Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstają tabliczki wyznaczające granice łódzkiego getta

Redakcja
Centrum Dialogu zamontuje 90 płyt w miejscach, które stanowią granice łódzkiego getta. Projekt zostanie ukończony na początku sierpnia.

Montaż symboli wyznaczających granice Litzmannstadt Getto rozpoczął się w połowie lipca. Marmurowe płytki w chodnikach można już oglądać m.in. przy ul. Spornej. Łącznie będzie ich 90. Ukończenie prac planowane jest na początek sierpnia.

Montaż płyt jest jednym z wydarzeń upamiętniających 70. rocznicę likwidacji łódzkiego getta. W sierpniu na Bałutach pojawi się także siedem tablic informacyjnych na temat getta w ramach Systemu Informacji Miejskiej.


Urodziny Łodzi 2014. Będą darmowe wycieczki [program]


- Pamięć getta ma być częścią zbiorowej tożsamości tego terenu. Działanie ma służyć także ożywianiu przestrzeni łódzkich Bałut. W przyszłości szlak wyznaczony przez projekt Granice Litzmannstadt Getto 1940-1944 byłby także rozpoznawalnym elementem oferty turystycznej miasta - mówi Justyna Tomaszewska z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Projekt znaczenia granic Litzmannstadt Getto realizują Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Zarząd Dróg i Transportu. Kuratorem projektu jest Wiktor Skok, który w 2004 roku zorganizował akcję malowania napisów na granicach getta.

Adam Tubilewicz

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto