Siatkówka: Budowlani Łódź vs. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz pod dyktando gości [zdjęcia]

Adrian_Somorowski
We wczorajszym meczu 9 kolejki sezonu zasadniczego, siatkarskiej ...
We wczorajszym meczu 9 kolejki sezonu zasadniczego, siatkarskiej ... Natalia_B.
We wczorajszym meczu (5 grudnia) siatkarskiej PlusLigi Kobiet zawodniczki Budowlanych Łódź, w 9 kolejce sezonu zasadniczego, uległy przed własną publicznością zespołowi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3. MVP meczu została Izabela Żebrowska.
Poprzedni mecz z Aluprofem Bielsko-Biała łodzianki też przegrały

Pierwszy set nie zapowiadał porażki łódzkiej drużyny. Już na początku trener Budowlanych zaszokował, dając szansę w wyjściowej szóstce Katarzynie Brydzie oraz Marcie Wójcik, w zamian za Karolinę Kosek i Anę Grbac.

To był strzał w dziesiątkę włoskiego trenera, bo obydwie zawodniczki w pierwszym secie zagrały bardzo dobrze - Katarzyna Bryda w ataku, a Marta Wójcik dobrze rozdzielała piłki. Na pochwałę zasługiwała również dobra gra na środku Luany Vanessy de Pauli oraz dobra gra w obronie libero Katarzyny Ciesielskiej. Po drugiej strony siatki wyróżniała się Izabela Żebrowska. Set zakończył się wynikem 25:20 dla łódzkiej drużyny.

Tauron rządził na parkiecie w Łodzi

Na początku drugiej partii zespół gości objął prowadzenie 4:0. Przy pierwszej przerwie technicznej było już 2:8 i widać było, że przyjezdne zaczynają narzucać swoje tempo gry. Łódzki zespół kompletnie zawiódł w ataku, nie potrafił skutecznie kończyć ataków, tymczasem drużyna z Dąbrowy szczętnie wykorzystywała swoje okazje i wygrała drugiego seta 18:25.

Trzeci set był totalną dominacją zespołu prowadzonego przez Waldemara Kawkę. Ponownie na pierwszej przerwie technicznej na tablicy widniał wynik 2:8 i nic nie zapowiadało poprawy gry łódzkiej drużyny. Budowlane nie mogły poradzić sobie z dobrą grą w ataku oraz w bloku zespołu gości.

W trakcie seta zasłabła również zawodniczka łódzkiej drużyny Helenne Rosseaux, która musiała zostać odwieziona do szpitali. Wstępnie wiadomo, że nie jest to nic groźnego, a zasłabnięcie było spowodowane przemęczeniem organizmu. Trzecia odsłona gry zakończyła się wynikiem 11:25.

Łodzianki jeszcze miały szansę

W czwartym secie Tauron MKS prowadził 9:5, lecz szybko oddał serię kilku punktów i zrobiło się 9:9. Łodzianki grały w tym secie ambitnie, nie poddawały się i walczyły do samego końca. Sytuacja na boisku zmieniała się, w końcówce był remis,lecz w decydującym momencie zespół z Dąbrowy potrafił wykończyć najważniejsze piłki i zwyciężyć czwartego seta 22:25. Zdecydowanie najjaśniejszym punktem drużyny była Izabela Żebrowska, która grała najbardziej skutecznie w ataku w zespole gości.

Następny mecz zespół Budowlanych rozegra w poniedziałek (12 grudnia) we własnej hali z zespołem Impel Gwardii Wrocław. Początek spotkania o godz. 18.