Widzew Łódź - Polonia Bytom (relacja minuta po minucie) [wideo]

Riku Riski
Riku Riski Studio MK
Piłkarze Widzewa Łódź wygrali dzisiaj z Polonią Bytom 3:1. Zapraszamy do zobaczenia relacji, jaką przeprowadziliśmy na żywo z tego meczu.

- Zobacz fotorelację z meczu Widzewa z Polonią Bytom

- Jak dopingowali kibice i co powiedzieli piłkarze po meczu Widzewa z Polonią Bytom

**Piłkarze

Widzewa Łódź

grają**dzisiaj (23 kwietnia) z Polonią Bytom. Dla obu drużyn jest to ważne spotkanie. Bytomianie zajmują pierwsze bezpieczne miejsce w tabeli Ekstraklasy, a łodzianie są pozycję wyżej. Różnica punktowa wynosi 4 "oczka".

Jesienią w meczu Widzewa z Polonią padł remis 2:2. Łódzcy kibice nie mieliby na pewno nic przeciwko, żeby i dzisiaj padło tyle bramek, chociaż lepszy byłby dla nich wynik 3:1 lub 4:0. Czy łodzianie w końcu się przełamią i po dwóch bezbramkowych remisach zdobędą bramkę u siebie? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Polonia Bytom. **

Widzew Łódź - Polonia Bytom
(Koniec meczu)
3 : 1 (1:0)
Bramki: 1:0 P. Nakoulma (31. min. karny) 2:0 M. Juszczyk (65. min. samobój) 2:1 B.Telichowski (74. min.) 3:1 P. Oziębała (90. min.)

M. Mielcarz - Ł. Broź, S. Madera, W. Szymanek, J. Bieniuk, Dudu, A. Budka, M. Panka, N. Dzalamidze (71. P. Grzelczak), D. Sernas (87. P. Oziębała), P. Nakoulma (64. K. Ostrowski)
M. Juszczyk - P. Hricko, L. Killar, M. Żytko, B. Telichowski, M. Hanek, A. Chomiuk (73. M. Bażik), M. Barcik, Ł. Tymiński (46. D. Kobylik), M. Radzewicz, G. Podstawek (65. B. Vascak)

Żółte kartki:

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu! Widzew Łódź - Polonia Bytom 3:1. Do obejrzenia fotorelacji, wideo z dopingu kibiców i przeczytania pomeczowych wypowiedzi zapraszamy później. Wszystkim kibicom sportowym życzymy Wesołych Świąt!
Oziębała zdobył gola po kontrataku i wyjściu sam na sam z bramkarzem. Rezerwowy w tym meczu nie skierował jednak piłki do siatki bezpośrednim strzałem, tylko po dobitce od słupka.
90'+4 Przemek Oziębała! 3:1
90' Spotkanie potrwa cztery minuty dłużej.
86' I kolejna szansa Sernasa, ale znów broni Juszczyk. Po chwili Litwina zastępuje Przemysław Oziębała.
85' Kontra 5 na 3 w wykonaniu Widzewiaków. Futbolówkę z własnej połowy wyprowadził Ostrowski i zagrał do Sernasa. "Sernik" trafił tylko w bramkarza z kilku metrów.
84' I kolejna dziwna próba Budki, piłka znów w trybuny.
83' Fatalny strzał Budki. Pomocnik Widzewa miał czas, poczekał, ale zamiast przymierzyć to uderzył na siłę, prosto w trybuny.
81' Kontra Widzewa. Grzelczak wyprowadził piłkę, podał na lewo do Sernasa, a ten zgrał do Panki. Strzał Litwina Juszczyk obronił.
78' Sernas potyka się w polu karnym i nie przejmuje piłki. Aut dla Widzewa.
Telichowski strzelił gola po błędzie Mielcarza, który odbił piłkę przed siebie po strzale z ponad 30 metrów z rzutu wolnego Radzewicza.
74' 1:2 Błażej Telichowski.
73' Marek Bażik wchodzi za Chomiuka.
71' Piotr Grzelczak zmienia Dzalamidze.
70' Poloniści się odkryli, próbują atakować, a łodzianie czekają na kontrataki.
65' 2:0! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Dudu! Brazylijczyk strzelił nad murem, Juszczyk sparował piłkę na poprzeczkę, a ta później odbiła się jeszcze od pleców bramkarza i wpadła do siatki.
64' Z boiska schodzi strzelec jedynego, jak na razie gola w tym meczu, Nakoulma. W jego miejsce pojawia się Ostrowski.
62' Dudu próbował zaskoczyć bramkarza lobem z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska. Piłka przeleciała metr nad poprzeczką. Do wejścia przygotowany Krzysztof Ostrowski.
57' Żółta kartka dla Dudu. Brazylijczyk popędził lewą stroną, minął kilku rywali i przewrócił się metr przed polem karnym Polonii. Zdaniem sędziego, nie było faulu bytomian, a Dudu symulował. Oznacza to, że Brazylijczyka zabraknie w kolejnym spotkaniu, czyli szlagierze z Legią Warszawa.
55' Niezła wymiana podań między Nakolumą, Budką i Sernasem, ale strzał Litwina z trudnej pozycji poleciał wyyyysoko.
51' Już pierwsza groźna centra Kobylika i strzał Podstawka, z najwyższym trudem obroniony przez Mielcarza. Bramki jednak by nie było - Podstawek był na spalonym.
47' Groźny strzał Sernasa z ponad 25 metrów, ale obok bramki.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu Widzewa Łódź z Polonią Bytom. Jedna zmiana u gości. David Kobylik zastępuje Tymińskiego.
Koniec pierwszej połowy meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Polonią Bytom. Do przerwy 1:0
45' "Migdał" już na boisku. Sędzia dolicza do pierwszej połowy 1 minutę.
43' Panka opuścił boisko na noszach i jest opatrywany za linią boczną. Litwin doznał urazu lewego kolana.
41' Strzał Dudu po rzucie wolnym z 30 metrów trafia prosto w mur. Na boisku leży jeden z Widzewiaków - to Mindaugas Panka.
38' Na boisku przewaga łodzian, choć coraz częściej przy piłce próbują się utrzymywać przyjezdni. Na trybunach kibice dopingują swoje zespoły, ale i krzyczą wulgarne hasła pod swoim adresem. Więcej negatywnego "dopingu" prezentują bytomianie.
Obok prezentujemy wyjście z trybuny kibiców Polonii z początku meczu
31' Nakoulma!!! "Prezes" strzelił w prawy róg bramki, a bramkarz wylądował w lewym.
28' Rzut karny dla Widzewa! Nakoulma faulowany po podaniu od Brozia.
25' Świetne podanie Dzalamidze do Nakoulmy, ale tego uprzedza Juszczyk. Gruzin podbił piłkę nad rywalami.
22' Świetne podanie "krzyżakiem" Panki do wbiegającego w pole karne Nakoulmy. Napastnik Widzewa oddał strzał, ale tylko w boczną siatkę.
20' Strzał Dzalamidze z woleja z ok. 20 metrów - piłka przeleciała nieznacznie nad bramką.
16' Kibice Polonii powracają na trybunę. Na boisku bytomianie czekają na kontrataki, a Widzewiacy tradycyjnie mają problemy z rozgrywaniem skutecznym.
12' Wszyscy kibice Widzewa wstali i skandują "Darvydas Sernas", a w tym czasie bliscy zdobycia gola byli Poloniści, ale nie wykorzystali rzutu rożnego.
10' Killar wybił piłkę za...dach stadionu! Po chwili Nakoulma próbował strzelać z półobrotu, ale zbyt mocno.
5' Na początku spotkania doszło do niecodziennej sytuacji w sektorze kibiców gości. Fani Polonii wywiesili dużą flagę, na której znajdowała się postać przypominająca "Jokera" z filmów o Batmanie, po czym zaczęli opuszczać trybunę. Na końcu dwóch kibiców weszło jeszcze raz, "rozmontowali" flagę i wyszli. Kibice Polonii stoją przed wejściem do sektora gości.
4' Groźny kontratak Widzewa. Rozrzucenie piłki przez Sernasa na prawo do Budki, ale wrzucenie w pole karne przecinają obrońcy.
1' Rozpoczęło się spotkanie Widzewa Łódź z Polonią Bytom
Godzina 16.55 - Do rozpoczęcia spotkania ok. 5 minut. Kibice powoli wypełniają trybuny, a w Kielcach zakończył się niedawno mecz Korony z Ruchem Chorzów. Przyjaciele Widzewa, z którymi łodzianie grali tydzień temu, wygrali tym razem 1:0. A przed pierwszym gwizdkiem w Łodzi, przypominamy jeszcze, jak wyglądał doping podczas spotkania Widzewa z Ruchem w poprzednią sobotę - Jak dopingowali kibice i co powiedzieli piłkarze po meczu Widzew - Ruch [wideo]
Godzina 16.45 - Piłkarze Polonii Bytom zeszli do szatni, a łodzianie jeszcze się rozgrzewają.
Godzina 16.30 - Jesteśmy już na stadionie. Za chwilę podamy składy obu drużyn, a szczególnie w jedenastce Widzewa.
Mecz Widzewa Łódź z Polonią Bytom rozpocznie się o godzinie 17. Zanim piłkarze obu drużyn wyjdą na murawę, to zapraszamy do posłuchania, co o rywalach mówią Czesław Michniewicz i Maciej Mielcarz - Ważny mecz Widzewa Łódź z Polonią Bytom [wideo]