Siatkówka: Budowlani Łódź żegnają się z Pucharem Polski i trenerem Masaccim [zdjęcia]

Siatkarki Budowlanych Łódź przegrały z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała 1:3 i odpadły z Pucharu Polski. Zespół opuścił trener Mauro Masacci.
Siatkówka: Skra Bełchatów rozgromiła Budvanska Rivijera Budva [zdjęcia]

Wczorajszy (24 stycznia) mecz Budowlanych Łódź z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała od początku lepiej ułożył się dla przyjezdnych. Bielszczanki prowadziły 9:7 i zaczęły powiększać przewagę. Na 2. przerwie technicznej było już 9:16. Trener Mauro Masacci próbował zmieniać, ale wejścia Any Grbac i Katarzyny Brydy niewiele zmieniły. Łodzianki przegrały tę partię 21:25.

Początek drugiego seta to szybkie 0:3. Gospodynie się jednak przebudziły i zmniejszyły straty (3:4). Od tego momentu trwała wymiana ciosów. Z biegiem czasu to Budowlane osiągały przewagę (14:13 i 19:16). W końcówce łodziankom zabrakło zimnej krwi. BKS wyrównał (20:20) i rozpoczęła się prawdziwa nerwówka. Dwie piłki setowe miały gospodynie, ale to przyjezdne zakończyły partię drugą piłką setową dla siebie (26:28). Trzeba jednak przyznać, że bielszczanki dużą zawdzięczają pani sędzinie, która ogłosiła kontrowersyjną decyzję o przejściu w czasie przyjęcia.

Podrażnione Budowlane świetnie rozpoczęły 3. seta. Na 1. przerwie technicznej było już 8:1, a kolejne dwa punkty również padły łupem gospodyń. W kolejnych akcjach toczyła się gra punkt za punkt. Kiedy wydawało się, że łodzianki spokojnie doprowadzą partię do końca, zaczęła się seria błędów. Do tego znów dała o sobie znać pani arbiter i zrobiło się 23:20. Trener Masacci wprowadził Helene Rousseaux i to m.in. dzięki Belgijce gospodynie wygrały 25:20.

Czwarty set rozpoczął się podobnie do trzeciego. Tym razem jednak zamiast 8:1 było 1:8. Po I przerwie technicznej Budowlane zaczęły odrabiać straty. Zbliżyły się nawet kilkukrotnie na trzy "oczka" (6:9, 13:16, 16:19), ale to było wszystko na co było stać gospodynie. Ostatecznie tę partię wygrał BKS 25:19 i całe spotkanie 3:1.

W efekcie tej przegranej Budowlane odpadły z Pucharu Polski, a z posadą trenera pożegnał się Włoch Mauro Masacci. Drużynę poprowadzi teraz dotychczasowy asystent Maciej Kosmol.