Widzew - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Ostatni sparing łodzian w sobotę w Kielcach

Bogusław Kukuć
Kapitanem zespołu Widzewa w tym sezonie będzie Łukasz Broź (od lewej)
Kapitanem zespołu Widzewa w tym sezonie będzie Łukasz Broź (od lewej) Krzysztof Szymczak
We wtorek w Boguszewicach koło Kamienia piłkarze Widzewa rozegrali przedostatni mecz kontrolny przed nowym sezonem. Pokonali 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zwycięskiego gola zdobył w 33. minucie testowany Nigeryjczyk Prince Will Uschie Okachi .

Trener łodzian Radosław Mroczkowski miał spory dylemat przed tym spotkaniem. Z jednej strony, miał dać szanse testowanym 20-letniemu Nigeryjczykowi oraz bośniackiemu obrońcy Slavko Maricowi. Z drugiej, szkoleniowcowi zależało na zwycięstwie, bo cztery z rzędu porażki w meczach kontrolnych z pierwszoligowcami był źle przyjmowany przez sympatyków klubu z al. Piłsudskiego i zaczęto wymieniać Widzew jako kandydata do spadku.

Udało się pogodzić oba te cele. Beniaminek ekstraklasy został pokonany i była to pierwsza porażka Podbeskidzia w okresie przygotowawczym. Zadecydował o tym gol w 33. min testowanego Nigeryjczyka, który wykorzystał asystę Adriana Budki. Okachi przybliżył swój transfer do Widzewa, wszak po transferze Darvydasa Sernasa wakat w ataku jest trudny do ukrycia. Okachi w przerwie został zmieniony, a w drugiej połowie zagrał Bośniak, który na lewej obronie zastąpił Dudu.

Zwraca uwagę fakt, że całe spotkanie rozegrał Ugo Ukah, a po pół meczu w drugiej linii rekonwalescenci Bruno Pinheiro i Piotr Mroziński , którzy leczyli w Łodzi urazy, podczas gdy koledze byli na obozie w Pęcławiu. W bramce grał tym razem Maciej Mielcarz i zachował czyste konto. Miejsce kontuzjowanego Ben Radhi na prawej stronie defensywy zajął Łukasz Broź, który został wybrany na kapitana drużyny .

Ostatni sparing Widzew rozegra w sobotę w Kielcach z Koroną w drodze powrotnej do Łodzi ze zgrupowania w Kamieniu. Znane są dokładne godziny rozpoczęcia meczów Widzewa w pierwszych czterech kolejkach ekstraklasy 2011/2012. Kibice proszą o ich podanie, bo przyda im się to w planach urlopowych. Łódzka premiera sezonu odbędzie się w sobotę, 30 lipca, o godz. 18 na sta- dionie przy al. Piłsudskiego, gdzie Widzew będzie podejmował broniącą tytułu Wisłę Kraków. W drugiej kolejce łodzianie wyjadą do Zabrza, gdzie w sobotę, 5 sierpnia, o godz. 18, zmierzą się z Górnikiem. Trzecia kolejka również p0za Łodzią, ale w niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 14.30 z Podbeskidziem w Bielsku -Białej. W czwartej kolejce w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 15.45 Widzew w Łodzi zagra z Polonią Warszawa.

Widzew - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0
Gol: Prince Will Ushie Okachi (33)
Widzew: Mielcarz - Broź (46, Bartkowski), Ukah, Madera (46, Bieniuk), Dudu (46, Marić), Budka (46, Oziębała), Pinheiro (46, Grzeszczyk), Panka (46, Mroziński), Ostrowski (46, Żigajevs), Okachi (46, Dzalamidze), Grzelczak (46, Radzio).
Podbeskidzie, pierwsza połowa: Zajac - Cienciała, Šourek, Dančík, Osiński - Koman, Sokołowski, Kołodziej (32, Chmiel), Rogalski - Demjan, Patejuk. Druga połowa: Zajac (60 Bąk) - Górkiewicz, Konieczny, Broniewicz, Krzysztof Król - Metelka, Náther, Chmiel (60 Ziajka), Sacha - Piotr Malinowski, Cieśliński.