Koszykówka: ŁKS Łódź zaczyna od porażki z MKS-em Dąbrowa Górnicza

Bartłomiej Szczepaniak
Bartłomiej Szczepaniak Studio MK
Koszykarze ŁKS-u Łódź przegrali w pierwszym meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza 62:73. Zwycięzca rywalizacji do 3 wygranych awansuje do ekstraklasy.

Piotr Trepka awans chciałby wywalczyć w Atlas Arenie

W poprzedniej rundzie fazy play-off koszykarze ŁKS-u Łódź poradzili sobie z Rosą Radom w dwóch meczach. Wtedy łodzianie świetnie rozpoczynali spotkania, wychodząc na kilkunastopunktowe prowadzenia już w pierwszych kwartach. Wczoraj (17 kwietnia) w taki sposób Ełkaesiacy przegrali na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Od remisu 2:2 gospodarze systematycznie powiększali przewagę. Koszykarze ŁKS-u mieli problemy z celnością (w całym meczu trafili tylko 14 z 38 rzutów za dwa punkty) i rywale po pierwszej kwarcie prowadzili już 26:11.

Podopieczni Piotra Zycha nie załamali się jednak. Ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Bartłomiej Szczepaniak, trafiając co chwila za dwa lub za trzy. W 2. kwarcie zdobył 19 "oczek", a przewaga MKS-u zmalała (42:38).

Po zmianie stron łodzianie tylko przez kilka minut walczyli jak równy z równym z dąbrowianami. Gospodarze wykorzystywali błędy Ełkaesiaków i znów zaczęli powiększać przewagę. Nie oddali jej do końca meczu. Ostatecznie wygrali 73:62.

Koszykarze ŁKS-u oprócz słabej skuteczności rzutów za dwa punkty, fatalnie wykonywali też osobiste (52 procent skuteczności). Szczepaniak, który miał rewelacyjną drugą kwartę, w pozostałych trzech zdobył...jeden punkt. Piotr Trepka trafił raz na 10 prób z gry, a nasi wysocy przegrali walkę o zbiórki (37 do 30 na korzyść MKS-u).

Czasu na poprawienie poszczególnych elementów jest niewiele. Kolejny mecz już dzisiaj (18 kwietnia), również w Dąbrowie Górniczej. Początek spotkania o godzinie 18. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Sphinx Łódź 73:62
(26:11, 16:27, 15:10, 16:14)

MKS: M. Piechowicz (14 punktów), Ł. Szczypka (7 pkt.), R. Lemański (9 pkt.), P. Bogdanowicz (0 pkt.), R. Basiński (5 pkt.), A. Lisewski (10 pkt., 9 zbiórek), P. Zmarlak (7 pkt., 10 zb.), P. Zieliński (6 pkt.), R. Partyka (4 pkt.), T. Wróbel (4 pkt., 4 straty), M. Piotrkowski (7 pkt.)

ŁKS: M. Krajewski (3 pkt.), J. Dłuski (5 pkt., 4 straty), P. Trepka (7 pkt.), B. Szczepaniak (20 pkt.), D. Kalinowski (7 pkt.), K. Sulima (9 pkt.), K. Morawiec (5 pkt.), M. Salamonik (6 pkt.), F. Kenig (0 pkt.)