Wygrana siatkarek Grota Budowlanych. Mecz w Cannes coraz bliżej

Dariusz Kuczmera
Kaja Grobelna była najlepszą zawodniczką meczu
Kaja Grobelna była najlepszą zawodniczką meczu Krzysztof Szymczak
W niedzielę, 19 lutego, siatkarki Grota Budowlanych gładko pokonały zawodniczki MKS Dąbrowa Górnicza.

Szybkie 3:0 dowodzi, że OrlenLiga wykształciła już w swoich szeregach cztery drużyny, które zagrają w play-off: Chemik, Impel Wrocław, Grot Budowlani Łódź i Developres. Jest jeszcze teoretyczna nadzieja łodzianek na zajęcie drugiego miejsca.

Mecz z MKS Dąbrowa Górnicza był wyrównany tylko w drugim secie.

W pierwszym od stanu 2:3 łodzianki zdobyły kolejno cztery punkty. Zespół gości potrafił jednak wyrównać na 7:7 i 14:14. Od tego momentu oglądaliśmy koncert Grota Budowlanych. Łodzianki zdobyły osiem punktów z rzędu: dwa punkty po ataku, jeden po bloku zdobyła Kaja Grobelna. Seta asem serwisowym zakończyła Sylwia Pycia.

Drugi, wyrównany set stworzyły same łodzianki. Nic nie zapowiadało nerwowej końcówki. Gospodynie prowadziły nawet 23:14, ale straciły sześć punktów z rzędu. Przy stanie 23:20 trener Błażej Krzyształowicz wziął czas. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej jeszcze zdobyły 2 punkty. Przy stanie 23:22 skutecznymi atakami popisały się Sylwia Pycia i Heike Beier. Trzeci set był wyjątkowy, bo łodzianki straciły tylko 8 punktów. Mecz trwał tylko 69 minut, a trzeci set zaledwie 16. Wyglądało to tak, jakby łodzianki śpieszyły się na samolot do Cannes i dlatego tak szybko wygrały. W środę nasze dziewczęta grają rewanżowy mecz 1/8 finału Pucharu CEV. Można przegrać w Cannes 2:3, a przy 1:3 i 0:3 trzeba wygrać złotego seta!

Udany debiut w Legionovii trenera Macieja Bartodziejskiego. Jego zespół pokonał KSZO.

Grot Budowlani Łódź - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:23, 25:8)

Grot Budowlani: Heike Beier 11, Gabriela Polańska 2, Pavla Vincourova 4, Martyna Grajber 7, Sylwia Pycia 7, Kaja Grobelna 11, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Julia Twardowska, Natalia Strózik. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne mecze: Chemik Police - Budowlani Toruń 3:1 (23:25, 26:24, 25:23, 25:17), Muszynianka - Impel Wrocław 0:3 (21:25, 23:25, 22:25), Developres Rzeszów - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:12, 25:17, 25:17), Legionovia - KSZO Ostrowiec 3:2 (25:21, 25:20, 21:25, 17:25, 15:9).

Poniedziałek: Pałac - ŁKS Commercecon (18), PTPS Piła - BKS Bielsko-Biała.