Derby Łodzi 2012: ŁKS rozbił Widzew w Młodej Ekstraklasie [zdjęcia]

W Derbach Łodzi 2012 Młodej Ekstraklasy piłkarze Widzewa przegrali u siebie z ŁKS-em 2:5. Bohaterem meczu był Przemysław Kita.
- W Derbach Łodzi 2012 seniorów padł remis 1:1
- Zobacz, jak dopingowali kibice na seniorskich Derbach Łodzi 2012

W 4. minucie błąd popełnił Płoski i szansę miał Stąporski, ale przegrał sam na sam z Pytkowskim. Mierzona dobitka Pawła Sasina także została zablokowana przez bramkarza. W odpowiedzi z 11 metrów z woleja uderzał Rafał Serwaciński, ale za bardzo się odchylił i spudłował.

Cztery minuty później Bartosz Narożnik wywalczył piłkę w polu karnym gości, wygrał pojedynek z obrońcami ŁKS-u i strzelił mocno po długim rogu. Piłka zatrzepotała w siatce.

W 31. minucie Narożnik podwyższył na 2:0. Napastnik Widzewa ze stoickim spokojem wykorzystał prostopadłe podanie od Serwacińskiego - minął bramkarza i strzelił lewą nogą do pustej bramki.

Jeszcze przed przerwą goście mogli zdobyć bramkę kontaktową. Stąporski źle przyjął piłkę po wrzutce z rzutu wolnego, ale dobrze w polu karnym Widzewa znalazł się Oleg Laizans. Łotysz strzelił z półwoleja lewą nogą, jednak futbolówka przeleciała obok lewego słupka bramki Pytkowskiego.

Ełkaesiacy zdążyli jeszcze przed zejściem do szatni zdobyć bramkę.
W doliczonym czasie gry Paweł Sasin rozegrał krótko rzut rożny, ruszył z piłką wzdłuż pola karnego i strzelił lewą nogą po krótkim słupku, zmniejszając straty.

Kita rozstrzelał Widzew

Po zmianie stron zmienił się również obraz gry. W Widzewie murawę opuścili Mariusz Rybicki, Konrad Kuśmider oraz Karol Płoski, a gospodarze przestali stwarzać sobie dobre okazje. W ŁKS-ie z kolei doszło do potrójnej zmiany - na boisku pojawili się Rafał Kujawa, Artur Golański i Przemysław Kita.

To właśnie ten trzeci okazał się jokerem w talii. Kita wyrównał w 53. minucie, bo już chwilę później cieszyć się z kolejnego gola. Napastnik ŁKS-u na tym nie poprzestał. W 70. minucie miał na swoim koncie hat-tricka, a po kolejnych 8 minutach czwartą bramkę. W końcówce mógł jeszcze dorzucić piąte trafienie, ale przegrał pojedynek sam na sam z Pytkowskim.

Dla Kity to kolejny w ostatnim czasie mecz z dużą ilością bramek. W poprzednim tygodniu zdobył 6 goli w meczu pierwszej drużyny ŁKS-u z juniorami. - Pierwszy to mój taki wyczyn. Myślę, że teraz będzie do przodu - przyznaje napastnik. - Mam nadzieję, że dostanę szanse gry w pierwszej drużynie i pomogę się utrzymać - dodaje Kita.

Widzew Łódź (MESA) - ŁKS Łódź (MESA) 2:5 (2:1)
Bramki: 1:0 B. Narożnik (8. min.) 2:0 B. Narożnik (31. min.) 2:1 P. Sasin (45. min.) 2:2 P. Kita (53. min.) 2:3 P. Kita (59. min.) 2:4 P. Kita (70. min.) 2:5 P. Kita (78. min.)