Nasza Loteria

TOP 6 najpopularniejszych aquaparków, pływalni i basenów w Łodzi i regionie łódzkim. Ceny biletów i oferta. Sprawdź i porównaj

Jacek Pająk
Jacek Pająk
Lato w pełni. Upały dają się we znaki. Gdzie warto się ochłodzić w wodzie, zrelaksować i wypocząć. Prezentujemy największe i najpopularniejsze aquaparki w Łodzi i województwie łódzkim. Oto nasz ranking parków wodnych w regionie. Ile kosztują tam bilety i za co. Oferty specjalne i dodatkowe atrakcje. Sprawdź, gdzie warto się wybrać w trakcje wakacji, w weekendy i w ciągu tygodnia. Jakie są różnice w cenach. Miejsca, które warto zobaczyć i tam się relaksować. Oto nasz TOP 6 najpopularniejszych i największych parków wodnych i centrów rekreacji w regionie łódzkim.

Aquapark Fala

Trochę historii
Należy do najbardziej znanych w Łodzi, województwie łódzkim i w całej Polsce kompleksów basenowych, rekreacyjnych i spa.
Obiekt w Łódzi przy parku ba Zdrowiu kompleks wodny na Zdrowiu został otwarty 19 czerwca 1976 roku. Posiadał wtedy m.in. 4 baseny, w tym jeden ze sztuczną falą. Przeznaczony był dla 4 tys. osób i zajmował powierzchnię 7 hektarów . Niecki basenów pomalowane były na kolor niebieski, żeby woda przypominała barwę laguny. Z powodu wad konstrukcyjnych kąpielisko zamknięto w 1992 roku.

W latach 80.na terenie dawnej Fali odbywały się wybory najpiękniejszej naturystki – Miss Natura.

Nowy aquapark Fala

Obecnie na miejscu starej Fali istnieje jeden z największych w Polsce aquapark. Został otwarty 31 stycznia 2008 roku. Teren obiektu ma około 10 hektarów powierzchni, z czego 3541,35. metrów kwadratowych ma lustro wody.
Aquapark w Łodzi jest jednym z jednym z najliczniej odwiedzanych takich wodnych obiektów rekreacyjnych i SPA w województwie łódzkim. Jest też jednym z najdłużej istniejących parków wodnych w regionie łódzkim.

Otwierany jest już o godz. 7 (poranne pływanie do godz. 9), a zamykany o godz. 22.

Zobacz tłumy w łódzkim aquaparku w niedzielę 10 lipca 2023 roku.

Zobacz ZDJĘCIA

Sprawdż ceny biletów

Strefa Basenowa

Od poniedziałku do piątku
Bilet na godzinę kosztuje 31 zł, ulgowy 26 zł
2 godziny – 55 zł, ulgowy 49 zł
Cały dzień 132 zł

W soboty, niedziele i długie weekendy
1 godzina – 33 zł, ulgowy 20 zł
2 godziny – 58 zł, ulgowy 53 zł

Strefa basenowa + strefa saun

Od poniedziałku do piątku

1 godzina – 52 zł,, ulgowy 47 zł
2 godziny – 80 zł, ulgowy 73 zł
cały dzień – 157 zł

Weekendy

1 godzina – 55 zł, ulgowy 51 zł
2 godziny – 84 zł, ulgowy 79 zł
cały dzień – 162 zł

Dopłata za każdą dodatkową minutę ponad wykupiony na bilecie czas wynosi 70 groszy niezależnie od strefy

Poranne pływanie (godz. 7-9)

Dostępne wyłącznie baseny sportowe, 3 wanny jacuzzi oraz baseny i wanny solankowe

Bilety

1 godzina – 16 zł, ulgowy14 zł

Dopłaty do każdej minuty – 35 gr (do godz. 9) i 70 gr (od godz. 9)

Atrakcje

Kompleks basenów usytuowany jest w szklanych piramidach. Znajduje się tu m.in. zjeżdżalnia typu „kamikaze” (długości 60 m przy 20 m różnicy poziomów), 19-metrowa wieża z dwiema zjeżdżalniami o długości ok. 130 m i 60 m, 4 całoroczne zjeżdżalnie o długości: 120 m, 132 m, 140 m, 144 m, strefa saun (a w niej osiem różnych saun), bicze wodne, jacuzzi, rzeki – dzika i spokojna, leśna plaża, zespół boisk sportowych do siatkówki i koszykówki, bary i restauracje.
Jeden z basenów został wyposażony w urządzenia wytwarzające sztuczną falę.
Ceny zabiegów SPA – od 70 do ponad 300 zł.
Możliwośc wykupienia biletu łącznego upoważniającego też do wejścia do łódzkiego ogrodu zoologicznego.

Termy Uniejów

W 1978 roku polscy geolodzy szukali szukali złóż gazu ziemnego i ropy naftowej. Przyjechali do Uniejowa. Odwierty, których dokonali wykazały istnienie wód geotermalnych, gorących i lekko słonych. Ma temperaturę około 68 stopni Celcjusza.

Jest to woda mineralna, średnio zmineralizowana, słonawa, o właściwościach leczniczych potwierdzonych badaniami naukowymi. Od roku 2012 miasto posiada status miejscowości uzdrowiskowej. Podstawą do nadania statusu uzdrowiska były właściwości miejscowych ciepłych wód leczniczych, zawierających m.in. siarkę, radon, fluor, chlorki miedzi i żelaza, związki kwasu metakrzemowego oraz jod, którego zawartość jest taka jak w Bałtyku.

Jednak dopiero W 2008 roku otwarto Termy Uniejów z gorącymi solankami leczniczymi. Nowoczeny, jeden z pierszych w Polsce kompleks wykorzystujący gorące źródła lecznicze składa się z kompleksu basenów z wodą o różnej temperaturze, bicze wodne, zjeżdżalnie.
Można tez skorzystac z miejsc hotelowych, obiektór gastronomicznych oraz kasztelu rycerskiego oraz wiele innych atrakcji oraz zabiegów w strefie SPA.
Każdego dnia korzystają tłumy mieszkańców z całego województwa łódzkiego. Przyjeżdzają też osoby z innych, czasem odległych rejonów Polski.

Kąpielisko jest otwarte w godz. 9-22.
Strefa saun– w dni powszednie w godzinach 16-22, a weekendy w godz. 10-22.

Ceny biletów

Strefa basenowa[/b
Od poniedziałku do piątku
1 godzina 35 zł, ulgowy 32 zł
2 godziny 61 zł, ulgowy 54 zł

Weekendy i święta

1 godzina – 42 złote, ulgowy 37 zł
2 godziny – 77 zł, ulgowy 69 zł

Dopłata do kazdej minuty po przekroczeniu limitu wynikjące z wykupionego biletu koszytuje 90 groszy.

Strefa saunCzynna w dni powszednie w godzinach 16-22, weekendy w godzinach 10-22

Dopłata do biletu jednorazowego do tego na strefę basenową

1 godzina 20 zł od poniedziałku do piątku
1 godzina 21 zł weekendy i święta

Dodatkowe atrakcjeZabiegi SPA (m.in. masaże) – od 100 zł

W strefie saun jest łaźnia turecka, sanarium, basen lodowy, sauna bania (temperatura 80-90 stopni Celsjusza), łaźnia aromatyczna, komora śnieżna, słoneczna łąka.

W kąpielisku wewnętrznym baseny i tężnie solankowe.


Termy Poddębice


Centrum Wodolecznictwa i ReakretacjiZostało otwarte 1 maja 2022 roku. Inwestycja powstała w ciągu dwóch lat za blisko 90 mln zł, z czego 42 mln zł stanowiła dotacja z Unii Europejskiej.
Na centrum wodolecznictwa składa się między innymi siedem basenów o łącznej powierzchni lustra wody 2300 metrów kwadratowych. To baseny zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w tym olimpijski o długości 50 metrów oraz dla dzieci z kaskadami, armatkami wodnymi, zjeżdżalniami. We wszystkich wykorzystywana jest woda termalna o temperaturze od 30 do 38 stopni.
Z myślą o seniorach, jak i osobach niepełnosprawnych gotowy jest specjalny basen ścian wodnych, do którego można wjechać na przystosowanych do tego wózkach dla osób z niepełnosprawnościami. Nie brakuje atrakcji w postaci dzikiej rzeki, groty sztucznej fali i groty z masażami, gejzerów, leżanek rurowych z masażem powietrznym.

Termy w Poddębicach od samego początku powstania konkurują z Termami Uniejów. Są chętnie odwiedzane przez miaszkańców województwa łódzkiego w tym łodzian z powodu dość bliskiej odległości od Łodzi i konkurencyjnych cen.

Termy Poddębice okazały się hitem. W samym styczniu było 20 tysięcy odwiedzin

Aquapark otwarty jest w godzinach 10-22.
Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – Termy Poddębice wykorzystuje naturalne wody geotermalne.

Sprawdź ceny biletówStrefa Basenowa

Od poniedziałku do piątku
Bilet na godzinę kosztuje 30 zł, ulgowy 26 zł
2 godziny – 52 zł, ulgowy 44 zł

W weekendy

Bilet na godzinę kosztuje 37 zł, ulgowy 33 zł
2 godziny – 66 zł, ulgowy 60 zł

Strefa basenowa + sauny

Od poniedziałku do piątku
1 godzina – 50 zł, ulgowy 44
Weekendy
1 godzina 59 zł, ulgowy 53 zł

Dopłata za każda minutę przekroczonego czasu to 80 groszy

Dodatkowe atrakcjeWoda geotermalna wykorzystywana do ogrzewania obiektu, ale nie tylko ma 72 tysiące lat.
Zawiera wiele cennych składnikow mineralnych i leczniczych – wodorowęglany, sód, krzemiany, wapń.

Dzięki nim skóra jest lepiej nawilżana i oczyszczana. Poprawia krążenie krwi, zmniejsza bóle mieęśni i stawów.

Dobrze działa na układ nerwowy.

Zabiegi w strefie SPA kosztują od 60 do 650 zł.

Rybakówka koło TuszynaRybakówka Święty Spokój to popularne miejsce wypoczynku nad wodą. Znajduje się w połowie drogi między Łodzią a Piotrkowem Trybunalskim, na wschód od Tuszyna. Święty Spokój to obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy nad stawami rybnymi.

Sercem Świętego Spokoju jest restauracja Rybakówka.

Ale znajdziemy tu też plażę, sztuczne wodospady, zielone tereny rekreacyjne, przystań z rowerami wodnymi, pomosty, dmuchańce, a nawet strzelnicę. Są też domki noclegowe, które można wynająć.

Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, który położony jest aż na 140 hektarach, znajduje się w połowie drogi między Łodzią a Piotrkowem, zaledwie pół godziny drogi od stolicy województwa.

Otwarty jest przez cały dzień

W Rybakówce możemy odpocząć na plaży, nakarmić ryby kupując specjalną karmę w automacie (5 zł). Bogata jest oferta gastronomiczna. W restauracji Rybakówka dostaniemy np. rosół domowy w cenie 24 zł, zupę z ryb z lokalnych stawów (30 zł), sałatkę cezar z krewetkami (49 zł), dzwonki karpia w sosie cytrynowym 63 zł, burger z mięsa z dzikich leśnych zwierząt (60 zł), czy grillowaną pierś z kurczaka z puree sosem i warzywami w cenie 49 zł.
Natomiast w barze z wodospadami przy plaży dostaniemy np. gofra suchego w cenie 10 zł, z cukrem pudrem za 12 zł lub z dodatkami za 18 zł. 10 zł kosztuje też porcja frytek.

Mimo wielu gości w Świętym Spokoju nawet w letnie weekendy nie czuć tłoku. Teren jest tak ogromny, że każdy znajdzie dla siebie miejsce. Większość gości przyjeżdża samochodami. Na miejscu jest duży, bezpłatny parking. Miejsc nie brakuje też w restauracji Rybakówka i na plaży.

Zobacz TERMY w Poddębicach

Aquapark w KutnieInformacje ogólne:
Strefa basenowa czynna jest od godz. 6, sauny po południu
Wraz z saunami czynna jest codziennie od 6.00 do 22.00
Aquapark w Kutnie oferuje:
basen sportowy o wymiarach 25x16m i głębokości od 1,6m do 2m, z widowniądla 150 widzów
basen rekreacyjny o głębokości od 0,9m do 1,2m, z atrakcjami:
masaż karku, boczny i dyszowy
dwa gejzery powietrzne
pięć leżanek powietrznych
rwąca rzeczka
ścianka wspinaczkowa
ruchome kamienie
zjeżdżalnia szerokotorowa
zjeżdżalnia kamikadze
mały basen o wymiarach 10m x 6,5m i głębokości od 0,7m do 0,9m
brodzik dla dzieci  z atrakcjami:
zjeżdżalnia słoń
zamek
dwie zewnętrzne zjeżdżalnie rurowe o długości 80 metrów każda i średnim spadku 9%-10%
czarna dziura
rurowa
dwie wanny jacuzzi
 
Ponadto w obiekcie:
zespół odnowy biologicznej (łaźnia parowa, sauna sucha, solarium, wypoczywalnia)
fitness
dwie sale do squasha oraz dwie sale do ćwiczeń ruchowych
kręgielnia

Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
 

Cennik:bilet normalny na godzinę od poniedziałku do piątku 23 złoty normalny i 16 zł ulgowy. Każda kolejna godzina kosztuje tyle samo

W weekendy
bilet normalny na 1 godzinę – normalny 27 zł, ulgowy 19 zł

Bitlet całodniowy normalny – 80 zł, ulgowy 56 zł

Dodatkowe atrakcje


Parking przy Aquaparku jest bezpłatny.
Wszystkie sauny są w cenie biletu basenowego.
Są też trzy gorące sauny: sucha, parowa i caldarium (nieco niższa temperatura) oraz grota mroźna, gdzie można natrzeć ciało kruszonym lodem.

Solpark KleszczówWszystkie osoby ceniące aktywną formę wypoczynku mogą skorzystać Parku Zdrowia i Rozrywki Solpark. Znajduje się w najbogatszej w Polsce gminie wiejskiej
Są tam baseny rekreacyjne z wieloma atrakcjami, a także basen sportowy. Dla naszych najmłodszych gości przygotowano brodziki, w których mali milusińscy mogą bezpiecznie bawić się w odpowiednio płytkiej i ciepłej wodzie. Woda w basenach jest systematycznie badana, by zapewnić użytkownikom niezbędne bezpieczeństwo.

Basen wewnętrzny i zewnętrzny oferuje miłośnikom szaleństw wodnych wiele rozmaitych atrakcji, takich jak: kaskady, bicze wodne, wodne gejzery, czy zje zjeżdżalnia rurowa o długości 118 metrów.

Do dyspozycji są też baseny sportowe wymiarach 16m x 25m i głębokości 1,40m – 1,80m, który posiada 6 torów pływackich oraz widownię na 96 miejsc siedzących. Z myślą o osobach korzystających z usług basenowych Solparku jeden z torów został wypłycony do głębokości 0,9 m, aby mógł służyć do nauki pływania.

Ceny biletów


Od poniedziałku do piątku – 1 godzina 23 xł, ulgowy 21 zł
Weekendy - 1 godzina 28 zł, ulgowy 24 zł

Bilety do saun


Od poniedziałku do piątku – 30 minut 22 zł, 1 godzina – 38 zł
Weekendy – 30 minut 25 zł, 1 godzina 40 zł
Kriosauna – 30 zł
Grota solna – 15 zł
od 12 lat
Wideo

Aktywiści znaleźli sposób na pozbycie się samochodów w miastach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: TOP 6 najpopularniejszych aquaparków, pływalni i basenów w Łodzi i regionie łódzkim. Ceny biletów i oferta. Sprawdź i porównaj - Dziennik Łódzki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto