Widzew Łódź - Lech Poznań (relacja minuta po minucie)

Mehdi Ben Dhifallah
Mehdi Ben Dhifallah Studio MK (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź zremisował z Lechem Poznań 0:0. Zapraszamy do zobaczenia relacji, jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.
DERBY ŁODZI 2012: ŁKS Łódź vs Widzew Łódź - przypomnij sobie, co się działo

Piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się dzisiaj (6 maja) u siebie z Lechem Poznań. Faworyta w tym spotkaniu tak na prawdę trudno wskazać. O Mistrzostwo Polski walczą co prawda poznaniacy, ale łodzianie już nie raz pokazywali w tym sezonie, że są zespołem nieobliczalnym. Przekonali się już o tym także lechici, którzy z widzewiakami przegrali jesienią 0:1 na własnym stadionie.

Dzisiaj przyjezdni będą na pewno niesamowicie zmotywowani, bowiem mają jeszcze szanse na Mistrzostwo Polski. Gospodarze z kolei będą chcieli zagrać dla kibiców, bowiem to już ostatni mecz tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Kto okaże się skuteczniejszy? Jak będzie wyglądała rywalizacja najlepszych strzelców obu drużyn - Mehdi Ben Dhifallaha i Artjoma Rudneva? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Lech Poznań.

Widzew Łódź - Lech Poznań
(Wynik końcowy)
0 : 0 (0:0)

Bramki:

Składy:
M. Mielcarz - J. Bartkowski, P. Mroziński, H. Abbes, Ł. Broź, K. Ostrowski (63. P. Oziębała), M. Panka, P. Okachi, M. Kaczmarek, M. Ben Dhifallah (81. M. Rybicki), R. Matusiak (63. S. Ben Radhia)
K. Kotorowski - M. Kikut (46. G. Wojtkowiak), M. Kamiński, H. Wołąkiewicz, L. Henriquez, R. Murawski, D. Injac, B. Ślusarski (64. S. Stilić), M. Możdżeń, A. Tonew, V. Ubiparip (46. A. Rudnev)

Żółte kartki: Mroziński (Widzew) Henriquez, Injać (Lech)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu! Widzew Łódź - Lech Poznań 0:0. Wkrótce zapraszamy także do obejrzenia foto- i wideorelacji z dopingu kibiców oraz przeczytania wypowiedzi pomeczowych.
Mistrzem Polski został Śląsk Wrocła.
90'+1 Mielcarz znów pewnie interweniuje, a kibice skandują "Maciej Mielcarz najlepszy w Polsce jest i jego babcia też!"
90' Kapitalna interwencja Mielcarza! Strzelał głową Kamiński. Sędzia dolicza 3 minuty.
89' Wojtkowiak omal nie pokonał Mielcarza lobem.
88' Dobre wyjście z kontrą łodzian. Okachi ładnie rozegrał z Rybickim, ale strzelił za lekko.
81' Mariusz Rybicki zmienił Ben Dhifallaha.
80' Od dłuższego czasu trwa "gra" w środku pola. Kaczmarek przed chwilą próbował dryblować, ale...potknął się na nierównej murawie.
73' Kaczmarek ratuje drużynę od utraty bramki! "Kaka" wybił piłkę spod nóg Rudneva, który był 5 metrów od bramki.
70' Żółta dla Toneva za odkopnięcie piłki po gwizdku.
66' Injać otrzymuje żółtą kartkę za ostry faul na Abbesie.
64' Semir Stilić wchodzi za Ślusarskiego.
63' Podwójna zmiana w Widzewie. Souhail Ben Radhia wchodzi za Matusiaka, Przemysław Oziębała za Ostrowskiego.
62' Możdżeń strzela z dystansu, ale nad poprzeczką.
58' Ostrowski strzela lewą nogą iii... w światło bramki, ale Kotorowski broni.
52' Kapitalne uderzenie z ok. 25 metrów Okachiego! Niegeryjczyk strzelił technicznie pod poprzeczkę, ale Kotorowski w ostatniej chwili wybił na róg.
51' Broź minął kilku rywali, ale ze strzału wyszło dośrodkowanie... Broziowi dzisiaj nic nie wychodzi.
49' Kibice Widzewa pod Zegarem rozłożyli sektorówkę, flagi i odpalili racę. Co chwila słychać też wybuchy petard.
46' Z powodu problemów na stadionie Legii Warszawa - jedna z rac rzuconych przez kibiców zrobiła dziurę w siatce - druga połowa rozpoczęła się z opóźnieniem. Zaczęliśmy 18.10. W Lechu dwie zmiany - Grzegorz Wojtkowiak wsedł za Kikuta, Artjom Rudnev za Ubiparipa.
Koniec pierwszej połowy. Widzew - Lech 0:0.
44' Broź ucierpiał w starciu z Ubiparipem, ale może dalej grać.
40' Świetna kontra widzewiaków - Okachi, Kaczmarek i Ben Dhifallaha bardzo dobrze rozegrali, ale Tunezyjczyk, zdecydował się na trudny strzał z 18 metrów, choć mógł jeszcze podać na prawo do Matusiaka. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
35' Fatalne błąd Brozia przed własnym polem karnym. Łódzki obrońca podał wprost pod nogi Ślusarskiego, ale ten zablokowany.
33' Festiwal żółtych kartek się rozpoczął - tym razem ukarany Mroziński.
32' Henriquez fauluje w środku pola Ben Dhifallaha i otrzymuje żółtą kartkę.
28' Kaczmarek mija trzech rywali, wrzuca z prawej strony i... Mroziński wygrywa walkę w powietrzu, ale strzela baaardzo niecelnie.
23' Kotorowski świetnie łapie piłkę po strzale widzewiaków z rzutu wolnego. A w Chorzowie już 2:0.
21' Możdzeń centruje z prawej, Kikut nabiega i mocno uderza głową, ale wprost w Mielcarza. W odpowiedzi fatalnie zagrał Ostrowski, który bał się strzelić, choć obrońcy rozchodzili się na boki...
20' Dotarła do nas informacja, że Ruch Chorzów objął prowadzenie 1:0 w meczu z Lechią Gdańsk. W tej chwili to właśnie "Niebiescy" są Mistrzem Polski, co bardzo ucieszyło kibiców Widzewa, sympatyzujących z fanami z Chorzowa.
19' Ślusarski po raz trzeci w tym spotkaniu na spalonym.
16' Ostre spięcie w środku boiska Abbesa i Injaca.
13' Po początkowej przewadze Lecha, do głosu doszli łodzianie, ale gra toczy się na razie w środku pola.
8' Ostrowski przedarł się prawą stroną i dośrodkował spod linii końcowej, ale w polu karnym Ben Dhifallah faulował obrońcę.
5' Kolejny korner dla gości. Wrzucał Możdżeń, ale Kaczmarek świetnie wybił.
2' Pierwszy rzut rożny w tym meczu - dla Lecha.
1' Dwie minuty po 17 rozpoczęła się 30., ostatnia kolejka sezonu 2011/2012 T-Mobile Ekstraklasy.
Godzina 16.40 - Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze rozgrzewają się na boisku, a my za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn.
15.15 - Do rozpoczęcia spotkania pozostały niecałe dwie godziny, a tymczasem przypominamy, jak skończył sięjesienny mecz Lecha z Widzewem. Aaki wynik obstawiacie? Piszcie w komentarzach poniżej.
Godzina 12.00 - Do rozpoczęcia meczu pozostało 5 godzin. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania Widzew Łódź - Lech Poznań.