MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powitanie wiosny na Stawach Jana. Topienie Marzanny i zapowiedź Senioraliów

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Jak obchodzimy nadejście wiosny w Łodzi?
Jak obchodzimy nadejście wiosny w Łodzi?
Na stawach Jana w sercu Łodzi, seniorzy, przedszkolaki i uczniowie świętowali nadejście wiosny. Było to nie tylko symboliczne topienie marzanny, ale również zapowiedź tegorocznych Senioraliów.

Wielopokoleniowe powitanie wiosny na Stawach Jana

Seniorzy z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ulicy Rzgowskiej 170 w Łodzi, w towarzystwie uczniów i przedszkolaków, przeszli wzdłuż stawu, aby na moście symbolicznie utopić marzannę. Ten gest stał się początkiem wiosennych świętowań w Łodzi.

W zabawie brało udział około 120 seniorów i drugie tyle dzieci i młodzieży. Wszyscy byli pełni energii i kreatywności, ubierając się w kolorowe kwiaty, a ich ubrania były ozdobione wiankami i girlandami kwiatowymi.

"Impreza jest międzypokoleniowa, a w programie spotkania zaplanowaliśmy taniec kurczaka, topienie marzanny oraz gry i zabawy. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie wybór króla i królowej wiosny" - podkreśla Agnieszka Celejewska, koordynatorka w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ulicy Rzgowskiej w Łodzi.

Ogłoszenie Senioraliów 2024, najważniejszej imprezy dla seniorów w Łodzi

Wielopokoleniowe świętowanie wiosny na Stawach Jana stało się okazją do ogłoszenia dziesiątej edycji Senioraliów, których terminy to 11-23 maja 2024.

Senioralia to cykl imprez, które przez dwa tygodnie umożliwiają seniorom z Łodzi, liczącym ponad 200 tysięcy osób, przejęcie kontroli nad miastem.

Pierwszym punktem programu tej dziesiątej edycji będzie koncert Krzysztofa Cugowskiego na rynku Manufaktury, a na finał zaplanowany jest wielki piknik w parku Julianowskim.

"Przez dwa majowe tygodnie Łódź będzie w rękach najstarszych, najbardziej doświadczonych i energetycznych mieszkańców naszego miasta jakimi są seniorzy. W Łodzi jest ich ponad 200 tysięcy."

Wszystkie zajęcia podczas Senioraliów, zarówno sportowe, jak i artystyczne, będą dla łódzkich seniorów bezpłatne. Budżet tegorocznych Senioraliów wynosi 200 tysięcy złotych.

W odpowiedzi na popularność wycieczek i spotkań z ciekawymi ludźmi w programie poprzednich edycji, organizatorzy zapraszają do zgłaszania propozycji na konkretnie zajęcia i aktywności, które odbędą się w czasie tegorocznych Senioraliów.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto