Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa Hala Górniak rośnie [zdjęcia]

Anna Wójcik
Anna Wójcik
Stare, obskurne targowisko Górniak powoli znika, a na jego miejscu powstaje hala handlowa. Już na jesieni pawilony zostaną oddane do użytku, a potem zacznie się drugi etap budowy.

Na pierwszy ogień poszły do budowy pomieszczenia przeznaczone na kwiaciarnie od strony Piotrkowskiej, zaraz za nimi zaczęły powstawać kolejne. Wszystko to ma stworzyć pasaż handlowy, w skład którego będzie wchodziło: 85 zadaszonych pawilonów, 66 miejsc pod wiatami dla rolników i 100 zwykłych miejsc dla handlu obwoźnego. - Prawdopodobnie kupcy już w październiku będą mogli rozpocząć handel - informuje Mirosław Różycki, specjalista ds. administracji "Górniak"

Pasaż handlowy nie podoba się sprzedawcom

Rynek nie będzie wreszcie pod gołym niebem. Już w tej chwili można oglądać dach nowej hali, składający się z kilku nachodzących na siebie elementów. Większość osób twierdzi jednak, że dach tylko ładnie wygląda. - Między jednym, a drugim dachem są przerwy. Jak przyjdzie zima albo jakiś wiatr to wszystko będzie fruwało - mówi Danuta Fefer, sprzedająca pościel na straganie. - Przy deszczach, śniegach będzie zawiewało do środka - kontynuuje Krzysztof Guminiak, sprzedawca. Dach jednak nie jest taki straszny dla Guminiak, bo i tak zamierza wynająć pawilon. Dlaczego? - A gdzie ja znajdę pracę. Mam już 56-lat i muszę wynająć taki boks niezależnie od ceny - żali się sprzedawca. Za metr kwadratowy pawilonu w pasażu handlowym będzie trzeba zapłacić ponad 2 tys. złotych. Takich pieniędzy nie ma Fefer - Tam jest tak ciemno, że sprzedawcy będą musieli cały czas palić światło, ile to pójdzie pieniędzy - wzdycha sprzedawczyni. - Myślę, że będą wysoki czynsze, a pomieszczenia są takie małe - dodaje Andrzej Skałecki, sprzedawca torebek.

Prace od strony PiotrkowskiejDach nowego pasażu handlowego

Powstanie jeszcze hala targowa

A co na to sami kupujący? Czy wolą mieć oni halę pod chmurką czy też zadaszoną? - Mi będzie milej robić zakupy w obiekcie zamkniętym - stwierdza Anna Komar. - To będzie wyglądało estetycznej, na Bałutach już mają taki obiekt, wreszcie i my będziemy go mieć - cieszy się Krystyna Junknikiel. Nieco już mniej z nowego obiektu jest zadowolona pani Elżbieta, która właśnie robiła zakupy na targowisku. - Teraz jest mi milej robić zakupy, bo wiem, że płacę mniej, a jestem przekonana, że w nowej hali ceny pójdą w górę - martwi się klientka. Od skomentowania tej całej sytuacji nie mogła powstrzymać się sprzedawczyni pościeli. - Wydaje mi się, że tam handlu nie będzie, bo ludzie lubią chodzić po świeżym powietrzu. Gdyby chcieli chodzić po sklepach to jeździliby do galerii - mówi dosadnie Fefer.

To jednak nie koniec zmian, bo już na przełomie września - października rozpocznie się drugi etap budowy. - Będziemy budować jeszcze halę targową w miejscu kiosków, które są na środku rynku za starą halą. Będzie w niej  50 pomieszczeń. Za metr kwadratowy będzie trzeba zapłacić od 5 do 6 tys. złotych - mówi Różycki.

Czytaj także:
- Latem Łódź ma być czysta, a zimą odśnieżona
- Segway - wysoka cena za oryginalny pojazd przyszłości


Zobacz też na MM Łódź


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto