GKS Bełchatów vs ŁKS Łódź: kolejna porażka do zera

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrywają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów ...
Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrywają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów ... robert_zwolinski
Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali dzisiaj (19 listopada) na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 0:3.
Zobacz jak zapowiadaliśmy mecz GKS-u z ŁKS-em

W 5. minucie piłkarze ŁKS-u Łódź byli blisko strzelenia gola. Strzał głową Pawła Golańskiego obronił jednak Łukasz Sapela, a Dariusz Kłus nie zdołał dobrze przyłożyć głowy do dobitki i futbolówka wyleciała za linię końcową. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. Tym razem strzał Dawida Nowaka obronił Pavle Velimirović.

Kolejne okazje stwarzali sobie łodzianie. Najpierw Golański strzelał z ok. 25 metrów z rzutu wolnego na wprost bramki, ale Sapela sparował piłkę do boku. Później Marcin Mięciel dwukrotnie nie dochodził do mocnych dośrodkowań kolegów. Ełkaesiacy prowadzili jednak grę, dobrze radząc sobie w ofensywie.

W 33. minucie piłka po strzale Mate Lacicia trafiła w rękę Antoniego Łukasiewicza. Sytuacja miała miejsce w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się jednak odgwizdać jedenastki. Gospodarze z objęcia prowadzenia mogli się cieszyć 7 minut później. Kontratak GKS-u zdobyciem bramki zakończył Paweł Buzała, strzelając precyzyjnie po długim rogu.

Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć, ale zabrakło celności. GKS Bełchatów prowadził do przerwy z ŁKS-em Łódź 1:0.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki mieli bełchatowianie. Piłkarze ŁKS-u mocno cofnięci liczyli na kontrataki, ale w 66. minucie stracili kolejnego gola. Michał Łabędzki wybił piłkę z własnego pola karnego, ale przejął ją Michal Bożok i przy biernym zachowaniu łódzkich obrońców skierował do siatki.

Piłkarze ŁKS-u nie poddali się. Ich atakom brakowało jednak polotu, a najwięcej zamieszania pod bramką bełchatowian było po stałych fragmentach gry. Łukasz Sapela był jednak czujny w bramce, broniąc strzały m.in. Golańskiego, czy Saganowskiego.

W 85. minucie sędzia podyktował karnego dla bełchatowian. Ręką zagrał Cezary Stefańczyk, a piłkę do siatki z 11 metrów skierował Grzegorz Baran. Więcej goli już nie padło. GKS Bełchatów wygrał z ŁKS-em Łódź 3:0.

GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 P. Buzała (40. min.) 2:0 M. Bożok (66. min.) 3:0 G. Baran (86. min. karny)