Torpedy Łódź trzecie na zakończenie sezonu (wideo)

Futboliści Torped pokonali dziś zawodników Bielawa Owls 20:14. Nie tylko zajęli trzecie miejsce na koniec sezonu drugiej ligi, ale także wywalczyli prawo walki w barażach o ekstraklasę.

- Niestety nie wiem, czy przystąpić do baraży - opowiada MM-ce Gwidon Salata-Kochanowski, manager klubu. - Nie stać nas na grę w pierwszej lidze, mamy też za mało zawodników.

Torpedy od dwóch sezonów grają na zapleczu ekstraklasy. W obu sezonach należały do czołowych drużyn dywizji. Tak jak i rok temu, teraz też są blisko awansu. Niestety zawodnicy muszą utrzymywać klub z własnych kieszeni.

- Miasto podarowało nam pieniądze na organizacje dwóch spotkań, w czerwcu i sierpniu - mówi Salata-Kochanowski. - Wygraliśmy wtedy konkurs na organizacje imprez masowych. Resztę spotkań musieliśmy opłacić samemu. Nie jest to łatwe.

Futbol amerykański zrzesza coraz większą ilość fanów. Nawet na dzisiejszym meczu była grupka kibiców, którzy po raz pierwszy widzieli poczynania Torped na żywo.

Mecz z drużyną z Bielawy miał bardzo dramatyczny przebieg. Po pierwszych trzech kwartach wydawało się, że łodzianie bez problemu wygrają spotkanie, prowadzili już 14:0. Niestety w ostatniej kwarcie zdekoncentrowali się, a przeciwnicy najpierw zdobyli 8, a następnie 6 punktów. Gdyby mieli lepszego kopiącego wygraliby ten pojedynek i zdobyli 3 miejsce na koniec sezonu.

Na szczęście kop wykonany tuż przed końcem meczu okazał się niecelny. W dogrywce szczęście sprzyjało Torpedom, którzy jako pierwsi atakowali. Udało im się zdobyć przyłożenie, a cały mecz wygrać 20 do 14.

Zawodnicy i działacze za pomocą naszego portalu uprzejmie proszą o wspomożenie ich klubu. Każdy chętny może skontaktować się z nimi - kontakty dostępne są na stronie www.torpedylodz.pzfa.pl.

- Torpedy Łódź - Zagłębie Steelers 20:23 (foto + wideo)
- Torpedy Łódź - Warsaw Spartans 16:22
- Torpedy Łódź - Mustangs Płock 20:6 (wideo)
- Torpedy Łódź - 1. KFA Fireballs Wielkopolska (wideo)
- Torpedy Łódź - Mustangs Płock 38:0 (wideo)
- Torpedy Łódź - Zagłębie Steelers 20:32
- Torpedy Łódź - Kraków Knights 12:39