 1:0 M. Saganowski (28. min.) 2:0 A. Gieraga (33. min.) 2:1 V. Boljević (60. min.) 2:2 H. Suart (84. min.)

Składy:
P. Velimirović - A. Gieraga, P. Klepczarek, M. Łabędzki, R. Gercaliu, W. Łobodziński, A. Łukasiewicz, M. Iwański, O. Lajzans, A. Papikyan (61. P. Sasin), M. Saganowski (87. M. Gancarczyk)
W. Kaczmarek - K. Nykiel, V. Boljević, M. Żytko, H. Stuart, S. Ntibazonkiza, J. Hosek (D. Matulevicius), A. Struna, M. Bartczak, S. Szałachowski (78. S. Steblecki), K. van der Biezen (90. M. Budziński)

Czerwona kartka: Klepczarek (ŁKS)
Żółte kartki: Klepczarek x2, Gieraga (ŁKS) Hosek, Ntibazonkiza, Bartczak, Suart (Cracovia)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. ŁKS Łódź zremisował z Cracovią 2:2. Później zapraszamy też do obejrzenia foto- i wideorelacji z dopingu kibiców oraz przeczytania pomeczowych komentarzy.
90' Marcin Budziński zmienia van der Biezena. Mecz potrwa jeszcze dodatkowe 3 minuty.
87' Marek Gancarczyk wchodzi za Saganowskiego, ale trochę późno ta zmiana...
84' Velimirović znów świetnie wychodzi di sytuacji sam na sam...rrzut rożny i bramka dla Cracovii. 2:2 Suart strzela plasowanie przy słupku i zdejmuje później koszulkę, za co ukarany jest też żółtą kartką.
82' Łobodziński mocno do przodu na wolne pole...tylko Saganowski nie miał nawet siły ruszyć. Łodzianie "oddychają rękawami" - niestety, nieprzepracowany okres przygotowawczy wychodzi im bokiem... No i przypomnijmy, że grają w 10...
78' Sebastian Steblecki wchodzi za Szałachowskiego.
75' Rożny dla Pasów...Velimirović leeeeeci, ale pika była daleko. Czarnogórzanin wykonał efektownego "tygryska", dobrze, że krakowianie nie trafili do opuszczonej bramki.
73' Od kilku minut Cracovia panuje na murawie. Łodzianie wybijają piłki na uwolnienie, ale Saganowski w walce z 2-3 rywalami nie ma większych szans, grając tyłem do bramki gości. Ełkaesiacy nie mają też siły.
68' Kiks Szałchowskiego, który nieczysto trafia w piłkę. W łódzkim zespole ktoś powinien chyba zastąpić Gieragę, który ma już kartkę i ma ogromne problemy z zatrzymywanem Ntibazonkizy, który na niego gra.
65' Ntibazonkiza pół metra obok prawego słupka Velimirovicia.
63' Deivydas Matulevicius zmienia Hoska. Napastnik wchodzi za obrońcę..
Boljević zdobył bramkę strzałem-dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Toru lotu piłki nie przeciął żaden z krakowian, ani łodzian i futbolówką wpadła przy dalszym słupku.
61' Schodzi Papikyan, który w drugiej połowie był niewidoczny, a wchodzi Paweł Sasin.
60' 1:2 Boljević
59' Gieraga ostro fauluje Ntibazonkizę. Burundyjczyk zwija się z bólu na murawie.
58' Krakowianie trafiają w słupek.
55' Żółta kartka dla Bartczaka.
54' Na moment cichnie doping i rozlegają się brawa - to jeszcze jeden hołd dla śp. Smolarka, który zmarł w wieku 54 lat...
50' Klepczarek celowo zagrywa ręką! I druga żółta kartka dla obrońcy, w konsekwencji czerwona... Delikatnie mówiąc, głupie zagranie Klepczarka, tym bardziej, że sytuacja miała miejsce blisko środka boiska, a piłka uciekała naaut.
48' Dobrze zapowiadająca się kontra łodzian, kończy się tylko kornerem. Zabrakło nieco tempa.
46' O 19.09 rozpoczęła się II część spotkania. Na razie bez zmian w obu drużynach. I po chwili świetna okazja dla łodzian - ale Kaczmarek wygrywa pojedynek sam na sam.
Koniec pierwszej połowy spotkania. ŁKS Łódź - Cracovia 2:0.
45' Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej. Od kilku minut ełkaesiacy dzielą i rządzą na boisku.
44' Żytko w ostatniej chili uprzedza Sagana. Róg dla łodzian.
40' Velimirović i Ntibazonkiza opatrzeni przez lekarzy i zdolni do dalszej gry. Burundyjczyk będzie jednak kontynuował z żółtą kartką, jaką otrzymał za zbyt ostrą grę.
38' Łabędzki w dziecinny sposób puścił Ntibazonkizę, Burundyjczyk popędził na łódzką bramkę, ale w ostatniej chwili odskoczyła mu nieco piłka. Świetnie wykorzystał to Velimirović, który wyszedł z energicznie i rzucił się rywalowi pod nogi, łapiąc piłkę. Obaj piłkarze ucierpieli w tym starciu.
36' Na trybunach "Sagan, Sagan, Sagan Gol!", a tymczasem Papikyan ścina z lewej do środka i strzela, jednak wprost w Kaczmarka. Ormianin jest chyba dzisiaj najlepszym zawodnikiem na boisku.
34' Łukasiewicz potężnie z 25 metrów, ale... to nie rugby.
Gieraga strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dostajemy informację, że spalonego przy bramce Ntibazonkizy jednak nie było.
33' GOL! Gieraga! 2:0!
Żółtą kartkę za zagranie ręką otrzymał Hosek, ale jak się okazuje, karnego być nie powinno - zagranie ręką było metr przed polem karnym. W tamtej akcji świetnym podaniem prostopadłym popisał się Papikyan, który wymusił błąd defensywy przyjezdnych.
28' GOOOOOLL!!! Saganowski! 1:0
27' Karny dla ŁKS-u! Ręka jednego z gości.
23' Bartczak z woleja, ale bardzo niecelnie.
20' Seria kiksów łodzian we własnym polem karnym. Ostatecznie piłka ląduje w rękach Velimirovicia.
18' Ntibazonkiza rozpędził się lewą stroną i próbował strzelać z pola karnego, ale był zablokowany - jeden z ełkaesiaków zatrzymał piłkę ręką. Tylko róg dla Cracovii.
16' Żółta kartka dla Klepczarka za taktyczny i niepotrzebny faul w środku na Ntibazonkizie.
14' Lajzans potężnie z ok. 40 metrów - brakowało niewiele.
13' Świetna prostopadła piłka do Łobodzińskiego, ten w pole karne do Papikyana. Ormianin pada w szesnastce, ale gwizdek sędziego milczy - raczej słusznie.
10' Ładna akcja ŁKS-u - Iwański do Saganowskiego, ten do Papikyana na lewą stronę, Papikyan do środka do Łukasiewicza, a ten przerzuca na prawo do Łobodzińskiego. Dośrodkowanie "Łobo" przejęli jednak krakowianie.
8' Piłka w siatce ŁKS-u - strzelał Ntibazonkiza. Wcześniej był jednak spalony. Ciągle 0:0.
6' Ależ kiks Saganowskiego! Kapitan ŁKS-u nie trafia czysto w piłkę w dogodnej sytuacji.
3' Dośrodkowanie Iwańskiego z rzutu wolnego z ok. 40 metrów, ale nie udało się łodzianom oddać skutecznego strzału. Dodajmy tylko, że podczas minuty ciszy było kulturalnie i nawet nazwa "Widzew Łódź" nie została przyjęta w tym kontekście negatywnie. Brawa dla kibiców za uczczenie pamięci Włodzimierza Smolarka.
1' O godzinie 18.05 rozpoczęła się 21. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Rozpoczęli piłkarze Cracovii.
Godzina 17.59 - Piłkarze jeszcze nie wyszli na murawę... Korzystając z chwili czasu, informujemy, że wszystkie mecze 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozpoczną się minutą ciszy ku pamięci Włodzimierza Smolarka, wybitnego piłkarza Widzewa Łódź, który zmarł w tym tygodniu.
Godzina 17.43 - Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze rozgrzewają się jeszcze na murawie. Za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn.
Godzina 17.20 - Do rozpoczęcia meczu pozostało 40 minut. Na stadionie ŁKS-u palą się już reflektory, a my podążamy już w stronę alei Unii. Miejmy nadzieje, że ubraliście się ciepło, bo na termometrach tylko 5 st. C.
Godzina 14.00 - Do rozpoczęcia meczu pozostały 4 godziny. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Piszcie swoje typy w komentarzach poniżej. Przypominamy też, że w jesiennym meczu tych drużyn ŁKS wygrał 1:0, a bramkę w debiucie zdobył Antoni Łukasiewicz.