Koszykówka: ŁKS Łódź - Start Lublin 75:59

Koszykarze ŁKS-u Łódź wygrali ze Startem Lublin 75:59. Dla łodzian było to piąte zwycięstwo w tym sezonie I ligi.

Wczorajszy (28 listopada) mecz ŁKS-u Łódź ze MKS-em Start Lublin od początku układał się pod dyktando gospodarzy. Ełkaesiacy szybko objęli kilku-punktowe prowadzenie, które z czasem zwiększali. Pierwszą kwartę celną "trójką" zakończył Filip Kenig (21:15).

Na początku kolejnej partii kibice byli świadkami niecodziennej sytuacji. Młody koszykarz z Lublin - 22-letni Tomasz Prostak odbył rozmowę "wychowawczą" z jednym z arbitrów. Sędzia miał lublinianinowi za złe, że ten próbuje wymuszać faule, krzycząc przy tym donośne "Eeeee!".

W dalszej części kwarty niezłą dyspozycję strzelecką pokazali gospodarze. Bartłomiej Szczepaniak, Michał Krajewski i Dariusz Kalinowski trafili po jednej "trójce" i gdyby nie podobny rzut Sergiusza Praźmo na równo z końcową syreną, to przewaga łodzian byłaby do przerwy wyższa niż dziewięć punktów (38:29).

Po zmianie stron koszykarze ŁKS-unie zwolnili tempa. Mocna, agresywna obrona i kolejne rzuty trzypunktowe Kalinowskiego i Piotra Trepki wyprowadziły biało-czerwono-białych na kilkunasto-punktową przewagę (50:34). Bardzo aktywny na atakowanym koszu byli też Jakub Dłuski i Krzysztof Sulima, którzy w całym spotkaniu zebrali łącznie 10 piłek w ataku i przed ostatnią częścią gry gospodarze prowadzili 58:40.

Wydawało się, że nic złego nie może im się już przytrafić, ale 4. kwartę rozpoczęli od serii 2:9 i szybki czas dla trenera Piotra Zycha przywrócił porządek na parkiecie. Później to jego podopieczni mieli serię 9:2, a od stanu 60:51 Ełkaesiacy zdobyli kolejne 13"oczek" i było jasne, że tego meczu już nie przegrają. W końcówce szanse gry dostali jeszcze Dominik Binkowski i Marcin Kuczmera, a ŁKS wygrał ze Startem 75:59, dzięki czemu pozostał w najlepszej ósemce I ligi (7. miejsce).

ŁKS Sphinx Łódź - Olimp MKS Start Lublin 75:59
(21:15, 17:14, 20:11, 17:19)

ŁKS: M. Krajewski (15 pkt., 5 asyst), D. Kalinowski (10 pkt., 5 przechwytów), B. Szczepaniak (11 pkt.), M. Salamonik (5 pkt., 11 zbiórek), K. Sulima (14 pkt., 8 zb.) - J. Dłuski (6 pkt.), P. Trepka (5 pkt.), B. Bartoszewicz (4 pkt.), M. Kuczmera (0 pkt.), D. Binkowski (0 pkt.), K. Morawiec (0 pkt.), F. Kenig (5 pkt.)

Start: M. Sikora (15 pkt., 5 strat), M. Aleksandrowicz (4 pkt.), S. Szymański (7 pkt.), P. Łuszczewski (6 pkt.), S. Praźmo (3 pkt.) - A. Myśliwiec (2 pkt.), Ł. Jagoda (7 pkt.), Ł. Kwiatkowski (13 pkt.), T. Prostak (2 pkt.)

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!