Zagłębie Lubin vs Widzew Łódź: zadecydowała ostatnia akcja

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin ...
Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin ... yakris (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:1. Bramkę stracili w doliczonym czasie gry.
Zobacz jak zapowiadaliśmy mecz Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź

Wczorajszy (16 marca) mecz Widzewa Łódź z Zagłębiem Lubin idealnie wpisywał się w ostatnią historię spotkań między tymi drużynami. Chaos, przypadek, nuda - tym wiało z Lubina niemal przez całe 90 minut.

Najwięcej zagrożenia pod obiema bramkami było po stałych fragmentach gry. I trzeba przyznać, że groźniejsze były te Widzewa. W 7. minucie Aleksander Ptak miał spore problemy z dośrodkowaniem-strzałem Dudu z rzutu wolnego. Bramkarz Zagłębia przerzucił w tej sytuacji piłkę nad poprzeczką. Dużo problemów sprawiło Ptakowi również uderzenie z końca pierwszej połowy, znów w wykonaniu Brazylijczyka.

W całym spotkaniu bardzo dobrze z Darvydasem Sernasem radził sobie Ugochukwu Ukah. Nigeryjczyk powstrzymywał i blokował strzały dawnego partnera z drużyny. Ożywienie w poczynaniach ofensywnych gospodarzy stworzyło wejście Arkadiusz Woźniaka, który zmienił właśnie Sernasa. Lubinianie ładnie rozgrywali piłkę w okolicach pola karnego Widzewa, ale z decydującym podaniem i strzałem mieli problemy. Wydawało się, że zespoły podzielą się punktami.

W ostatnich sekundach meczu lubinianie dopięli jednak swego. Rzut rożny z prawej strony wywalczył Abwo. Dośrodkowanie przeleciało przez pole karne i wstrzelone w nie z drugiej strony raz jeszcze. Woźniak kopnął w stronę bramki z 4 metrów, ale Maciej Mielcarz instynktownie odbił futbolówkę. Najszybciej dopadł do niej jednak Costa Nhamoinescu i skierował ją do siatki.

Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 C. Nhamoinescu (90. min.)
Żółte kartki: Bruno, Kaczmarek (Widzew)

Zagłębie: A. Ptak - P. Widanow, A. Banaś, C. Horvath, C. Nhamoinescu, Ł. Hanzel, J. Bilek, P. Rachwał (84. I. Hodur), E. Lira (64. D. Abwo), S. Pawłowski, D. Sernas (70. A. Woźniak)

Widzew: M. Mielcarz - Ł. Broź, U. Ukah, H. Abbes, Dudu (73. J. Bartkowski), K. Ostrowski (68. P. Oziębała), M. Panka, Bruno Pinheiro, M. Kaczmarek, P. Okachi, M. Ben Dhifallah (46. R. Matusiak)