Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 5:2 (relacja na żywo)

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali ze Śląskiem Wrocław 5:2. Marcin Robak zdobył trzy bramki. Zapraszamy do przeczytania relacji minuta po minucie

Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj z 14. w tabeli Ekstraklasy Śląskiem Wrocław. Łodzianie przed rozpoczęciem 6. kolejki zajmowali natomiast 9. miejsce a nad Śląskiem mają dwa punkty przewagi. Dzisiejszy mecz może zatem sprawić, że Widzew wyrobi sobie już pięciopunktową przewagę nad wrocławianami. Do tego potrzebne jest jednak zwycięstwo.

Piłkarze Widzewa Łódź w tym sezonie rozegrali na własnym stadionie trzy mecze, ale jeszcze nie wygrali. Na początku Widzewiacy zremisowali z Lechem Poznań 1:1, następnie przegrali z Wisłą Kraków 0:1, a ostatnio zremisowali bezbramkowo z Polonią Warszawa. Czy w meczu ze Śląskiem Widzewiakom uda się wygrać po raz pierwszy na własnym stadionie w bierzących rozgrywkach? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Śląsk Wrocław.

Przeczytaj także zapowiedź meczu Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

5 : 2 (1:1)
Bramki: 1:0 M. Robak (28. min.) 1:1 P. Ćwielong (32. min.) 2:1 M. Robak (48. min.) 3:1 D. Sernas (70. min.) 4:1 D. Sernas (73. min.) 5:1 M. Robak (76. min.) 5:2 W. Sobota (89. min.)

M. Mielcarz - Ł. Broź, W. Szymanek, U. Ukah, Dudu, P. Oziębała (65. P. Grischok), M. Panka, Bruno Pinheiro, T. Lisowski (46. P. Grzelczak), D. Sernas, M. Robak (87. Ł. Grzeszczyk)
M. Kelemen - P. Celeban, K. Wołczek, A. Spahić, M. Pawelec, Ł. Madej (83. M. Gancarczyk), P. Kaźmierczak, S. Mila, Ćwielong (75. W. Sobota), V. Sotirović, C. Diaz

Żółte kartki:

Przeczytaj też podsumowanie meczu Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

Koniec spotkania. Widzew Łódź wygrał ze Śląskiem Wrocław 5:2!!! Hat-tricka w tym spotkaniu zdobył Marcin Robak, który potwierdził swoje słowa, że może grać razem z Sernasem i Oziębałą.
90'+3 Bramkę strzałem w okienko próbował zdobyć jeszcze Gancarczyk, ale pomylił się nieznacznie.
90' Mecz potrwa 3 minuty dłużej, a Grischok po jednym z kontrataków strzela kilkanaście centymetrów obok spojenia słupka z poprzeczką.
89' 5:2 Waldemar Sobota zdobył bramkę dla Śląska. Rezerwowy gości przelobował Mielcarza z ok. 20 metrów.
87' Z boiska schodzi Marcin Robak. Za niego pojawia się Grzeszczyk. Kibice pożegnali Robaka owacją na stojąco. Napastnik zagrał dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie i od razu udowodnił swoją wartość.
86' Kolejny raz Mielcarz łapie piłkę po strzale głową wrocławian. Widzewiacy cofnęli się do obrony.
83' Mielcarz broni strzał Celebana głową po rzucie rożnym... Celeban dobija i Mielcarz znów - tym razem z pomocą słupka - wychodzi zwycięsko z tego pojedynku,
82' Sotirović wygrał pojedynek bark w bark z Grischokiem, później ograł Ukaha, ale akcję zatrzymał Szymanek.
Piąta bramka dla Widzewa padła po kontrataku. Lewą stroną pobiegł Grzelczak, "wpadł" w pole karne i zamiast strzelać to podał do stojącego na 12 metrze Robaka, a ten nie dał szans Kelemenowi.
76' HAT-TRICK MARCINA ROBAKA!!! 5:1
75' Z boiska zszedł strzelec jedynej bramki dla Śląska w tym spotkaniu, Ćwielong. W jego miejsce pojawił się Sobota.
Litwin zdobył bramkę z 5 m nad leżącym Kelemenem. Dośrodkowaniem z lewej strony popisał się wcześniej Dudu.
73' Kolejna bramka dla Widzewa i znów Sernas. 4:1
72' Groźny strzał Kaźmierczaka - piłka przeleciał obok lewego słupka.
Serni strzelił gola sprzed mierzonym strzałem sprzed pola karnego. Piłka wpadła w górną część bramki, a wcześniej świetnie rozegrał z Panką. Sytuacja ta przypominała trochę akcję bramkową z meczu w Kielcach z Koroną.
70' 3:1!!! Bramkę zdobywa Sernas.
66' Grischok na prawej stronie poradził sobie z obrońcą i wycofał przed pole karne do Robaka. Strzelec dwóch goli w tym meczu balansem ciała minął obrońcę, ale jego strzał zablokował kolejny defensor. Kolejny róg dla łodzian.
65' Dobra okazja Widzewa. Sernas podał do Oziębały, ten strzelił mocno ale świetna interwencja Kelemena. Było to ostatnie zagranie Oziębały, którego zmienia Grischok.
64' Kaźmierczak doszedł do piłki po rzucie rożnym. Strzał był jednak w Mielcarza. Do wejścia gotowy Grischok.
62' Dużo gry w środku boiska. Widzewiacy oddalili trochę niebezpieczeństwo od własnej bramki, ale trener Kretek nerwowo reaguje.
57' Na boisku leży Bruno. Od kilku minut goście rozgrywają piłkę na połowie łodzian. Widzewiacy bardzo się cofnęli - na połowie Śląska gra tylko Sernas.
54' Strzał głową Sotirovića z 11 m broni Mielcarz. Obrońcy pozwolili jednak na dośrodkowanie z prawej strony Ćwielonga.
51' Dwie doskonałe okazje Diaza, a po chwili strzał w słupek. Argentyńczyk najpierw trafił w Mielcarza, a później zablokowali go obrońcy,wybijając na róg. Po kornerze Diaz strzelił z ok. 10 m, ale tylko w słupek.
Robak pokonał Kelemena z ok. 14 m. Wcześniej bramkarz Śląska wyszedł zwycięsko z pojedynków sam na sam z Sernasem i Oziębałą.
48' GOOOOOOLLL!!! Marcin Robak strzela drugą bramkę w tym meczu. 2:1 prowadzi Widzew.
46' Rozpoczęła się druga połowa. W Widzewie jedna zmiana. Lisowskiego zmienił Grzelczak. Gra łodzian powinna zatem wyglądać bardziej ofensywnie.
Koniec pierwszej połowy spotkania. Do przerwy 1:1.
45' Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
44' Kolejny strzał Kaźmierczaka z prawie 40 m... Tym razem bardzo niecelny.
41' Na boisku tym razem leży Mila. Były reprezentant kraju mocno ucierpiał w starciu z Dudu.
38' Po prawej stronie świetnie poszedł Oziębała, który dryblingiem minął Wołczka, wbiegł w pole karne i uderzył mocno. Pika przeleciała nad bramką.
37' Od klilku minut trwa walka w środku pola. Żaden z zespołów nie jest w stanie stworzyć groźniejszej sytuacji...
32' 1:1 Strzelcem gola Piotr Ćwielong. "Pepe" uderzył z ok. 11 m z powietrza po dośrodkowaniu z lewej strony. Ćwielong był niepilnowany.
31' Kaźmierczak strzela z rzutu wolnego z prawie 40 m... Piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.
28' GOL! Robak wykorzystał karnego! 1:0
27' Rzut karny dla Widzewa! Można mieć wątpliwości co do tej decyzji...Sernas bardziej wymusił faul. Będzie strzelał Robak...
25' Kolejny strzał Robaka, tym razem z linii pola karnego, ale znów w bramkarza.
22' Podanie Bruno do Sernasa. Litwin obrócił się z piłką, strzelił, ale w Kelemena.
18' Dwa strzały Widzewiaków. Bruno trafił w obrońcę, a Robak wprost w ręce Kelemena.
12' Doskonała szansa Sernasa. Litwin wygrał pojedynek biegowy z obrońcom, później ograł go w polu karnym i strzelił po długim rogu. Piłka trafiła jednak w bramkarza i wyleciała za boisko.
11' Nieźle zapowiadający się kontratak Widzewa zakończył...Lisowski fatalnym dośrodkowaniem - piłka przeleciała wysoko nad bramką.
9' Pierwsza dłuższa przerwa w grze. Na boisku leżał Pawelec. Trwa walka o dominację w środku pola.
5' Pierwszy strzał Robaka. Król strzelców I ligi z poprzedniego sezonu wygrał walkę o górną piłkę i uderzył głową. Futbolówka przeleciała ok. metr od bramki Śląska.
4' Pierwszy korner mieli też Widzewiacy. Sytuację strzałem z ok. 25 m zakończył Dudu. Bramkarz pewnie złapał piłkę.
1' Pierwszy strzał Mili sprzed pola karnego i Mielcarz niepewnie na rzut rożny.
1' Rozpoczął się mecz Widzewa Łódź ze Śląskiem Wrocław. Zaczęli przyjezdni.
Piłkarze są już na boisku. Za chwilę, z lekkim opóźnieniem rozocznie się spotkanie.
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 5. minut. Piłkarze są już po rozgrzewce, kibice gromadzą się na stadionie, a my już wiemy, że pierwszy raz w tym sezonie wystąpi Marcin Robak!

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?