Widzew lepszy od Vitorii

(hof)
Rafał Grzelak (z prawej) zapewnił Widzewowi zwycięstwo.
Rafał Grzelak (z prawej) zapewnił Widzewowi zwycięstwo. fot. Łukasz Kasprzak
Przebywający na zgrupowaniu w Portugalii piłkarze Widzewa wygrali w środę w meczu sparingowym z Vitorią Setubal 2:1 (1:1). Rywal łodzian występuje w portugalskiej ekstraklasie i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

W zespole gospodarzy zagrało kilku piłkarzy z podstawowej jedenastki.
Pierwsze dwa gole w meczu padły po rzutach karnych. Łodzianie objęli prowadzenie w 27 minucie. W polu karnym rywala znalazł się Dudu. Brazylijczyk został nieprawidłowo powstrzymany przez obrońcę Vitorii i sędzia podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem był Darvydas Sernas. Widać, że po odejściu Marcina Robaka Litwin został egzekutorem karnych.

Zespół z Setubal wyrównał osiem minut później. Zdaniem widzewskich piłkarzy, sędzia skrzywdził ich wskazując na punkt jedenastu metrów po interwencji Jarosława Bieniuka. Arbiter był jednak innego zdania, a gola zdobył Arthur William.

Jeszcze przed przerwą widzewiacy mieli szansę objąć prowadzenie, lecz silny strzał Sernasa bramkarz Vitorii odbił nogami.

Tuż po przerwie silnym uderzeniem popisał się Velibor Durić, lecz gospodarze mogli mówić o szczęściu, bo piłka trafiła w słupek. Widzewiacy zdobyli drugiego gola w 71 minucie. Rafał Grzelak ładnym uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał bramkarza Vitorii. Osiem minut później wynik utrzymał się tylko dzięki dobrej interwencji Macieja Mielcarza, który był górą w sytuacji sam na sam z napastnikiem portugalskiego zespołu.

W widzewskiej drużynie zadebiutował Slobodan Lakicević. Zagrał na lewej obronie, ale nie zachwycił czymś szczególny. Czarnogórzec dostanie kolejną szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Z nieoficjalnych informacji wynika, że coraz bliżej Widzewa jest Gruzin Nika Dzalamidze. Ostateczna decyzja zapadnie jednak po zakończeniu zgrupowania.

Vitoria Setubal - Widzew 1:2 (1:1)
Gole: 0:1 - Sernas (27, karny), 1:1 William (35, karny), 1:2 Grzelak (71)
Widzew: Kaniecki (46, Mielcarz), Ben Radhia (46, Budka), Bieniuk (46, Szymanek), Ukah (46, Lakicević), Madera, Dudu (46, Mroziński), Pinheiro (46, Durić), Panka (82, Zwoliński), Sernas (65, Radzio), Grischok (46, Grzelak), Grzelczak (46, Dzalamidze).