Koszykówka: ŁKS wygrywa, a Widzew przegrywa w Turnieju "Zawsze z Mistrzem"

Agnieszka_Sieminska
Wczoraj (17 września) rozpoczął się turniej koszykówki żeńskiej Zawsze z Mistrzem. W hali przy al. Unii 2 swój mecz wygrały koszykarki ŁKS-u Łódź, a przegrały zawodniczki Widzewa.

Koszykarki ŁKS-u Łódź okazały się mało gościnne, wygrywając z Artego Bydgoszcz 72:60. Przyjezdne jedynie w pierwszej kwarcie sprawiały większe problemy łodziankom. Koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego już w drugiej kwarcie wypracowały 15-punktową przewagę, którą utrzymały do końca meczu.

Kontuzja Modelskiej i porażka Widzewa

Na boisku wyróżniały się przede wszystkim Leona Jankowska oraz Agnieszka Modelska. Dla tej grugiej mecz skończył się bardzo pechowo i przedwcześnie. W 4. minucie ostatniej odsłony spotkania koszykarka ŁKS-u doznała poważnie wyglądającej kontuzji kolana i została odwieziona do szpitala.

Po meczu trener Mirosław Trześniewski podkreślał, że kontuzja Modelskiej jest w tej chwili największym problemem ŁKS-u. - Oby jak najwięcej tak dobrych spotkań w wykonaniu naszej drużyny. Jestem jednak bardzo zmartwiony kontuzją Agnieszki Modelskiej, jednej z naszych najlepszych koszykarek - przyznał Trześniewski.

Mniej szczęścia miał dzisiaj drugi łódzki zespół. Zawodniczki MUKS Widzew Łódź przegrały mecz z Liderem Pruszków 62:79. W spotkaniu nie mogły zagrać kontuzjowane Agnieszka Jaroszewicz i Olga Żytomirska. Pod ich nieobecność najwięcej punktów (17) zdobyły Joanna Szymczak-Górzyńska.

Dzisiaj (18 września) drugi dzień Turnieju "Zawsze z Mistrzem". Koszykarki ŁKS-u zagrają z Wisłą Can-Pack Kraków o godz. 16, a zaraz po nich o godz. 18 MUKS Widzew Łódź zmierzy się z Lotosem Gdynia. Wcześniej, o godz. 10 i 12, zostaną natomiast rozegrane mecze Artego z Wisłą i Lidera z Lotosem.

Artykuł bierze udział w konkursie "Tym żyje miasto"

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!