Widzew Łódź - Lechia Gdańsk (relacja minuta po minucie)

Piotr Grzelczak
Piotr Grzelczak yakris
Piłkarze Widzewa Łódź wygrali z Lechią Gdańsk 1:0. Zapraszamy przejrzenia relacji jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.

Przypomnij sobie jak wyglądał jesienny mecz Widzewa z Lechią

**Piłkarze

Widzewa Łódź

zmierzą się dzisiaj (25 maja) u siebie z Lechią Gdańsk.** Wynik tego spotkania może rozstrzygnąć najbliższą przyszłość łodzian. Jeśli przegrają bądź zremisują, to zawodnicy będą mogli sobie rezerwować bez obawy dłuższe wyjazdy wakacyjne. Zwycięstwo przedłuży natomiast szansę na awans do europejskich pucharów, a co za tym idzie skrócenie okresu wakacyjnego.

Mecz z Lechią dla Widzewiaków, a szczególnie dla trenera Czesława Michniewicza może być podwójnie ważny. Jesienią to właśnie z gdańszczanami Michniewicz debiutował na trenerskiej ławce Widzewa. Wtedy gospodarze zwyciężyli 3:1, chociaż łodzianie pozostawili po sobie niezłe wrażenie. Czy dzisiaj się zrewanżują? W perspektywie walki o puchary przydałoby się wygrać 2:0 lub różnicą co najmniej 3 goli. Czy Widzewiaków na to stać? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Lechia Gdańsk.

Widzew Łódź - Lechia Gdańsk
(Koniec meczu)
1 : 0 (1:0)
Bramki: 1:0 P. Grzelczak (4. min.)

B. Kaniecki - A. Budka, S. Zalepa, W. Szymanek, Dudu, K. Ostrowski (46. S. Ben Radhia), Ł. Broź, M. Panka, R. Riski (46. D. Sernas), N. Dzalamidze (78. S. Radzio), P. Grzelczak
P. Kapsa - K. Bąk, L. Vucko, L. Airapetian (77. A. Sazankou), V. Anriuskevicius, P. Nowak, M. Pietrowski, Ł. Surma, M. Bajic (67. B. Buval), A. Traore, I. Lukjanovs

Żółte kartki: Dzalamidze, Radzio (Widzew)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec! Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 1:0. Do obejrzenia fotorelacji i materiału wideo oraz przeczytania pomeczowych wypowiedzi zapraszamy jutro.
90'+5 Grzelczak próbował przedrzeć się z piłką w pole karne, ale został zatrzymany. Do końca kilkadziesiąt sekund...
90'+2 Radzio w dobrej sytuacji źle zabrał się z piłką i został zatrzymany w polu karnym.
90' Sędzia dolicza 5 minut.
89' Żółta kartka dla Radzio.
88' Dudu lekko popychał Sazankouwa, ale wcześniej był na spalonym.
87' Poprzeczka! Traore trafia w górne obramowanie łódzkiej bramki.
82' Kontra Widzewiaków 5 na 3 zatrzymana przez...Grzelczaka, który fatalnie podawał.
80' Kontra Widzewa - próba technicznego strzału Sernasa obroniona przez Kapsę.
79' Ogromny błąd Widzewiaków we własnym polu, seria kiksów i w doskonałej sytuacji znalazł się Vucko. Trafił jednak w Zalepę.
78' Świetne uderzenie z dystansu Panki świetnie broni Kapsa. Po chwili Radzio wchodzi za Dzalamidze i był bliski zdobycia gola. Kapsa znowu górą.
77' Aliaksandr Sazankou wchodzi za Airapeitiana.
75' Darvydas Sernas umieszcza piłkę w siatce! Sędzia wskazuje jednak spalonego. W jednym ze starć ucierpiał mocno Grzelczak, ale już jest gotowy do gry,
72' Widzewiacy w ostatnich minutach dłużej utrzymują się przy piłce. Sporo dzieje się na innych stadionach. Legia prowadzi z Arką 4:2, Cracovia z Jagiellonią 2:0, a Śląsk z Ruchem 2:1.
67' Bedi Buval na boisku w miejsce Bajica.
64' Piłka w siatce Widzewa, ale Nowak był na spalonym. Gol nieuznany.
63' Kibice zakończyli protest i rozpoczęli doping dla Widzewa.
61' Dzalamidze razem z Ben Radhią przedarli się w pole karne. Tunezyjczyk wykładał piłkę Grzelczakowi, ale temu zabrakło kilku centymetrów, żeby celnie skierować futbolówkę w kierunku bramki.
60' Kaniecki opatrywany za linią końcową, ale chyba da radę dalej grać.
58' Świetne podanie prostopadłe Panki do prawej strony, Dzalamidze był na spalonym, ale genialnie zostawił piłkę wbiegającemu Ben Radhii. Tunezyjczyk po chwili dośrodkował i Dzalamidze głową minimalnie chybił.
58' Traore strzelał sprzed pola karnego, ale tuż obok bramki.
54' I zdaje się, że kolejna ręka zawodnika Lechii we własnym polu karnym. Tym razem nieczysto zagrywał Anriuskevicius. Na trybunach... "Sędzia kalosz!".
51' Dudu wbiegł w pole karne jak w masło między dwoma obrońcami, mocno strzelił, ale był blokowany, najprawdopodobniej ręką.
47' Rzut rożny dla Lechii, niebezpiecznie przed bramką łodzian, ale Bąk kończy wszystko mocnym strzałem wysoko nad poprzeczką.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Dwie zmiany w Widzewie - Souhail Ben Radhia za Ostrowskiego, a Darvydas Sernas w miejsce Riskiego.
Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 1:0
45' Żółta kartka dla Dzalamidze. Pierwsza połowa przedłużona o minutę.
44' Kapitalny kontratak Widzewa. Panka uruchomił Grzelczaka, ten zmylił Anriuskeviciusa i gdy wydawało się, że będzie strzelał z 14 metrów, to wypatrzył wbiegającego w pole karne Ostrowskiego. "Ostrego" uprzedzili jednak obrońcy i bramkarz.
40' Traore z rzutu wolnego z 20 m na wprost bramki uderza nad poprzeczką.
35' Wyśmienita okazja dla Lechii. Nowak z kilku metrów trafił w dobrze skracającego kąt Kanieckiego. Później Panka jeszcze uprzedził próbującego dobić Airapetiana.
34' Przy al. Piłsudskiego cały czas spotkanie przypomina bardziej sparing niż grę o ligowe punkty. Na innych stadionach Cracovia prowadzi z Jagiellonią, a Legia z Arką. Oba mecze po 1:0.
29' Groźny strzał Nowaka z dystansu, Kaniecki poszybował do boku, ale piłka przeleciała obok bramki.
26' Grzelczak przedarł się prawą stronę i zagrał w pole karne do Riskiego. Fin świetnie "zabrał się" z piłką i strzelił na bramkę, ale piłką przeleciała obok słupka.
21' Na boisku niewiele się dzieje. Na trybunach jeszcze mniej. Lechia próbuje konstruować ataki, ale łodzianie dobrze je rozbijają i próbują wyprowadzać kontrataki. Na razie brakuje jednak dokładności.
13' Broź przyjął piłkę na ok. 22 metrze od bramki i uderzył z woleja, ale nieczysto i futbolówka przeleciała obok słupka.
12' Lekka przewaga Lechii, kibice na razie nie dopingują w ogóle. A na innych boiskach Śląsk Wrocław prowadzi już z Ruchem Chorzów 1:0. Przypomnijmy, że Śląsk jest jednym z rywali łodzian do walki o awans.
7' Ogromne zamieszanie pod bramką Widzewa. Piłkę z linii bramkowej wybił Szymanek.
Grzelczak strzelił gola po pięknej akcji Dzalamidze i Riskiego. Najpierw prostopadłe podanie do Fina wykonał Gruzin, a później Riski podobnym zagraniem uruchomił Grzelczaka. Napastnik Widzewa podcinką pokonał Kapsę.

4' GOOL! 1:0 Piotr Grzelczak!
1' Rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Widzewem Łódź a Lechią Gdańsk. Już po 20 sekundach Dzalamidze próbował strzelać, ale nie trafił czysto w piłkę.
Godzina 18.40 - Jesteśmy już na stadionie. Za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn.
Godzina 15.15 - Do rozpoczęcia meczu pozostały niecałe 4 godziny. Wszystkie spotkania 29. kolejki Ekstraklasy rozpoczną się dzisiaj o godzinie 19. W trakcie relacji będzie się starali podawać wyniki z innych boisk, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z możliwymi wariantami awansu bądź nie piłkarzy Widzewa do europejskich pucharów - tutaj znajdziesz warianty.