Derby Łodzi 2010 w koszykówce: Widzew Łódź - ŁKS Łódź (na żywo)

Koszykarki Widzewa przegrały z ŁKS-em 58:67. Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo jaką przeprowadziliśmy z II Derbów Łodzi 2010.

Koszykarki Widzewa Łódź grają dzisiaj (12 grudnia) z ŁKS-em. Dla obu drużyn to rewanżowy pojedynek w tegorocznym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy. Są to zarazem drugie Derby Łodzi, a tym samym pierwsze, w których gospodyniami są Widzewianki.

Oba zespoły grały ze sobą na inaugurację bieżących rozgrywek i wtedy wygrały właśnie koszykarki Widzewa. Dla Ełkaesianek jak się później okazało był to tylko początek bardzo złej rundy, w której wygrały zaledwie raz. W międzyczasie zmienił się tam trener - Mirosława Trześniewskiego zmienił Piotr Neyder, który przed tym sezonem miał zostać trenerem... Widzewa. Czy dzisiaj koszykarki ŁKS-u przełamią się po raz drugi i odegrają za porażkę w pierwszych Derbach Łodzi, czy może Widzewianki udowodnią swoją wyższość w sezonie 2010/2011? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo**z II koszykarskich Derbów Łodzi**, prosto z Hali Parkowa.

Przeczytaj też zapowiedź meczu Widzew Łódź - ŁKS Łódź

**Strona wymaga odświeżania - w tym celu wciśnij F5

MUKS Widzew Łódź - ŁKS Siemens AGD Łódź

58 : 67

(Wynik końcowy)

4. M. Chomicka                    7 pkt.
5. J. Górzyńska-Szymczak     7 pkt.
6. M. Laskowska                   0 pkt.
7. K. Trojanowska                 2 pkt.
8. K. Kenig                          10 pkt.
9. J. Okulska                       0 pkt.
11. K. Polit                          2 pkt.
14. A. Kolasa                       0 pkt.
15. A. Pawlak                       9 pkt.
21. O. Żytomirska                4 pkt.
22. A. Tondel                       9 pkt.
31. L. Kopczyk                     8 pkt.
35. U. Oha                   19 pkt.

Zobacz fotorelację i przeczytaj pomeczowe wypowiedzi z meczu Widzewa Łódź z ŁKS-em

IV kwarta
Koniec meczu! ŁKS Łódź wygrywa z Widzewem Łódź w Hali Parkowa 67:58
Niecelne rzuty Jankowskiej i Schmidt, a z drugiej strony Pawlak zablokowana przez Ohę
Żytomirska zablokowana przez Jankowską. Do końca meczu 1:18 min, czas dla gospodyń.
58:67 Bułgarka dołożyła punkt z linii rzutów osobistych
58:66 Pasheva trafia spod kosza i jest jeszcze faulowana
58:64 Pawlak z półdystansu
56:64 Tym razem Kenig po dwutakcie
54:64 Indywidualna akcja Pashevy i punkty zdobyte lewą ręką
Kenig zablokowana przez Losi. Kontra ŁKS-u zatrzymana
54:62 Schmidt do Ohy i Amerykanka zdobywa kolejne punkty z bliska. Czas dla Widzewa. Do końca meczu 4:17 min
54:60 Widzewianki tracą i Pasheva wykorzystuje kontrę
54:58 Ładna akcja Schmidt i Jankowskiej i punkty tej pierwszej lewą ręką
54:56 Kopczyk znów trafia, tym razem raz za jeden punkt
53:56 Za trzy trafia Kopczyk
50:56 Dużo zamieszania pod koszem Widzewa. Najlepiej poradziła sobie Oha
50:54 Tondel spod kosza po przechwycie, wyprowadzonym kontrataku i podaniu Pawlak
48:54 Tak, Żytomirska trafia oba wolne
Kiepski pozątek IV kwarty z obu stron. Przez ponad 2 minuty bez punktów. Żytomirska będzie wykonywała rzuty osobiste...Czy przełamie niemoc?
Tradycyjnie na początku kolejnej kwarty są problemy z zegarem. Za trzy nie trafiła Losi
III kwarta
Koniec III kwarty, którą wygrały gospodynie, ale to ŁKS prowadzi z Widzewem przed ostatnią częścią gry 54:46
39:49 Chomicka wykorzystuje dwa osobiste
37:49 Dwa wolne wykorzystuje Oha. Atmosfera na trybunach bardzo gorąca, a gwizdki przeciw Widzewowi nie znajdują aprobaty u widzów
37:47 Punkty Kenig spod kosza, wcześniej świetnie powalczyła Chomicka
35:47 Polit z lewej strony kosza
33:47 Novikava trafia osobisty
33:46 Kontrę wykańcza spod kosza Kenig. Czas dla trenera ŁKS-u; do końca III kwarty 4:35 min
31:46 Trafiony rzut za trzy mają już też gospodynie. Trzy punkty zdobyła Pawlak
28:46 Jankowska wykorzystuje jeden wolny
Kenig pudłuje w kontrze spod kosza, szybki atak Ełkaesianek próbowała zatrzymać Chomicka, ale stała w polu, gdzie nie ma fauli w ataku. Pretensje ma trener Gajić.
28:45 Szymczak odpowiada tylko za dwa
26:45 Pierwsza trójka w tym spotkaniu - trafiła Losi
26:42 Pawlak z półdystansu. Drugą część gry źle zaczęła przede wszystkim Pasheva, która już zaliczyła dwie straty
24:42 Wszystko już w porządku. Derby Łodzi toczą się dalej. Pierwsze punkty w drugiej połowie zdobyła Losi z bliskiej odległości
Górzyńska pudłuje na początku spod samego kosza i znowu pojawia się problem z zegarem. Kibice rozpalili sztuczne ognie, a kilka zostało rzuconych na parkiet...
II kwarta
Kenig próbowała jeszcze równo z syreną zmniejszyć straty, ale nie trafiła. Zakończyła się 1. połowa meczu pomiędzy Widzewem Łódź a ŁKS-em Łódź. Prowadzą Ełkaesianki 40:24
24:40 Kopczyk zdobywa punkty po kontrataku
22:40 Dwa osobiste wykorzystane przez Jankowską
22:38 Tondel świetnie uwolniła się pod koszem, a po chwili efektownie blokowała Jankowską, ale sędzia dopatrzył się faulu
Wysokie tempo gry, ale brakuje punktów. Sobczyk spudłowała spod kosza w kontrataku. Do końca połowy 2 minuty
20:38 Kenig po penetracji podkoszowej, a w kolejnej akcji strata gospodyń w kontrze
18:38 Jankowska kolejny raz wykorzystuje dwa wolne
Błąd 24 sekund po stronie Widzewa. Do końca 1. połowy 4 minuty
18:36 Oha znów bez problemów spod kosza. W odpowiedzi Szymczak niecelnie za trzy
18:34 Oha wykorzystuje tylko jeden rzu osobisty
18:33 Pasheva prawie z linii rzutów za trzy po podaniu Schmidt
18:31 Po wznowieniu gry znów skuteczna akcja Szymczak
Błąd połowy ŁKS-u i czas dla trenera Piotra Neydera.
16:31 Oha po podaniu Pashevy. W odpowiedzi traci Kopczyk
16:29 Indywidualna akcja Szymczak tym razem skutecznie
Faul w ataku Szymczak. Wcześniej trzy straty popełniły Ełkaesianki
14:29 Trojanowska wykorzystuje dwa osobiste
12:29 Indywidualna akcja Losi i punkty rzutem od tablicy. Z drugiej strony piłka znów "wykręca się" z obręczy po akcji Kopczyk
12:27 Jankowska spod kosza, a w odpowiedzi Żytomirska nie wykorzystała dobrej okazji
Mamy przerwę w spotkaniu spowodowaną awarią zegara.
Rozpoczęła się II kwarta. Na początku Pawlak nie trafia z półdystansu
I kwarta
Koniec pierwszej kwarty. Prowadzą Ełkaesianki 25:12
12:25 Tondel trafia spod kosza, a w podobnej sytuacji spudłowała Oha
10:25 Kopczyk zmniejsza straty
8:25 Oha znów skutecznie spod kosza
8:23 Pawlak wykorzystuje dwa osobiste. Wcześniej piłka wypadała z obręczy po rzutach Kenig i Żytomirskiej
6:23 Losi znów za dwa punkty
6:21 Anna Tondel w akcji 2+1. Do końca kwarty 2:40 min. Pierwsza zmiana w ŁKSie - Sobczyk weszła za Jankowską
3:21 Losi za dwa punkty. A niecelnie za trzy rzucała wcześniej Żytomirska. Na razie świetny początek ŁKS-u
3:19 Schmidt z kontrataku. Wcześniej nie trafiła Kenig
3:17 Jankowska trafia jeden osobisty
3:16 Schmidt wymusiła faul i wykorzystała dwa osobiste. Żytomirska w odpowiedzi pudłuje spod kosza
3:14 Szymczak wykorzystała jeden wolny, ale zbiórka w ataku Polit. Widzewianki przy piłce. Trener Gajić dalej zmienia.
2:14 Znów dwa osobiste Jankowskiej
2:12 Jankowska trafiła dwa osobiste. Po chwili strata Chomickiej
Pudło Kenig, a z drugiej strony faulowana Jankowska. Polit zmienia Pawlak
2:10 Oha znów skuteczna pod koszem. Wcześniej za trzy nie trafiła Pawlak. Czas dla trenera Miodraga Gajića (Widzew). Za nami 3 minuty 32 sekundy gry.
2:8 Schmidt wykorzystuje osobiste
Problemy gospodyń w ataku. Pawlak niecelnie spod kosza. Schmidt faulowana przy dwutakcie
2:6 Oha wykorzystuje dwa osobiste. Po chwili noszenie piłki przez Kenig.
2:4 Oha zbiera w ataku i trafia
2:2 Chomicka wykorzystała dwa rzuty osobiste

0:2 Pierwsze punkty w meczu zdobywa Schmidt
Świetny blok Tondel na Schmidt i po chwili strata Ełkaesianek. Z drugiej strony traci Szymczak.
Pierwsze straty po obu stronach - Schmidt i Chomicka.
Rozpoczął się mecz Widzewa z ŁKS-em.
Pierwsza piątka Widzewa: M. Chomicka, K. Kenig, A. Pawlak, J. Górzyńska-Szymczak, A. Tondel
Pierwsze piątka ŁKS-u: R. Schmidt, N. Pasheva, M. Losi, L. Jankowska, U. Oha
17.58 - Jesteśmy już po oficjalnej prezentacji. Trenerzy udzielają jeszcze podopiecznym ostatnich instrukcji i za chwilę rozpocznie się mecz derbowy.
17.54 - Do meczu jeszcze ok. 7 minut. Na trybunach siedzi już wielu kibiców, ale duża grupa czeka jeszcze przed halą. Za chwile rozpocznie się prezentacja składów obu drużyn.
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 15 minut. Koszykarki obu drużyn się rozgrzewają.

- Koszykówka: ŁKS Łódź - Asseco Prokom 2 Gdynia 75:69