MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Korekta rozkładu jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wchodzi w życie od niedzieli 9 czerwca. Będzie obowiazywać do końca wakacji

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Zacznie obowiązywać od niedzieli 9 czerwca do końca wakacji
Zacznie obowiązywać od niedzieli 9 czerwca do końca wakacji Paweł Gołąb
Korekta rozkładu jazdy pociągów pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wchodzi w życie od najbliższej niedzieli. Będzie obowiązywać do 31 sierpnia i uwzględni zaplanowane przez PKP PLK prace modernizacyjne na liniach obsługiwanych przez ŁKA. Jakie zmiany czekają pasażerów?

Jak wylicza ŁKA, w nowym rozkładzie:

 • uruchomionych zostanie więcej weekendowych połączeń w relacji Łódź – Skierniewice – Łódź;
 • od 9 czerwca większość pociągów ŁKA SPRINTER powróci na stacje Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia;
 • w okresie wakacyjnym zwiększona zostanie liczba połączeń kolejowych i autobusowych do Spały. Autobus z Tomaszowa Mazowieckiego do tej miejscowości będzie skomunikowany z pociągami z/do Łodzi, a dodatkowo oprócz sobót i niedziel, kursować będzie także w piątki;
 • w związku z trwającą przebudową stacji Łódź Kaliska jedna para pociągów do/z Pabianic pojedzie z jej pominięciem, co umożliwi podróżnym przejazd do stacji: Łódź Pabianicka, Łódź Chojny, Łódź Dąbrowa i Łódź Widzew bez uciążliwych przesiadek;
 • w dni robocze zwiększy się liczba kursów pomiędzy Ozorkowem i Łodzią. Jeden z porannych pociągów z Ozorkowa do Łodzi Widzewa dojedzie w zaledwie 34 minuty;
 • od 1 lipca br. wieczorny pociąg z Głowna zostanie wydłużony do stacji Koluszki, dzięki czemu podróżni zyskają na tej stacji możliwość dogodnej przesiadki na pociąg PKP IC KARPATY do Zakopanego. Natomiast w godzinach wczesnoporannych z pociągu z Zakopanego - po dogodnej przesiadce – podróżni dojadą przez Łódź do Zgierza.

Najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA

Linia obwodowa Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew

 • Ze względu na prace związane z budową tunelu średnicowego pomiędzy stacjami Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec, zostanie wprowadzony ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec.
 • Aby ułatwić przesiadki pasażerom jadącym z kierunku Zgierza w kierunku Pabianic, po godz. 6:00 i 7:00 rano wybrane pociągi przyjadą i odjadą z zachodnich peronów stacji Łódź Kaliska.
 • Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec - Zgierz obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów ŁKA i PKP IC.
 • W celu zminimalizowania utrudnień komunikacyjnych, w pociągach PKP IC zostaną wprowadzone postoje na przystankach: Łódź Pabianicka i Łódź Dąbrowa (w czterech pociągach w godzinach porannych oraz w dwóch pociągach w godzinach popołudniowych).

Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Marysin, Łódź Stoki

 • Zwiększona zostanie liczba kursujących pociągów w dni robocze. Jeden z porannych pociągów z Ozorkowa zapewni możliwość przejazdu ze Zgierza do Łodzi Widzewa w czasie 10 minut.
 • Ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK, od godz. 21:30 w dniu 14 czerwca br. do godziny 5:00 w dniu 17 czerwca br., zostanie wprowadzona całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Łódź Widzew – Łódź Marysin – Zgierz. Część pociągów pojedzie przez stację Łódź Kaliska. Na linii tramwajowej 45 w strefie 1+2 oraz na wszystkich liniach lokalnego transportu zbiorowego miasta Łódź w strefie 1 będą honorowane bilety relacyjne uprawniające do przejazdu pociągami ŁKA. Honorowanie będzie obowiązywało w dniach 14 – 17 czerwca br.

Linia Poznań - Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna

 • Poranne pociągi z Sieradza po godzinie 5:00 i 6:00 pojadą bezpośrednio do Zgierza przez Łódź Żabieniec bez konieczności przesiadania się na stacji Łódź Kaliska.
 • Na stacji Łask będzie można przesiąść się do Kolejowej Komunikacji Autobusowej w/z kierunku Zelowa i Szczercowa.
 • Poranny pociąg relacji Łódź Widzew – Pabianice – Łódź Widzew pojedzie z pominięciem stacji Łódź Kaliska.
 • Od dnia 12 sierpnia br. do odwołania, PKP PLK będzie prowadzić budowę nowego przystanku Izabelów pomiędzy Zduńską Wolą a Sieradzem. Za poszczególne pociągi pomiędzy tymi stacjami zostaną uruchomione autobusy.

Linia Łódź Fabryczna – Opoczno – Skarżysko Kamienna

 • W dniach 15 lipca – 3 sierpnia br. PKP PLK planuje naprawę mostów oraz przejazdów kolejowo - drogowych pomiędzy stacjami Stąporków - Bliżyn. W związku z tym za pociągi zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Końskie – Skarżysko Kamienna.
 • W godzinach popołudniowych - bezpośrednio lub z przesiadkami - będzie można dojechać ze Skarżyska Kamiennej do Łodzi co około dwie godziny.

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki - Spała

 • W weekendy będzie kursować pięć par połączeń kolejowych w relacjach: Łódź – Spała – Łódź lub Tomaszów Mazowiecki – Spała – Tomaszów Mazowiecki z zapewnionymi dogodnymi przesiadkami w Tomaszowie Mazowieckim. Dodatkowo, połączenia kolejowe będą uzupełnione jednym lub dwoma kursami autobusowymi, realizowanymi od piątku do niedzieli i w dni świąteczne, po godzinie 18:00.
 • W wybrane niedziele - 9 czerwca, 14 lipca, 11 sierpnia br. podróżni, którzy wykupią bilet jednorazowy ŁKA w relacji do Spały, będą mogli skorzystać z oferty specjalnej „Nieodpłatny powrót z Jarmarku w Spale”.

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki - Drzewica - Radom

 • Na stacji Drzewica zostaną zachowane wygodne skomunikowania z pociągami spółki Koleje Mazowieckie – KM do i z Radomia.
 • Na odcinku Drzewica – Wolanów zostaną rozpoczęte przez PKP PLK prace modernizacyjne toru nr 2. W niedalekiej przyszłości po obydwu torach pociągi będą mogły poruszać się z prędkością 120 km/h, co znacznie skróci czas przejazdu i umożliwi uruchomienie większej liczby pociągów.
 • W dniach 16 – 22 lipca, ze względu na prace PKP PLK pomiędzy stacjami Mikołajów – Skrzynki, zmienią się godziny kursowania poszczególnych pociągów pomiędzy Łodzią i Tomaszowem Mazowieckim. Prosimy o uważne zapoznanie się ze zmianami na ten okres

Linia Skierniewice - Łowicz – Kutno

 • 10 par pociągów obsłuży relację Skierniewice – Łowicz – Kutno. Kursy autobusowe będą uzupełnieniem oferty kolejowej - podróżni pojadą wygodnymi, klimatyzowanymi autobusami z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.
 • Dokładamy starań, aby - pomimo dłuższego czasu przejazdu - podróż autobusami była dla pasażerów komfortowa. Służą temu m.in. dodatkowe miejsca postojów na odcinku Skierniewice – Łowicz oraz możliwość kontynuowania podróży dogodnie skomunikowanymi pociągami od stacji Skierniewice m.in. w kierunku Łodzi i Warszawy.

Linia Łódź - Kutno**

 • Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz – Ozorków podróżni posiadający ważne bilety ŁKA nadal będą mogli skorzystać z przejazdu pociągami spółki PKP IC.
 • W dni robocze zwiększy się liczba kursów pomiędzy Ozorkowem i Łodzią. Jeden z porannych pociągów pojedzie z Ozorkowa do Łodzi Widzewa w zaledwie 34 minuty.
 • Zgodnie z wnioskami podróżnych utrzymana zostanie większa liczba popołudniowych i wieczornych kursów w kierunku Łodzi w dni wolne od pracy.
 • Pociągi ŁKA będą dogodnie skomunikowane w Kutnie z pociągami REGIO do/z Torunia. Zapewnią również możliwość dojazdu i powrotu dla podróżnych jadących do/z Berlina oraz Poznania.

Linia Łódź - Łowicz Główny

 • W okresie od 15 lipca do 31 sierpnia za wszystkie pociągi na odcinku Domaniewice – Łowicz oraz za wybrane pociągi na odcinku Głowno – Łowicz, pojadą autobusy. Jest to spowodowane przerwą w ruchu pociągów ze względu na remont obiektów inżynieryjnych prowadzony przez PKP PLK.
 • W godzinach porannych i popołudniowych zwiększy się liczba połączeń bezpośrednich do/z Głowna i Strykowa. Po godzinie 18:00, ze względu na ograniczoną przepustowość odcinka Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec, na odcinku Łódź – Łowicz będzie możliwość dojazdu do Zgierza pociągiem POLREGIO i dalej wygodnym klimatyzowanym autobusem ŁKA do Łowicza.

Linia Łódź - Piotrków Trybunalski - Radomsko

 • Na stacji Rokiciny będzie możliwość przesiadki do/z autobusów jadących w/z kierunku Będkowa (linia ŁA7).
 • Ze względu na prace utrzymaniowo – naprawcze na odcinku Koluszki – Piotrków Trybunalski – Radomsko, rozkład jazdy będzie się zmieniał kilkakrotnie. Prosimy o uważne zapoznanie się z wariantami rozkładów jazdy na poszczególne okresy pomiędzy 9 czerwca a 31 sierpnia br. Pomimo utrudnień w Radomsku, zostaną zachowane skomunikowania do i z Częstochowy.

Linia Łódź – Koluszki - Skierniewice – Warszawa

 • 11 par pociągów ŁKA SPRINTER kursować będzie w relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia. Jedna para natomiast, obsłuży relację Łódź Fabryczna - Warszawa Główna, a dwie (wieczorne) relację Łódź Fabryczna - Warszawa Gdańska.
 • Na odcinku Łódź - Koluszki nadal obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów ŁKA w pociągach PKP IC.
 • W weekendy będzie więcej połączeń osobowych w relacji Łódź – Skierniewice – Łódź.
 • Od 1 lipca uruchomione zostanie połączenie Głowno/ Łódź – Koluszki oraz Koluszki – Łódź/ Zgierz Płn. zapewniające dogodną przesiadkę do/z pociągu PKP IC KARPATY na stacji Koluszki. Połączenie zapewni możliwość dojazdu do Zakopanego i Krakowa. W dniach 18 – 31 sierpnia br. ze względu na prace PKP PLK na stacji Gałkówek, poszczególne pociągi zmienią godziny kursowania.

Nowości w Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA

Otwarcie bezkolizyjnego skrzyżowania kolejowo-drogowego w Bedoniu pozwoliło uruchomić nowe linie autobusowe w ramach Kolejowej Komunikacji Autobusowej, które będą skomunikowane - na przystanku Bedoń - z pociągami w kierunku Łodzi i Koluszek.

Od 9 czerwca br. dwie nowe linie komunikacyjne:

 • ŁA2 Wola Rakowa - Bedoń
 • ŁA3 Brzeziny – Andrespol

obsługiwane będą przez 14 par autobusów kursujących od wczesnych godzin porannych do późnowieczornych.
Do 31 sierpnia br. przejazdy autobusami na wszystkich uruchomionych do tej pory liniach będą bezpłatne.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto