Rugby: Budowlani Łódź w finale mistrzostw Polski [zdjęcia]

Rugbiści Budowlanych Łódź bez większych problemów wywalczyli awans do finału mistrzostw Polski, pokonując Posnanię Poznań 53:14.
Rugby: Budowlani zagrają na stadionie przy al. Piłsudskiego? Najpierw rewanż z Posnanią

Pierwszy mecz półfinałowy poznaniacy przegrali 14:35 i czekało na nich naprawdę duże wyzwanie. Dla Budowlanych miał to być spacerek. Już od pierwszych minut boisko zdominowali podopieczni trenera Mirosława Żórawskiego. Goście w żaden sposób nie byli wstanie przeciwstawić się naporowi łodzian. Pierwsze punkty z rzutu karnego zdobył jak zawsze świetny Temo Sokhadze. Pierwsze przyłożenie zaliczył z kolei Władysław Grabowski. Kolejne zdobywali Sokhadze i Kozakiewicz. Do przerwy gospodarze prowadzili bezdyskusyjnie 20:0.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenie Budowlanych. Już w 44. minucie do kolejnego punktowego podwyższenia doprowadził Dariusz Kaniowski. W 60. minucie Sokhadze świetnie pokrył wykop przeciwnika, przejął piłkę i popędził między słupki zdobywając kolejne punkty. Przy tak wysokiej przewadze, gospodarze zwolnili obroty, z czego skorzystali poznaniacy zdobywając dwa przyłożenia. W między czasie Budowlani kilka razy się przebudzili, czego efektem były przyłożenia Dominika Skwarciaka i Grzegorza Dułki. Wynik po świetnej indywidualnej akcji ustalił Paweł Kotasa.

Budowlani Łódź - Posnania Poznań 53:14 (20:0)