Siatkówka: Organika przegrywa we Wrocławiu. Europejskie puchary nie dla łodzianek

Natalia_B.
Natalia_B.
Grzegorz Wypych, archiwum mmlodz.pl
Organika Budowlani Łódź przegrała drugi mecz z Impel Gwardią Wrocław 2:3 i tym samym tegoroczne rozgrywki PlusLigi Kobiet zakończyła na szóstym miejscu.

Pierwsza przegrana Organiki z Impel Gwardią Wrocław podczas PlusLigi Kobiet

Nie udał się siatkarkom Organiki wyjazd do stolicy Dolnego Śląska. Aby zająć piąte miejsce premiowane grą w Challenge Cup, Budowlane musiały wygrać wczorajszy (28 maja) mecz i doprowadzić do trzeciego spotkania. Pomimo podjętej walki i serca zostawionego na parkiecie, łodzianki musiały uznać wyższość rywalek.

Już przebieg pierwszego seta zapowiadał zacięty pojedynek. Dzięki świetnej kiwce Karli Echenique, pewnym atakom Karoliny Kosek i pojedynczemu blokowi Luany de Pauli, Organika szybko wyszła na prowadzenie (10:5). Wtedy jednak sygnał do ataku dała wrocławiankom Zuzanna Efimienko i gospodynie zdobyły osiem punktów z rzędu. Zawodniczki Impel Gwardii do końca kontrolowały tę partię i nie pozwoliły przyjezdnym na wiele. Ostatni punkt atakiem ze środka zdobyła Maja Tokarska (25:19).

Drugi set rozpoczął się niemal identycznie jak ten pierwszy. Łodzianki ponownie szybko zbudowały wysoką przewagę (10:2), z tą jednak różnicą, że nie roztrwoniły jej w krótkim czasie. Siatkarki Organiki z każdą kolejną akcją pokazywały, kto rządzi na boisku. Punktowa zagrywka Julii Shelukhiny, szczęśliwe zagranie de Pauli oraz atak o blok i blok Micheli Teixeiry sprawiły, że było już 20:8 dla przyjezdnych. Bezradne Gwardzistki nie były w stanie "dogonić" wyniku i przegrały 12:25.

Kobieta zmienną jest

Kobieca siatkówka bywa bardzo zmienna, więc trzecia odsłona sobotniego spotkania w niczym nie przypominała tych poprzednich. Wymiana ciosów i walka niemalże punkt za punkt trwała przez pół seta (do stanu po 15 "oczek"). Na atak Katarzyny Mroczkowskiej odpowiedziała Shelukhina, zaś na bezbłędny atak de Pauli z obejścia odpowiedź dała Katarzyna Jaszewska. Niestety, coś zacięło się w grze Organiki Łódź, co skrzętnie wykorzystały gospodynie, wygrywając 25:20.

Czwarty set, to powtórka z rozrywki i kopia seta drugiego. Punktową szarżę Organiki atakiem z lewego skrzydła rozpoczęła Kosek. Kolejne "oczka" na koncie Budowlanych dopisywały Shelukhina, de Paula i Teixeira. Punktową zagrywkę zanotowała Kasia Zaroślińska, a szczęście towarzyszyło Joannie Mirek, kiedy piłka po jej ataku "zatańczyła" na taśmie i spadła na stronę Impel Gwardii (22:11). Wrocławianki znów nie potrafiły znaleźć sposobu na grę rywalek. Do tie-break’a atakiem po prostej doprowadziła Teixeira (25:13).

A mogło być tak pięknie…

Decydująca partia wczorajszego meczu rozpoczęła się od zaciętej walki. Żadna z drużyn nie chciała zejść z boiska jako ta przegrana. Wrocławiankom zależało na tym, by jak najszybciej świętować zakończenie sezonu, zaś Budowlane chciały przedłużyć rywalizację o jeszcze jedno spotkanie. Z jednej strony siatki prym wiódł duet Mroczkowska-Jaszewska, z drugiej Kosek-Teixeira. Zawodniczki obu ekip atakowały z całej siły, próbując przechylić szalę zwycięstwa na swoją połowę. Tablica wyników uparcie pokazywała jednak remis (po 7, 10 i 13 "oczek"). Szczęście podobno sprzyja lepszym i w końcówce piątego seta uśmiechnęło się do Impel Gwardii. Najpierw punktową zagrywkę zanotowała Marta Sobolska, a później przechodzącą piłkę wykorzystała Jaszewska. Tie-break zakończył się wynikiem 15:13.

Impel Gwardia Wrocław – Organika Budowlani Łódź 3:2 (25:19, 12:25, 25:20, 13:25, 15:13)