Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Widzew musi wygrać niedzielny mecz z Cracovią

pas (opr.wm)
W pierwszej kolejce grupy spadkowej Widzew zremisował na wyjeździe z Koroną 2:2. Była ogromna szansa na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Widzewa, bo łodzianie prowadzili po pierwszej połowie 2:0. Niestety widzewiakom sił starczyło tyko na 45 minut ligowej walki i Korona zdołała doprowadzić do remisu. Teraz Widzew żeby uratować ekstraklasę, musi wygrać niedzielny mecz z Cracovią.

Trener Widzewa Artur Skowronek uważa, że Widzew stracił szansę na trzy punkty w Kielcach nie z powodu braku sił, tylko przez błędy taktyczne: – Pogubiliśmy się, zabrakło zamknięcia bocznych sektorów i nie ustrzegliśmy się błędów przy stałych fragmentach gry.

– Najważniejszy wniosek, jaki wyciągnęliśmy z meczu z Koroną, jest taki, że mecz trwa 90 minut i trzeba grać do końca – dodaje szkoleniowiec. – Nawet na sekundę nie można się wyłączyć.

W niedzielnym meczu Widzewa przeciw ko Cracovii na pewno nie zagrają kontuzjowani Alen Melunović i Veljko Batrović.

Poważnym problemem jest obsada lewej strony obrony. Piotr Mroziński cieszy się wielkim zaufaniem Artura Skowronka, ale gra nierówno i zdarza mu się popełniać proste błędy. Na razie trener wyklucza udział w meczu Yani Urdinova. Czy w tej sytuacji wróci do ustawienia wcześniej już praktykowanego – z Patrykiem Stępińskim na prawej i Marcinem Kikutem na lewej stronie obrony?

Dla odmiany w Cracovii za żółte kartki pauzuje Krzysztof Nykiel. Może natomiast zagrać Marcin Budziński. Widzew najbardziej jednak musi się obawiać bramkostrzelnego Dawida Nowaka i Saidiego Ntibazonkizy.

Widzew żeby mieć szansę na obronienie się przed spadkiem z ekstraklasy, musi wygrać niedzielny mecz z Cracovią. Zdobycie w meczu z Cracovią trzech punktów jest możliwe pod warunkiem, że łodzianie będą grali tak skutecznie jak w Kielcach, ale przez 90 a nie tylko przez pierwsze 45 minut.