Polonia Warszawa - ŁKS Łódź: Adamski pomylił drużyny?

Bartosz Romańczuk
Bartosz Romańczuk Studio MK (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali z Polonią Warszawa 0:2. Najgroźniejszym zawodnikiem "Czarnych Koszul" był... Marcin Adamski.

Zobacz jakie zmiany zapowiadaliśmy w ŁKS-ie na mecz z Polonią

Zgodnie z przewidywaniami i naszymi zapowiedziami, trener Dariusz Bratkowski zdecydował się na zmiany w składzieŁKS-u. Od początku zagrał Marcin Mięciel, a Bartosz Romańczuk powrócił do środka pomocy. Jego miejsce na lewej obronie zajął Piotr Klepczarek.

Już w 2. minucie Marek Saganowski groźnie uderzał po zgraniu przez Mięciela. Piłka przeleciała nad poprzeczką. Gospodarze próbowali dośrodkowań w pole karne łodzian, ale Bogusław Wyparło skutecznie łapał piłkę.

Bardzo groźnie przed bramką Bodzia W. zrobiło się w 22. minucie. Grzegorz Bonin przeniósł się z prawej na lewą stronę, zbiegł z futbolówką do środka i mocno strzelił. Łódzki bramkarz sparował piłkę do boku.

Wyparło skapitulował w 34. minucie. Strzał Bruno sprzed pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Marcina Adamskiego - który niezdecydowanie próbował blokować uderzenie - i wpadła do siatki obok zdezorientowanego bramkarza. Dla Brazylijczyka to już 3. bramka w tym sezonie, a łodzianie nie odrobili należycie pracy domowej, dając zbyt dużo miejsca Bruno przed szesnastką.

Do przerwy nic się nie zmieniło. Warszawianie kontrolowali grę, a Ełkaesiacy nie stwarzali sobie już sytuacji. Polonia Warszawa prowadzi z ŁKS-em Łódź 1:0.

Kolejny "gol" ŁKS-u

Po zmianie stron pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze. Bonin strzelał z pola karnego, ale wprost w Wyparłę. W kolejnych minutach piłkarze ŁKS-u dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało.

W 68. minucie Saganowski strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cezarego Stefańczyka, ale nie trafił w światło bramki. Po chwili precyzji przy podobnym uderzeniu zabrakło Sebastianowi Szałachowskiemu.

W 75. minucie Mięciel świetnie minął Tomasza Jodłowca, przyjmując sobie piłkę na klatkę piersiową, ale futbolówka po strzale z woleja przeleciała wysoko nad poprzeczką. Chwilę później Saganowski strzelał mocno, jednak obok słupka.

W 81. minucie znów urwał się "Miętowy", huknął z kilkunastu metrów, a Przyrowski odbił piłkę do przodu. Dariuszowi Kłusowi zabrakło kilkunastu centymetrów, żeby sięgnąć wtedy futbolówkę i skierować ją do bramki.

Po chwili piłka wylądowała w siatce po uderzeniu Ełkaesiaka. Adamski fantastycznym uderzeniem głową nie dał szans... Wyparle, strzelając samobója.

W końcówce na murawie pojawił się Aghvan Papikyan i w swoim debiucie w ŁKS-ie, jak również w Ekstraklasie pokazał kilka niezłych zagrań. Wynik się jednak nie zmienił.
Polonia Warszawa pokonała ŁKS Łódź 2:0.
Łodzianie cały czas pozostają jedyną drużyną w T-Mobile Ekstraklasie, która nie strzeliła gola... nie licząc dwóch samobójów.

Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)