Widzew Łódź - Wisła Kraków (relacja minuta po minucie)

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali z Wisłą Kraków 1:1. Zapraszamy do zobaczenia relacji jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.

- Zobacz zdjęcia z meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków

**Piłkarze

Widzewa Łódź

zmierzą się dzisiaj (30 lipca) u siebie z Wisłą Kraków. Dla obu drużyn będzie to inauguracja sezonu 2011/2012. Co więcej, będzie to rozpoczęcie tegorocznych rozgrywek w Łodzi, bowiem wczorajszy domowy [mecz ŁKS-u Łódź z Lechem Poznań**](https://lodz.naszemiasto.pl/lks-lodz-lech-poznan-relacja-minuta-po-minucie/ar/c2-3185791) odbył się w Bełchatowie.

Piłkarze Widzewa po raz drugi z rzędu sezon rozpoczną od spotkania z panującym Mistrzem Polski. Rok temu był to Lech Poznań, który wczoraj pokonał 5:0 ŁKS, natomiast teraz będzie to Wisła. Czy łodzianie zagrają według hasła "bij mistrza"? Przekonamy się niebawem. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Wisła Kraków.

Widzew Łódź - Wisła Kraków
(Koniec meczu)
1 : 1 (0:0)

Bramki: **
1:0 P. Oziębała (75. min.) 1:1 D. Biton (90. min.)**

M. Mielcarz - Ł. Broź, S. Madera (76. P. Mroziński), J. Bieniuk, Dudu, A. Budka, M. Panka, B. Pinheiro, K. Ostrowski (84. R. Riski), N. Dzalamidze (65. P. Oziębała), P. Grzelczak
M. Jovanic - M. Lamey, O. Chavez, G. Bunoza, D. Paljić, A. Kirm, C. Wilk (83. R. Boguski), M. Melikson (69. Ł. Garguła), G. Nunez, I. Iliev, C. Genkov (69. D. Biton)

Żółte kartki:

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. Widzew Łódź zremisował z Wisłą Kraków 1:1
Biton przelobował Mielcarza i zdobył bramkę na wagę remisu.
90'+3 1:1 David Biton
90' Mielcarz świetnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Gargułę. Mecz potrwa 3 minuty dłużej.
84' Riku Riski zmienia bezproduktywnego Ostrowskiego.
83' Rafał Boguski wchodzi za Wilka.
79' Biton urwał się prawą stroną, strzelił lewą nogą, ale piłka przeleciała obok bramki.
76' Madera zmieniony przez Piotra Mrozińskiego. Bruno Pinheiro cofa się do defensywy.
Oziębała zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dudu. Widzewiak najpierw trafił z główki w Jovanica, ale dobitka z 2 metrów była już celna.
75' GOOOLLL!!! 1:0 Przemysław Oziębała!
72' Nunez chciał zaskoczyć Mielcarza, ale trafił wprost w naszego bramkarza.
69' Podwójna zmiana w Wiśle. Za Meliksona wchodzi Łukasz Garguła, za Genkova David Biton.
68' Na boisku leży... Oziębała.
67' Dudu świetnie strzela, ale Jovanic paruje piłkę na poprzeczkę, a ta wylatuje dalej na róg.
65' Przemysław Oziębała zmienia Dzalamidze, którego łapały już skurcze. Rzut wolny dla Widzewa z 25 metrów na wprost bramki. Dudu ustawia piłkę...
64' Dobra szansa Kirma, jednak strzał głową wprost w Mielcarza.
63' Iliev przedarł się prawą stroną, ściął do środka i strzelił. Za lekko, żeby zdobyć gola.
58' Melikson szukał i szukał i szukał strzału i...znalazł. Piłka przeleciała niewiele obok lewego słupka bramki Mielcarza.
57' Na boisku zwija się z bólu Pinheiro.
55' Poprzeczka po strzale Brozia!
55' Fantastyczna okazja Widzewa! Łodzianie wyszli 3 na 1(!) i dali się dogonić obrońcom Wisły.
49' "Gruziński Messi" przypomniał o sobie - Dzalamidze minął trzech rywali na 4 metrach kwadratowych. Wiślacy musieli faulować.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Na razie bez zmian.
Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew remisuje z Wisłą 0:0.
43' Nunez z 25 metrów z rzutu wolnego obok słupka.
41' Strzał Meliksona sprzed pola karnego i parada Mielcarza.
40' Kibice przypominają, że bez "Kiboli nie ma goli".
35' Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Budkę, Jovanic z dużymi problemami wybija do boku.
32' Prostopadłe podanie Meliksona do Genkova, Bułgar się obrócił, ale obrońcy zdążyli wybić piłkę na róg.
30' Znów dobre przejęcie łodzian. Grzelczak przegrał jednak pojedynek z Chavezem. Ciągle 0:0.
27' Genkov wyszedł sam na sam z Mielcarzem, ale łódzki bramkarz szybszy. Wydaje się, że wcześniej był spalony.
26' Panka na razie bardzo dobrze pilnuje Meliksona.
23' Kirm minął na prawej stronie Dudu, podał wzdłuż bramki, ale Genkow i Mielcarz minęli się z piłką, która wyleciała na aut.
22' Okres lepszej gry Widzewa. Łodzianie więcej grają piłką. Wisła jest cofnięta, niewidoczny jest Melikson. Czyżby czekali na kontry?
17' Grzelczak zabrał piłkę Chavezowi, podaj do Dzalamidze, który mógł strzelać, ale szukał lepiej ustawionego Panki. Litwin nieczysto trafił lewą nogą w futbolówkę.
15' Wisła próbuje podań na jeden kontakt. Na razie przyjezdnym udaje się dochodzić do pola karnego i brakuje ostatniego podania.
8' Trzeci zdecydowany faul na Meliksonie. Jak tak dalej pójdzie, to szybko "posypią się kartki.
4' Świetna okazja Grzelczaka, ale napastnik Widzewa nieczysto trafia w piłkę prawą nogą. Piłka w rękach Jovanica.
2' Niepewna interwencja Mielcarza na przedpolu, ale łodzianie wybili piłkę.
1' Rozpoczął się mecz Widzewa Łódź z Wisłą Kraków. Widzewiacy na czerwono, Wiślacy na biało.
17.50 - Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 10 minut. Zanim Widzew rozpocznie sezon 2011/2012 T-Mobile Ekstraklasy, to coś dla oczu - czyli prezentacja koszulek Widzewa przez modelki i Zuzannę Brzezińską. Zobaczcie więcej zdjęć
17.30 - Jesteśmy już na stadionie. Za chwilę podamy pierwsze składy obu drużyn.
Godzina 14.50 - Do rozpoczęcia meczu pozostały 3 godziny i 10 minut. Zanim na dobre rozpoczną się emocje związane z tym spotkaniem, zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego pojedynku i typowanie w komentarzach poniżej wyniku meczu Widzewa z Wisłą. Czytaj zapowiedź