Koszykówka: dramatyczna porażka ŁKS-u Łódź z MKS-em Dąbrowa Górnicza

Filip Kenig
Filip Kenig archiwum
Koszykarze ŁKS-u Łódź przegrali po dogrywce z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Łodzianie po 3. kwarcie mieli 14 punktów przewagi.

Przypomnij sobie jak wyglądał niedzielny mecz MKS-u z ŁKS-em

Wczorajszy (18 kwietnia) mecz ŁKS-u Łódź z MKS-em Dąbrowa Górnicza wyglądał zupełnie inaczej od niedzielnej potyczki tych ekip. Od początku przeważali łodzianie. 6-punktowe prowadzenie po pierwszej, 13-punktowe po drugiej i 14-punktowe po trzeciej kwarcie.

Koncert ŁKS-u trwał tylko 30 minut. Ostatnie dziesięć to przebudzenie gospodarzy. Dobra gra, trafione rzuty i przewaga zmniejszała się z każdą minutą. Prowadzenia łodzian bronił przede wszystkim Marcin Salamonik, ale na 2 minuty przed końcową syreną otrzymał piąte przewinienie i musiał opuścić parkiet. Łodzianie prowadzili wtedy czterema "oczkami" (71:67).

Kilka błędów Ełkaesiaków spowodowało, że dąbrowianie doprowadzili do remisu (71:71). Następne dwa punkty zdobył jednak Jakub Dłuski, a Piotr Zieliński spudło2ał dwa osobiste. Po chwili, na 19 sekund przed końcową syreną, na linii rzutów osobistych stanął Filip Kenig.

Gdyby jeden z właścicieli ŁKS-u trafił oba rzuty, to Ełkaesiacy mieliby bezpieczną przewagę. Kenig za pierwszym razem się pomylił. Druga próba była celna. Gospodarze musieli rzucać za trzy i zrobił to Łukasz Szczypka, ale spudłował. Piłkę zebrał jednak Marek Piechowicz i sam trafił "trójkę" równo z końcową syreną, doprowadzając do dogrywki.

Koszykarze ŁKS-u równą grę prowadzili tylko przez trzy minuty, kolejne dwie to już dominacja gospodarzy. Ostatecznie MKS wygrał 89:82 i, w serii do trzech zwycięstw, prowadzi już 2-0. Kolejny mecz 30 kwietnia w Łodzi.

MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Sphinx Łódź 89:82
(18:24, 12:19,13:14, 31:17; dogrywka 15:8)

MKS: M. Piechowicz (11 punktów), Ł. Szczypka (19 pkt.), R. Lemański (2 pkt.), P. Bogdanowicz (1 pkt.), R. Basiński (3 pkt.), A. Lisewski (11 pkt., 12 zbiórek), P. Zmarlak (7 pkt.), P. Zieliński (9 pkt.), R. Partyka (0 pkt.), T. Wróbel (14 pkt.), M. Piotrkowski (12 pkt.)

ŁKS: M. Krajewski (4 pkt.), J. Dłuski (16 pkt., 4 straty), P. Trepka (5 pkt.), B. Szczepaniak (14 pkt.), D. Kalinowski (11 pkt.), K. Sulima (11 pkt.), K. Morawiec (8 pkt.), M. Salamonik (10 pkt.), F. Kenig (3 pkt.)