Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Liderzy Innowacji w Województwie Łódzkim mogą zgłaszać się do konkursu

Emilia Białecka *Emkanabe*
Emilia Białecka *Emkanabe*
Od dziś (19 października) innowacyjni przedsiębiorcy lub instytucje mogą zgłaszać się do konkursu "Lider Innowacyjności w Województwie Łódzkim". Wystarczy, że przedstawią swoje zrealizowane już projekty.

Konkurs "Lider Innowacyjności w Województwie Łódzkim" został dziś ogłoszony przez Urząd Marszałkowski. Ma on na celu m.in. zachęcić przedsiębiorców i instytucje z województwa łódzkiego do poszukiwania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w swoich firmach. Mogą się do niego zatem zgłaszać przedsiębiorcy i instytucje, które mogą poszczycić się realizacją innowacyjnego przedsięwzięcia.

- Czekamy na sprawozdania na temat zrealizowanego już projektu, na przykład nowego produktu, usługi, technologii, może być to również innowacja organizacyjna. Szukamy dobrych praktyk, chcemy pokazywać sukces firmy, żeby do osiągania sukcesu zachęcać też innych - wyjaśnia Witold Stępień, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego i dodaje: - W ten sposób chcemy budować markę tego przedsięwzięcia. Myślę, że to będzie taka inicjatywa, która każe myśleć firmom, instytucjom, żeby próbować wymyślić i zrealizować rzecz, która w następnej edycji tego konkursu będzie mogła otrzymać nagrodę. Firmy zwycięskich przedsięwzięć będą przedstawiane za wzór i promowane w regionie.

Innowacyjne województwo łódzkie

Konkurs "Lider Innowacyjności w Województwie Łódzkim" zorganizowany został w ramach realizacji projektu Kapitał Innowacji 2009. - Chcemy, żeby łódzkie weszło do grupy przodującej regionów w naszym kraju, żeby nie odstawało od potentatów, ale żeby też było regionem, który się tą innowacyjnością próbuje wyróżnić w Europie - mówi Witold Stępień. - Wydaje się, że mamy do tego warunki. Mamy wiele przedsiębiorstw mikro-, małych i średnich. Mamy też potężny ośrodek naukowy - kilka uczelni skupionych w Łodzi, 120 tysięcy studentów. To olbrzymi potencjał i myślę, że potrzebny jest przekaz mówiący, czym jest innowacja.

A ta, według wicemarszałka, to nie tylko wymyślanie nowych technologii, patenty i nowe urządzenia, ale również zmiany organizacyjne, współpraca z uczelniami, wymiana informacji i próba angażowania pieniędzy. - Innowacje to nieraz nie jest do końca przewidywalna inwestycja, gdzie można łatwo policzyć koszty, przychody i pojawia się zysk. Nieraz jest to pewne ryzyko. Musi istnieć taki kapitał, takie formy wspierania tych działań, żeby przedsiębiorca, który w naturalny sposób liczy swoje pieniądze był zainteresowany właśnie takimi zmianami w swojej firmie. Myślę, że jeżeli będziemy rozmawiać na ten temat, jeżeli uda nam się stworzyć taką platformę wymiany między uczelniami, przedsiębiorcamii instytucjami finansującymi, to uda nam się zmienić to myślenie i stać się liderem innowacji - tego zdania jest Witold Stępień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto