Włochy - Serbia 3:2

Pięciosetowy pojedynek pomiędzy Włochami a Serbami mogli oglądać kibice zgromadzeni w hali Arena. Ostatni punkt w meczu zdobyła Italia i to Włosi mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz był bardzo wyrównany. Po podwójnym bloku Włochów był remis 9:9, a po zagrywce Cernica rywale mieli problemy z przyjęciem i posłali piłkę w aut. Ponowne serwisy reprezentanta Italii utrudniały grę Serbom, a ich trener został zmuszony do poproszenia o czas. Po powrocie na parkiet Włosi kontynuowali swoją dobrą passę, aż do stanu 9:12. W decydujących momentach partii Serbowie przejęli inicjatywę i wygrali 25:22.

Punktowy przebieg seta: 8:6, 9:9, 9:12, 14:15, 20:19, 23:21, 25:22.

Od prowadzenia 2:3 rozpoczęli reprezentanci Włoch. Tuż po efektownym pojedynczym bloku Serba był remis 5:5, a po podwójnym bloku na Milijkoviciu Włosi ponownie objęli prowadzenie (7:9). Z minuty na minutę zmieniał się zespół prowadzący. Najpierw Serbia wygrywała 13:12, aby za chwilę przegrywać 13:14. Po efektownych blokach i błędach Włochów ponownie wyszli na prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej siatkarze zeszli przy stanie 16:14. Po asie serwisowym Włocha Italia wyrównała na 16:16 i trener Serbów poprosił o czas. Po powrocie na parkiet dobrą passę wykorzystywali Włosi. Po kilku dobrych akcjach i błędach rywala objęli prowadzenie 18:21 i nawet przerwa dla Serbii nie rozproszyła ich. Pewnie kroczyli do zwycięstwa w tym secie, który zakończyli 21:25.

Punktowy przebieg seta: 2:3, 4:5, 7:8, 8:10, 13:12, 13:14, 16:14, 16:16, 18:19, 18:21, 21:25.

Reprezentacje rozpoczęły seta grą punkt za punkt. Dopiero na pierwszej przerwie technicznej Włochom udało się objąć dwupunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększali. Pomimo czteropunktowej przewagi, Włosi nie mogli czuć się pewnie. Serbowie ofiarnie bronili, a walka o każdą piłkę toczyła się do samego końca. Opłaciło się to Serbom którzy w decydującym momencie seta zmniejszyli straty do dwóch punktów. Końcówka jednak należała do Włochów, którzy po dłuższej akcji zakończyli seta efektownym podwójnym blokiem.

Punktowy przebieg seta: 1:1, 3:3, 6:8, 8:11, 11:14, 12:16, 15:19, 16:20, 20:22, 21:25.

Od prowadzenia 0:2 rozpoczęła reprezentacja Italii. Chwila nieuwagi i Serbowie odskoczyli na dwa punkty, jednak szybko roztrwonili swoją przewagę i na pierwszą przerwę techniczną siatkarze zeszli przy wyniku 7:8 dla Włoch. Po wznowieniu gry oba zespoły zdobywały punkty na zmianę. Na drugiej przerwie technicznej było 16:14. Gra toczyła się dalej punk za punkt, do stanu 20:17. Na niekorzystny wynik dla swojego zespołu od razu zareagował trener Włoch. Serbowie jednak konsekwentnie wykonywali swoje zadania i przy stanie 23:18 zdobyli punkt. Wykorzystali drugą piłkę setową i wyrównali w meczu w setach na 2:2.

Punktowy przebieg seta: 0:2, 3:3, 4:3, 6:4, 6:6, 7:8, 10:10, 14:13, 16:14, 18:16, 19:17, 20:17, 23:18, 25:20.

Podobnie jak poprzednie partię, także tie-break siatkarze rozpoczęli wyrównaną grą. Po asie serwisowym Serba, siatkarze zamienili się stronami. Całe widowisko zaczęły psuć nieudane zagrywki Włochów, lecz nadrabiali to efektowną grą. Po trójbloku objęli prowadzenie 11:13 i o przerwę poprosił trener Serbów. Błąd w ataku Serba powiększył prowadzenie Italii do trzech punktów, a całe spotkanie Włosi zakończyli blokiem.

Punktowy przebieg seta: 3:3, 6:5, 8:7, 10:9, 10:11, 11:14, 12:15.

Mecz na pewno podobał się kibicom. Obrony, walka o każdą piłkę i długie akcje sprawiały że mecz był efektowny i trzymał kibiców w hali do samego końca. Jutro mecze pomiędzy Polską A a Chinami (16:30) oraz Polską B z Włochami (19:00).

Serbia – Włochy 2:3 (25:22, 21:25, 21:25, 25:20, 12:15)