Koszykarki ŁKS-u Łódź pokonały Row Rybnik. Seria 12 porażek przerwana [zdjęcia]

Ugo Oha
Ugo Oha Agnieszka Siemińska
Zwycięstwem koszykarek ŁKS-u Łódź zakończył się ich mecz z Utexem Row Rybnik. Łodzianki przerwały tym samym serię 12 porażek ligowych. Swój mecz wygrali też koszykarze ŁKS-u.

W fazie zasadniczej ŁKS przegrał u siebie z Utexem

Porażka koszykarek ŁKS-u Łódź we wczorajszym (19 marca) spotkaniu z Utexem Row Rybnik w fazie play out oznaczałaby dla nich ogromne kłopoty z utrzymaniem w Ford Germaz Ekstraklasie. Świadome tego łodzianki uporały się jednak z rywalkami.

Pierwsza i trzecia kwarta były wyrównane, a Ełkaesanki zdobywały w nich po 14 punktów, natomiast w częściach nr dwa i cztery rzucały po 15 "oczek". Przyjezdne tylko w 3. kwarcie były w stanie zdobyć 14 punktów i zasłużenie przegrały 47:58.

Na dobrą sprawę można by jednak powiedzieć, że to nie ŁKS pokonał Row, a Ugo Oha i Magdalena Losi okazały się lepsze od Laurie Koehn. Wszystkie trzy zawodniczki grały całe spotkanie i decydowały o obliczach swoich zespołów. Łódzki duet zdobył wspólnie 39 punktów i 27 zbiórek, podczas gdy wszystkie rybniczanki zebrały piłkę zaledwie 28 razy. Koehn rzuciła z kolei 24 "oczka".

W kolejnym spotkaniu koszykarki ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Odrą Brzeg, która w tej chwili jest ostatnia. Do dobrej postawy Losi i Ohy powinny się jednak dołączyć kolejne zawodniczki, a trzeba pamiętać, że z rybniczankami nie grała jeszcze Leona Jankowska, która pauzowała ostatnio z powodu zapalenia płuc.

ŁKS Siemens AGD Łódź - Utex Row Rybnik 58:47
(14:13, 15:9, 14:14, 15:11)

ŁKS: A. Novikava (4 punkty, 5 strat), A. Kaja (5 pkt.), M. Losi (16 pkt., 13 zbiórek), D. Sobczyk (4 pkt.), U. Oha 23 pkt., 14 zb.) - M. Rzeźnik (0 pkt.), T. Zhurauliova (6 pkt.)

Utex:
R. Harris (7 pkt.), L. Koehn (24 pkt.), B. Głocka (2 pkt.), A. McLean (7 pkt.), K. Stanek (4 pkt., 9 zb.) - K. Suknarowska (0 pkt.), P. Rozwadowska (2 pkt.), A. Brown (2 pkt.)

Swój mecz w I lidze wygrali także koszykarze ŁKS-u, którzy na wyjeździe pokonali Asseco Prokom 2 Gdynia. Łodzianie w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 17-punktową przewagę, którą w końcówce meczu skutecznie obronili, choć gospodarze wychodzili w ostatnich minutach na prowadzenie.

Łodzianie są na 6. miejscu. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały dwa spotkania. ŁKS zagra w nich z Sokołem Łańcut i Spójnią Stargard Szczeciński. W przypadku dwóch zwycięstw Ełkaesiacy mają jeszcze szanse na poprawienie swojej pozycji przed play-offami.

Asseco Prokom 2 Gdynia - ŁKS Sphinx Łódź 74:77

(14:31, 20:13, 13:12, 27:21)

Prokom: G. Mordzak (28 punktów), T. Andrzejewski (14 pkt.), K. Krajniewski (11 pkt.), T. Wojdyła (9 pkr.), A. Krauze (7 pkt.), P. Śmigielski (3 pkt.), M. Malczyk (2 pkt.), J. Jankowiak (0 pkt.), P. Bach (0 pkt.), P. Wojdyr (0 pkt.)