ŁKS Łódź - Odra Wodzisław Śląski 2:0 (Relacja na żywo)

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali z Odrą Wodzisław Śląski 2:0. Zapraszamy do przeczytania relacji jaką prowadziliśmy na żywo z tego spotkania.

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj z Odrą Wodzisław Śląski. Dla Ełkaesiaków po serii meczów ze wszystkimi czterema beniaminkami I ligi czeka dzisiaj pojedynek ze spadkowiczem z Ekstraklasy. Z Kolejarzem Stróże, Ruchem Radzionków, Górnikiem Polkowice i LKS Nieciecza piłkarze ŁKS-u Łódź zwyciężali. Czy tak będzie również w dzisiejszym meczu z Odrą Wodzisław?

Zobacz zdjęcia z meczu ŁKS Łódź - Odra Wodzisław

O wygraną łatwo nie będzie, ponieważ w zespole gospodarzy brakuje dzisiaj dwóch kluczowych piłkarzy. Marcin Mięciel i Dariusz Kłus pauzują za kartki, a do tego Adrian Woźniczka jest kontuzjowany. Czy w meczu z Odrą znajdzie się godny następca Mięciela, który strzela w tym sezonie bramki jak na zawołanie? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - Odra Wodzisław Śląski.

ŁKS Łódź - Odra Wodzisław Śląski
**_(Wynik końcowy)_2 : 0  (1:0)
Bramki: 1:0 J. Kosecki (41. min.) 2:0 J. Kosecki (87. min.)

B. Wyparło - P. Klepczarek, M. Łabędzki, M. Mowlik, A. Gieraga, D. Seweryn (57. D. Pawlak), M. Smoliński, K. Mączyński, B. Romańczuk, J. Kosecki (90. A. Golański), R. Kujawa
M. Buchalik - M. Chrabąszcz, B. Radler (86. K. Kuczok), D. Tanżyna, M. Szałek (46. K. Szalamberidze), R. Kłos, Sz. Jary (87. B. Sikorski), K. Markowski, Ł. Skrobacz, A. Rybski, M. Chmiest

Żółte kartki:

Przeczytaj także zapowiedź meczu ŁKS Łódź - Odra Wodzisław Śląski

Koniec spotkania. ŁKS Łódź wygrał z Odrą Wodzisław Śląski 2:0, a oba gole zdobył Jakub Kosecki.
90' Koseckiego zmienił Artur Golański. Druga bramka "Kosy" padła po udanym kontrataku. Sędzia do drugiej połowy doliczył 3 minuty.
87' GOOOOL!!! Jakub Kosecki strzela drugą bramkę w tym meczu. ŁKS prowadzi z Odrą 2:0.
86' W zespole Odry schodzi kapitan, Radler, a za niego pojawia się Kamil Kuczok. Do wejścia u gości przygotowany jeszcze Sikorski.
84' Kosecki za daleko wypuścił sobie piłkę, a gdyby minął obrońcę, to wyszedłby sam na sam z Buchalikiem. Czy łodzianom uda się w końcu wykorzystać któryś z kontrataków?
80' Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ale łodzianie wychodzą z kontratakiem. Smoliński podał niedokładnie do Koseckiego. Po kilkunastu sekundach kolejna prostopadła piłką do "Kosy", ale na linii pola karnego świetnie interweniował Buchalik.
78' Wydaje się, że z mokrą murawą lepiej radzą sobie łodzianie, którzy wymieniają po kilka podań z pierwszej piłki i groźnie kontratakują.
74' W polu karnym Odry faulowany był chyba Smoliński, ale sędzia pozwala grać dalej. Piłkarze mają jednak coraz trudniejsze warunki, bowiem od kilku minut co chwilę nasilają się i słabną opady deszczu, a temperatura powietrza jest bliska zeru.
71' Ełlkaesiacy oddalili grę od własnego pola karnego i wykonywali nawet dwa rzuty rożne z rzędu, ale przy drugim Mowlik faulował bramkarza.
67' Radler próbował zaskoczyć Wyparłę z rzutu wolnego z ok. 30 metrów na wprost bramki, ale trafił wprost w bramkarza gospodarzy. Przewagę osiągają przyjezdni.
63' Teraz na murawie leży Kosecki, ale i "Mąka" i "Kosa" powrócili do gry.
60' Krzysztof Mączyński leży na boisku i sygnalizuje potrzebę zmiany, a dzisiejsze spotkanie obserwuje 3211widzów.
57' I pierwszy z rezerwowych ŁKS-u już na boisku - Damian Pawlak zastąpił swojego imiennika - Seweryna.
Kola Szalamberidze jest Gruzinem i po przerwie zastąpił Mateusza Szałka. Na ławce rezerwowych w dzisiejszym meczu zasiedli natomiast: Paweł Waśków, Damian Pawlak, Szymon Salski, Kamil Bendkowski, Artur Golański oraz Marcellinus Obem.
52' Znów piłka przeleciała nad poprzeczką gospodarzy. Tym razem z ok. 20 m strzelał Markowski, a kolejną dobrą akcją na prawym skrzydle popisał się Szalamberidze.
49' Znów strzał sprzed pola karnego "Smoły", ale tym razem piłka mija lewy słupek bramki. W odpowiedzi groźna akcja gości. Szalamberidze srzelił, ale obronił Wyparło, a Chmiest zamiast do pustej bramki to trafił w trybuny.
47' Piłka po strzale Smolińskiego przelatuje metr obok prawego słupka bramki Odry.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
Koniec pierwszej połowy. ŁKS Łódź prowadzi z Odrą Wodzisław Śląski 1:0.
45' Seria trzech rzutów rożnych dla łodzian, ale dwa razy piłkę wybijali obrońcy, a za trzecim metr nad bramką strzelił z dystansu Łabędzki.
44' Strzałem głową próbował zaskoczyć Wyparłę Radler, ale bramkarz ŁKS-u był czujny i złapał piłkę na wysokości poprzeczki.
41' GOL! 1:0 Jakub Kosecki zdobywa bramkę!
39' Dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu wolnego z okolic linii środkowej i bliski pokoanania Buchalika głową był Mowlik, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
36' Smolińskiemu zabrakło kilku centymetrów, żeby opanować podanie z lewej strony. "Smoła" mógłby się znaleźć z piłką oko w oko z bramkarzem, ale tak Buchalik pewnie złapał futbolówkę. Oglądamy teraz otwartą grę z obu stron.
34' Dobre wyjście z kontratakiem łodzian, ale nieporozumienie Smolińskiego z Koseckim, a w odpowiedzi kolejna dogodna sytuacja przed Skrobaczem, ale gacz z Wodzisławia strzelił obok lewego słupka.
31' Znów groźnie w polu karnym gospodarzy - wodzisławianie przedarli się środkiem, ale Klepczarek wybił futbolówkę.
29' Dwie akcje Ełkaesiaków, ale za każdym razem brakowało kogoś kto wykończyłby dośrodkowania w pole karne.
27' Szałek urwał się lewą stroną, położył na murawie dwóch obrońców i podał do Rybskiego, ale były napastnik Widzewa Łódź trafił wprost w bramkarza i skończyło się na rzucie rożnym dla gości.
24' Okres chaotycznej gry z dwóch stron - dużo strat, ale gra jest płynna, mało jest przerw.
21' Próba prostopadłego podania Mowlika do Kujawy niedokładna. Po chwili z dystansu strzelał Mączyński, ale prosto w bramkarza.
17' Kujawa zaatakował obrońców Odry pressingiem i był bliski odzyskania piłki i wyjścia sam na sam z bramkarzem. Od kilku minut znów obserwujemy walkę w środku pola i próby ataków z jednej i drugiej strony.
11' Tym razem świetna okazja dla ŁKS-u. Podanie na czystą pozycję dostał Kujawa, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył w długi róg bramki po ziemi, ale Buchalik wyciągnął się jak struna i odbił piłkę do boku. Tam jeszcze próbował Kosecki, ale uprzedził go obrońca przyjezdnych.
10' Pierwszy rzut rożny dla łodzian, ale piłkę dośrodkowaną na długi słupek złapał Buchalik.
8' Świetną okazję miał Skrobacz. Pomocnik Odry dostał prostopadłe podanie w pole karne, ale przegrał pojedynek sam na sam z Wyparłą.
5' Póki co bez okazji bramkowych. Obie drużyny rozpoczęły spokojnie, kilka podań wymieniają łodzianie, a później kilka goście, ale wszystko odbywa się w środku pola.
1' Rozpoczęło się spotkanie pomiędzy ŁKS-em Łódź a Odrą Wodzisław Śląski.