ŁKS Łódź - Górnik Polkowice 1:0 (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali z Górnikiem Polkowice 1:0. Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo jaką przeprowadziliśmy z tego spotkania.

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj z Górnikiem Polkowice. Dla Ełkaesiaków będzie to trzeci mecz z rzędu, w którym będą grali z kolejnym beniaminkiem I ligi. Poprzednie dwa spotkania piłkarze ŁKS-u wygrali: z Ruchem Radzionków 4:2 oraz Kolejarzem Stróże 1:0.

Polkowiczanie z beniaminków są póki co najlepszym zespołem, więc może to być trudniejszy sprawdzian dla łodzian, niż ostatnie dwa mecze. W dodatku na boisku nie zobaczymy dzisiaj Jakuba Koseckiego, który pauzuje za cztery żółte kartki. Czy Ełkaesiacy poradzą sobie dzisiaj bez niego? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - Górnik Polkowice.

ŁKS Łódź - Górnik Polkowice
**_(Wynik końcowy)_1 : 0  (0:0)
Bramki: 1:0 M. Smoliński (76. min.)

B. Wyparło - A. Gieraga, M. Łabędzki, P. Klepczarek, A. Woźniczka (32. M. Mowlik), D. Pawlak (46. R. Kujawa), M. Smoliński (90. A. Golański), D. Kłus, K. Mączyński, B. Romańczuk, M. Mięciel
S. Szymański - D. Chyła, P. Pokorny, K. Smoliński, M. Opałacz, Ł. Sierpina (70. M. Soboń), T. Salamoński, K. Wacławczyk, Ł. Małkowski (63. D. Ałdaś), K. Biliński (62. Z. Grzybowski), M. Piątkowski

Żółte kartki: **Opałacz (Górnik) Romańczuk (ŁKS)
Czerwona kartka: P. Pokorny**(66. min.)**

Przeczytaj także zapowiedź meczu ŁKS Łódź - Gónik Polkowice

Zobacz fotorelację i przeczytaj podsumowanie meczu ŁKS Łódź - Górnik Polkowice

Koniec meczu! ŁKS Łódź wygrał z Górnikiem Polkowice 1:0
90' +4 Szymański znów w polu karnym ŁKS-u, ale goście nie wykorzystują rzutu wolnego.
90' +2 Róg dla Górnika. W pole karne ŁKS-u pobiegł nawet Szymański, który musiał się ratować wybiciem, żeby zastopować kontrę ŁKS-u. Na boisku pojawił się jeszcze Golański.
90' Zamieszanie pod bramką przyjezdnych kończy się faulem gospodarzy. Sędzia doliczył do meczu trzy minuty.
89' Świetna okazja dla gospodarzy. Łodzianie wyszli z kontratakiem w przewadze 4 na 3, ale strzał Mięciela przeleciał metr obok spojenia słupka z poprzeczką.
87' Grzybowski z 35 metrów z rzutu wolnego trafia w mur, a dobitka Wacławczyka przeleciała kilka metrów obok bramki.
84' Prostopadłe podanie do Mięciela, ale napastnik ŁKS-u został nim "wyrzucony" do boku i z dobrej okazji nic nie wyszło. Polkowice nie potrafią stworzyć zagrożenia, a łodzianie wykorzystać osłabienia rywali.
78' Strzał Mączyńskiego z rzutu wolnego na rzut rożny odbija Szymański. Mogło być 2:0, a bramka Smolińskiego padła po strzale po murawie z prawej strony.
76' GOOOL! Marcin Smoliński strzelcem bramki na 1:0
75' Żółta kartka dla Romańczuka. Ełkaesiacy w dalszym ciągu mają problemy z przedostaniem się w pole karne polkowiczan.
70' Ostatnia zmiana u gości. Za Sierpinę wchodzi Soboń. Górnicy jednak grają w dziesiątkę.
68' Strzał Romańczuka z ok. 30 metrów, ale piłkę złapał bramkarz Górnika.
"Miętowy" uderzył w lewy róg bramki, ale Szymański świetnie to wyczuł i odbił piłkę do boku. Za faul na Mączyńskim w tej sytuacji czerwoną kartkę otrzymał Pokorny.
66' Marcin Mięciel nie wykorzystał jedenastki!
65' Rzut karny dla ŁKS-u!
63' Kolejna zmiana w Górniku. Za Małkowskiego wchodzi Ałdaś.
62' Pierwsza zmiana u polkowiczan. Grzybowski wszedł za Bilińskiego.
60' Świetne podanie piętą Mięciela do Kujawy na prawym skrzydle. Ten drugi dośrodkował, ale w polu karnym zabrakło... Mięciela, który wykończyłby to podanie.
58' Ełkaesiacy prawie nie schodzą z połowy Górnika, ale nie przekłada się to na okazje bramkowe.
55' Łodzianie mają przewagę, a na trybunach głośny doping dla ŁKS-u. Na dzisiejsze spotkanie przyszło 3803 kibiców.
52' Klepczarek przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę gości. Wcześniej nieudanie z rzutu wolnego znów dośrodkowywał Mączyński.
49' Dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu wolnego z 35 m, piłkę musnął głową Kłus, ta jeszcze skozłowała, ale Szymański nie dał się zaskoczyć.
46' Rozpoczęła się druga część gry. Kolejna zmiana w ŁKS-ie, Kujawa wszedł za Pawlaka. Czy to poprawi grę ofensywną łodzian?
Zakończyła się pierwsza połowa meczu ŁKS Łódź - Górnik Polkowice. Do przerwy bezbramkowy remis.
45' Opałacz zniecierpliwiony bezradnością łodzian, zaczął bawić się piłką w polu karnym, ale przed nieszczęściem uchronił gości Szymański. Do pierwszej połowy doliczona jedna minuta.
43' Po rzucie rożnym Romańczuka był kolejny róg, a po nim głową strzelał Gieraga, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
42' Piłkarze ŁKS-u nie mają pomysłu na przełamanie obrony Górnika, a goście ograniczają się do wybijania piłki. Będzie rzut rożny dla gospodarzy...
39' Ełkaesiacy utrzymują się przy piłce, ale gają przede wszystkim w szerz boiska i do tyłu. Taką grą bramki na pewno nie zdobędą.
36' Po wejściu Mowlika nastąpiła mała zmiana w ustawieniu ŁKS-u. Na lewą stronę obrony przeniósł się Gieraga, na prawą Klepczarek, a Mowlik gra w środku z Łabędzkim. Na boisku nie dzieje się wiele,
32' Kontuzja Woźniczki okazała się groźna - do wejścia przygotowany już Mowlik.
29' W polu karnym Górnika upadł Woźniczka, ale sędzia nie zdecydował się podyktować karnego. Obrońca ŁKS-u opatrywany przez masażystę.
28' Szymański ryzykowną interwencją na 20 metrze powstrzymał wychodzącego na czystą pozycję Smolińskiego. Ciągle 0:0
26' Niezła akcja gospodarzy, ale pierwsze dośrodkowanie Pawlaka zablokowane, a po drugim strzał Mięciela trafia w nogi obrońców.
25' Znów przy piłce częściej Ełkaesiacy, którzy próbują atakować prawą stroną, ale ich akcje są zatrzymywane na wysokości pola karnego rywali.
21' Coraz częściej przy piłce utrzymują się goście, ale gra toczy się w środku pola. Ełkaesiacy szukają okazji do kontrataków.
19' Wacławczyk ładnie złożył się do strzału z woleja z ponad 30 metrów, ale piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Wyparły.
16' Próba dośrodkowania Artura Gieragi, ale piłka ląduje w bocznej siatce. Lekką przewagę osiągają łodzianie.
13' Żółta kartka dla Opałacza. W ostatnich minutach spotkanie się zaostrzyło i sędzia musiał pokazać kartonik Opałaczowi, który wyciął Damiana Pawlaka.
10' Mączyński próbował zaskoczyć bramkarza Górnika strzałem z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Piłka skozłowała jeszcze przed Szymańskim, ale ten pewnie ją złapał.
8' Napór przyjezdnych - Wacławczyk minął w środku pola kilku Ełkaesiaków, rozegrał do boku, ale najpierw łodzianie zablokowali dośrodkowanie, a później jeszcze dwa strzały.
4' Trwa walka o środek pola. Na razie żadna z drużyn nie potrafi "zarysować" swojej przewagi.
Minuta ciszy poświęcona była pamięci zmarłego ojca Dariusza Kłusa oraz jednego z kibiców ŁKS-u.
1' Rozpoczął się mecz ŁKS Łódź - Górnik Polkowice
Piłkarze są już na murawie. Będzie minuta ciszy.
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 10 minut. Piłkarze są już po rozgrzewce i przygotowywują się do meczu w szatniach.