Porażka koszykarzy ŁKS-u Łódź z AZS Szczecin 76:88

Koszykarze ŁKS-u Łódź przegrali wczoraj (6 października) w Szczecinie z AZS-em 76:88. Łodzianie porażkę zawdzięczają fatalnej skuteczności w rzutach za trzy.

Koszykarze ŁKS-u Łódź mecz w Szczecinie rozpoczęli dobrze, bo od prowadzenia 7:0. AZS szybko jednak zniwelował straty i 1. kwarta zakończyła się remisem 24:24. W drugiej części znów Ełkaesiacy objęli prowadzenie i w pewnym momencie prowadzili już 10 punktami, ale sprawy w swoje ręce znów wziął m.in. Łukasz Pacocha i gospodarze odrobili kilka punktów.

Mimo to ŁKS prowadził do przerwy 49:46 i zapowiadało to emocjonującą walkę w drugiej połowie meczu. Po zmianie stron szczecinianie zaczęli grać lepiej. Cały czas dobrze spisywał się Pacocha, a piłki zaczął przechwytywać Stanisław Prus (w całym meczu aż 6 przechwytów) i przed ostatnią częścią gry to AZS prowadził 66:64.

Fatalna skuteczność Ełkaesiaków za trzy

Przez większą część 4. kwarty gospodarze cały czas prowadzili nieznacznie. Dopiero w ostatnich 3 minutach "odskoczyli" łodzianom na więcej punktów. W końcówce Ełkaesiacy faulowali jeszcze taktycznie, ale zabrakło skuteczności w ataku i ostatecznie ŁKS przegrał z AZS 76:88.

W zespole gospodarze świetnie grało trio Pacocha, Prus, Maciej Mejcherek, którzy łącznie zdobyli 62 punkty. Po stronie ŁKS-u wyróżnili się Krzysztof Sulima (16 punktów), Piotr Trepka (15 pkt.) i Dariusz Kalinowski (11 pkt.). Łódzka trójka miała jednak problemy z faulami (Trepka zagrał z tego powodu niecałe 20 minut), co też miało wpływ na przebieg meczu. Podsumowując wczorajsze spotkanie nie można pominąć fatalnej skuteczności Ełkaesiaków w rzutach za trzy punkty - na 17 prób trafili oni tylko raz(!).

Koszykarze ŁKS-u czekają zapewne z niecierpliwością na pierwszy mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Jednak zanim 16 października do Łodzi przyjedzie MKS Dąbrowa Górnicza, to w poniedziałek (11 października) Ełkaesiacy zagrają jeszcze w Inowrocławiu ze Sportino.

AZS Radex Szczecin - ŁKS Sphinx Łódź 76:88
(21:24, 25:25, 20:15, 22:12)

AZS: Ł. Pacocha (23 pkt., 6 asyst), S. Prus 21 (pkt., 6 przechwytów), Maciej Majcherek (18 pkt.), P. Podgalski (8 pkt.), K. Pytyś (8 pkt.), Michał Majcherek (4 pkt.), M. Sudowski (4 pkt.), T. Balcerek (2 pkt.)

ŁKS: K. Sulima (16 pkt.), P. Trepka (15 pkt.), D. Kalinowski (11 pkt.), B. Bartoszewicz (8 pkt.), K. Morawiec (7 pkt.), F. Kenig (5 pkt.), B. Szczepaniak (5 pkt.), M. Salamonik (4 pkt.), J. Dłuski (3 pkt.), M. Krajewski (2 pkt.)

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?