MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Anna Midera o przyszłości lotniska w Łodzi w obliczu rozbudowy polskiej infrastruktury lotniczej

Sławomir Sowa
Sławomir Sowa
Na zdjęciu Anna Midera, prezes łódzkiego portu lotniczego.
Na zdjęciu Anna Midera, prezes łódzkiego portu lotniczego.
Po zapowiedziach premiera Donalda Tuska dotyczących kontynuacji projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz inwestycji w lotniska regionalne, w tym Modlina i lotniska im. Chopina w Warszawie, nasuwa się pytanie o przyszłość portu lotniczego w Łodzi. Anna Midera, prezes łódzkiego portu lotniczego, podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat roli i potrzeby istnienia łódzkiego lotniska w nadchodzącej dekadzie.

Odbiór zapowiedzi premiera

Zapowiedź premiera Donalda Tuska o kontynuacji projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz inwestycjach w lotniska regionalne wywołała wiele pytań, zwłaszcza w kontekście przyszłości portu lotniczego w Łodzi. Anna Midera zwraca uwagę na ogólną wzmiankę premiera o lotniskach regionalnych i ich potrzebie wsparcia.

– Mówił ogólnie o lotniskach regionalnych, że będą wymagały wsparcia. Proszę pamiętać, że lotniska regionalne do momentu powstania dużego portu lotniczego są elementem, który buduje rynek. Ta rola przypadnie głównie Łodzi, bo zdobycie przewoźnika jest procesem długotrwałym, trwającym dwa, trzy lata.

Prezes łódzkiego portu lotniczego wierzy, że obecność i rozwój lotnisk regionalnych są kluczowe dla budowania rynku lotniczego w Polsce. Podkreśla, że zdobycie przewoźnika to proces, który może trwać nawet kilka lat, a obecność takiego przewoźnika w regionie znacząco wpływa na wybór miejsca lotniska przez pasażerów.

Niepewna przyszłość portu lotniczego w Łodzi

W kontekście rozbudowy innych portów lotniczych w Polsce, w tym Modlina i lotniska im. Chopina w Warszawie, pojawiają się obawy dotyczące przyszłości łódzkiego lotniska. Anna Midera przyznaje, że nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o przyszłość łódzkiego portu w momencie, gdy zostanie zbudowany duży port lotniczy:

– Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Urząd Miasta Łodzi wyłania w tej chwili doradców, którzy dokonają analizy, jaka jest przyszłość portu lotniczego w Łodzi i jakie będzie znaczenie tego portu w momencie kiedy powstanie inne lotnisko, ale nie tylko w kontekście obsługi pasażerów.

Prezes wierzy, że analiza przeprowadzona przez doradców wyłonionych przez Urząd Miasta Łodzi pomoże określić przyszłość lotniska nie tylko w kontekście obsługi pasażerów, ale również jego wpływu na rozwój miasta i regionu. Podkreśla, że obecność lotniska ma znaczący wpływ na inwestycje w Łodzi i regionie, a także na działalność przedsiębiorców korzystających z usług lotniska.

Znaczenie lotniska dla regionu

Anna Midera zwraca uwagę na szeroki wpływ lotniska na rozwój gospodarczy i inwestycyjny Łodzi oraz regionu. Podkreśla, że nie można ograniczać dyskusji do ruchu pasażerskiego, gdyż istotne jest również cargo i działalność przedsiębiorców:

– Należy pokazać, ile inwestycji, które mamy w Łodzi i regionie powstało dzięki temu, że tu na miejscu jest lotnisko. Ciągle rozmawiamy o ruchu pasażerskim, ale mamy przecież cargo i przedsiębiorców, którzy korzystają z naszego lotniska i ulokowali tu swoje firmy tylko dlatego, że jest tu lotnisko.

Prezes łódzkiego portu podkreśla, że dla wielu przedsiębiorców nawet 40 minut dojazdu do innego portu lotniczego jest znaczącą stratą czasu, co świadczy o ważności lokalnego lotniska dla biznesu. Ta perspektywa pokazuje, jak ważne jest dla Łodzi i regionu utrzymanie i rozwój portu lotniczego, nawet w obliczu rozbudowy większych projektów infrastrukturalnych w Polsce.

od 7 lat
Wideo

Wyniki pierwszej tury wyborów we Francji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto