Drugie miejsce Grota Budowlanych w Pucharze Polski

Dariusz Kuczmera
Najlepsza zagrywająca Kaja Grobelna i prezes Budowlanych Marcin Chudzik
Najlepsza zagrywająca Kaja Grobelna i prezes Budowlanych Marcin Chudzik Gazeta Lubuska
Final Four w Zielonej Górze przyniósł kibicom mnóstwo emocji. Po rewelacyjnym meczu z Impelem Wrocław przyszła porażka z Chemikiem Police.

W półfinale z Impelem Wrocław po dwóch przegranych pierwszych setach, łodzianki w końcu się obudziły i wyrównały stan meczu.
Niewiarygodne emocje oglądaliśmy w piątym secie. Od stanu 5:5 łodzianki straciły cztery punkty, trzy po atakach Natalii Mędrzyk oraz po asie serwisowym Agnieszki Kąkolewskiej. Było 5:9.

Szósty punkty dostaliśmy w prezencie od Agnieszki Kąkolewskiej, która zepsuła zagrywkę. Dwa punkty Katarzyny Koniecznej i jeden Natalii Mędrzyk sprawiły, że łodzianki przegrywały w tie-breaku 6:12. Któż wtedy wierzył, że Grot Budowlani wygrają tego seta?

Ale wtedy nastąpił koncert gry łodzianek, jakiego nie widziały największe sceny świata od La Scali po Metropolitan Opera.
Oto partytura bez fałszywego tonu: 7:12 punkt dla łodzianie po zepsutej zagrywce Katarzyny Koniecznej, 8:12 punkt po bloku Pavli Vincourovej, 9:12 as serwisowy Martyny Grajber, 10:12 skuteczny atak Kai Grobelnej, 11:12 blok punktowy Pavli Vincourovej, 12:12 blok punktowy Gabrieli Polańskiej.

Łodzianki zdobyły trzeci punkt, ale rywalki zgłosiły wideoweryfikację. System challenge okazał się ułomny, sędziowie nie byli w stanie podjąć decyzji. Akcję anulowano i na prowadzenie 13:12 wyszły wrocławianki. Gabriela Polańska i Kaja Grobelna zdobyły dwa punkty. Przy stanie 14:13 zagrywkę zepsuła Ewelina Tobiasz, ale nic to. Kaja Grobelna strzeliła w boisko na 15:14, a Amerykanka z Impelu Megan Courtney zaatakowała w aut. Radości łodzianek nie było końca. Takiego meczu jeszcze nie było!
W finale łodzianki zagrały dobrze tylko w pierwszym secie. Prowadziły nawet 22:20. W końcówce bardziej utytułowane rywalki potrafiły przechylić jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W dwóch następnych setach oglądaliśmy jednostronne widowisko. Chemik Police, nazywany z racji posiadanego budżetu, polskim siatkarskim Realem Madryt dominował na parkiecie. Łodziankom należą się brawa za zajęcie drugiego miejsca w finałowym turnieju Pucharu Polski.

Najlepiej zagrywającą turnieju została Kaja Grobelna z Grota Budowlanych. Najlepiej broniącą wybrano Paulina Maj-Erwardt. Nagrody i czeki na 5 tys. zł wręczył zawodniczkom prezes Budowlanych Marcin Chudzik.

Puchar Polski, półfinały:
Grot Budowlani Łódź – Impel Wrocław 3:2 (20:25, 15:25, 28:26, 25:20, 16:14)
Grot Budowlani: Martyna Grajber 8, Sylwia Pycia 11, Kaja Grobelna 26, Heike Beier 13, Gabriela Polańska 11, Pavla Vincourova 4, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Natalia Strózik, Julia Twardowska 7, Ewelina Tobiasz, Sylwia Pelc 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Drugi mecz: Chemik Police – Developres Rzeszów 3:2 (25:18, 17:25, 25:19, 22:25, 15:9).