Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe kierunki studiów na łódzkich uczelniach publicznych

Maciej Kałach (opr. mar)
Grzegorz Gałasiński
Największe łódzkie uczelnie kuszą kandydatów nowymi kierunkami studiów. W rozpoczynającej się właśnie rekrutacji na rok akademicki 2016/2017 uczelnie publiczne przygotowały 13 nowych kierunków studiów bezpłatnych.

Łódzkie uczelnie publiczne rozpoczęły rekrutację na rok akademicki 2016/2017. Trwają już elektroniczne zapisy na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Politechnika Łódzka rozpocznie nabór 3 czerwca.

Politechnika Łódzka oferuje kandydatom trzy nowe kierunki: inżynierię zarządzania, management oraz biogospodarkę. Ponadto uczelnia „odświeżyła” program papiernictwa i poligrafii, aby absolwenci byli lepiej przygotowani do pracy w firmach tej branży. Wszystkie nowości Politechniki Łódzkiej to studia pierwszego stopnia - dla posiadaczy matury.

Inżyniera zarządzania na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ ma się wyróżniać spośród kierunków o podobnych nazwach trzema specjalnościami oferowanymi w ramach tych studiów: można się skupić na małych przedsiębiorstwach, zarządzaniu korporacyjnym lub w sektorze publicznym.

Management na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ będzie prowadzony całkowicie po angielsku. Program jednego semestru studiów będzie realizowany na uczelni zagranicznej. Kierunek ma przygotować absolwentów do pracy w wielokulturowym środowisku biznesowym.

Studenci biogospodarki na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ zdobędą wiedzę na trzech uczelniach: Politechnice Łódzkiej, Politechnice Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Każdy kandydat przyjęty na biogospodarkę w Łodzi spędzi więc po semestrze w warszawskich uczelniach.

Uniwerystet Łódzki proponuje 4 nowe kierunki pierwszego stopnia na Wydziale Filologicznym: dziennikarstwo międzynarodowe, filmoznawstwo, nowe media i kulturę cyfrową oraz niemcoznawstwo. Ponadto Wydział Filologiczny UŁ odświeżył w 75 proc. program kulturoznawstwa.

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oferuje maturzystom ekonomię miasta zrównoważonego oraz finanse międzynarodowe. Z kolei analityka społeczna to studia drugiego stopnia (czyli dla posiadaczy licencjatów).

Wydział Filozoficzno-Historyczny zaprasza na wojskoznawstwo (na stopniu pierwszym i drugim).

Nowość na Wydziale Prawa to prawo ochrony danych osobowych (stopień drugi).

Uniwersytet Medyczny w Łodzi poinformował, że nie planuje nowości w swojej ofercie.

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto