Koszykówka: ŁKS Łódź - Znicz Pruszków 84:65 [zdjęcia]

Koszykarze ŁKS-u Łódź pokonali we własnej hali Znicz Pruszków 84:65. Tym samym była to ich 6. wygrana z rzędu.

Przeczytaj zapowiedź meczu ŁKS-u ze Zniczem

Wczorajszy (15 stycznia) mecz w hali przy al. Unii 2 lepiej rozpoczęli koszykarze ŁKS-u Łódź, którzy szybko objęli prowadzenie 12:7. Po serii 0:7 równie szybko je jednak stracili, a dalej była wyrównana. Łodzianom rzadko wpadały "trójki", a w drużynie przyjezdnych dobre spotkanie rozgrywali Marek Szumełda-Krzycki i Przemysław Szymański, który aż trzykrotnie efektownie blokował Ełkaesiaków. Do przerwy prowadzili właśnie pruszkowianie, ale zaledwie jednym "oczkiem" (38:37).

Po zmianie stron Jakub Dłuski i Piotr Trepka zmienili Krzysztofa Sulimę i Michała Krajewskiego w wyjściowej piątce i szybko zdało to egzamin. - Na drugą połowę wyszliśmy bardziej skoncentrowani. Trener w przerwie podsunął nam jakieś pomysły - przyznał o spotkaniu Trepka. Ełkaesiacy wzmocnili obronę, zaczęli trafiać za trzy punkty, Dłuski był agresywny pod tablicami i przewaga rosła. Po 3. kwartach ŁKS prowadził 60:49 i chyba mało kto spodziewał się jeszcze emocji w tej rywalizacji.

Ostatnią część gry świetnie zaczął Szumełda-Krzycki. 20-letni rozgrywający Znicza niekonwencjonalnymi zagraniami zdobywał kolejne punkty i asystował do lepiej ustawionych partnerów. Dzięki niemu przyjezdni w 2,5 minuty zdołali zbliżyć się na jeden punkt.

Świetna końcówka koszykarzy ŁKS-u

O tym jak się gra w koszykówkę przypomnieli sobie jednak w porę zawodnicy ŁKS-u. Znów kolegów pobudził Dłuski, który najpierw zdobył punkty wsadem po kontrataku, później efektownie zablokował rywala, a następnie na raty (dwie zbiórki w ataku) rzucił kolejne punkty. Dwie "trójki" dołożył jeszcze Bartłomiej Szczepaniak, a mecz rzutem równo z końcową syreną zakończył Krajewski. ŁKS wygrał 84:65, kontynuując świetną passę zwycięstw. Łodzianie mają już 6 wygranych z rzędu i gonią w tym elemencie piłkarzy, którzy w rundzie jesiennej zwyciężyli dziewięciokrotnie pod rząd. - Co najmniej chcemy wyrównać rekord piłkarzy, a może ich przebić. Może potraktujemy to jako takie wyzwanie - powiedział ze śmiechem Trepka.

Twarda walka pod koszemMarek Szumełda-Krzycki (nr 5) był najlepszym zawodnikiem Znicza

Koszykarze nie zamierzają jednak brać przykładu z kolegów kopiących piłkę we wszystkim i nie chorują na grypę. - Jesteśmy przyzwyczajeni do trenowania w tej hali. Warunki na tej hali są dosyć ciężkie, może piłkarze nie byli przygotowani. Trzeba uważać, brać witaminki i dobrze się prowadzić - śmiał się "Trepi". Dobre zdrowie jednak teraz się bardzo przyda, bo kolejny mecz już w środę (19 stycznia), a następny w niedzielę (23 stycznia). Oba pojedynki Ełkaesiacy rozegrają u siebie, koljeno z AZS-em Radex Szczcin oraz Sportino Inowrocław.

ŁKS Sphinx Łódź - MKS Znicz Basket Pruszków 84:56
(18:19, 19:19, 23:11, 24:16)