Koszykarki Widzewa Łódź podejmują INEĘ AZS Poznań

Koszykarki Widzewa Łódź rozegrają dzisiaj (9 października) kolejny mecz przed własną publicznością. Tym razem rywalem będzie INEA AZS Poznań.

Koszykarki Widzewa Łódź czeka dzisiaj (9 październia) trzeci z rzędu mecz przed własną publicznością i zarazem czwarty w sezonie 2010/2011 Ford Germaz Ekstraklasy. Na razie Widzewianki wyrastają na rewelację rozgrywek - w debiucie w ekstraklasie pokonały ŁKS Łódź, ostatnio wygrały z Mistrzem Polski Lotosem Gdynia, a uległy tylko Enerdze Toruń. Porażki z toruniankami zawodniczki Widzewa doznały jednak tylko na własne życzenie, a trzeba pamiętać, że Energa to trzeci zespół poprzedniego sezonu.

Dzisiaj Widzewianki podejmą zespół AZS-u Poznań i faworytem będą gospodynie. INEA do tej pory rozegrała dwa mecze, wygrywając u siebie z Liderem Pruszków 74:69 oraz przegrywając w Polkowicach z CCC 44:78. Najważniejszymi zawodniczkami w AZS-ie są Candice Champion i Agnieszka Makowska. Amerykanka zdobyła w tym sezonie już 36 punktów, natomiast Makowska (w poprzednim sezonie grała w ŁKS-ie Łódź) rzuciła 20 punktów, a do tego ma 19 zbiórek i 5 asyst. Z kolei dwie najlepsze do tej pory koszykarki w Widzewie to Olga Żytomirska (38 pkt., 28 zb.) i Katarzyna Kenig (35 pkt., 28 zb., 12 as.).

W meczu z INEĄ na pewno zabraknie Lucyny Kotonowicz, która w starciu z Lotosem zerwała więzadła w kolanie i czeka ją teraz kilkumiesięczna przerwa w grze. Pozostałe Widzewianki będą do dyspozycji trenera Miodraga Gajića. Mecz Widzewa Łódź z INEĄ Poznań rozpocznie się dzisiaj (9 października) o godzinie 18 w Hali Parkowa.

Drugi z łódzkich zespołów, grających w Ford Germaz Ekstraklasie, ŁKS Łódź w tej kolejce pauzuje. Taka przerwa przyda się na pewno Ełkaesiankom, które do tej pory są najgorszym zespołem, przegrywając we wszystkich trzech rozegranych meczach.