M-Styl powraca na tron Ligi CNBA [zdjęcia]

Po dwóch edycjach przerwy, na tron Ligi CNBA powrócili koszykarze M-Styl. W finale wręcz zdemolowali Sport Ekspert 93:40.

48 zespołów, ponad 21 tysięcy zdobytych punktów i tylko jeden oddany walkower - tak w skrócie wyglądała 27. edycja Amatorskiej Ligi Koszykówki CNBA. Po dwóch przegranych finałach, po tytuł kolejny raz sięgnęli koszykarze M-Styl, pokonując w decydującym spotkaniu Sport Ekspert.

Finał był zgoła odmienny od tego poprzedniego, kiedy do końca wynik był sprawą otwartą. Tym razem już po pierwszej kwarcie można było strzelać w ciemno, kto tego dnia wygra. M-Styl po 10 minutach prowadził już 23:2, przeważając w każdym elemencie gry. - Bardzo się motywowaliśmy, graliśmy mocno w obronie i byliśmy bardzo skupieni - mówił Piotr Kacprzak ze zwycięskiej drużyny. - Zabrakło doświadczenia, trochę zimnej głowy. Nikt nic nie mógł trafić, wyszliśmy sparaliżowani - wyjaśniał przyczyny porażki Przemysław Grabowski.

Później zawodnicy Sport Ekspert zaczęli więcej trafiać, ale na przeciwników było to za mało. W 4. kwarcie było tylko jedno pytanie. Czy graczom M-styl uda się osiągnąć barierę stu punktów? Nie udało się. Skończyło się na 93 "oczkach". Przegrani zdobyli 40 punktów.

Dla M-Stylu był to szósty finał z rzędu, ale pierwszy od dwóch edycji wygrany. Sport Ekspert sprawił niespodziankę docierając w ogóle do finału. Drużyna była wszak beniaminkiem Superligi, ale jej zawodnicy po przegranej nie byli zadowoleni. - Żaden mecz nie cieszy, każda z tych wygranych jest nic nie warta, jeśli przegrywa się to ostatnie, decydujące spotkanie - nie ukrywał Grabowski.

Kolejna edycja Ligi CNBA dopiero w październiku, ale nie oznacza to tak długiej przerwy w zmaganiach koszykarzy-amatorów. Już 22 maja ma wystartować III edycja Ligi Letniej CNBA. Wystartuje w niej 20 drużyn, a spotkania będą się odbywać na dwóch boiskach przy Szkole Podstawowej nr 173 (ul. Sienkiewicza 46). Mecze będą rozgrywane we wtorki, środy i czwartki od 18.15 do 22.