Piłka nożna: Polska - Ukraina 1:1 [relacja minuta po minucie]

Polscy piłkarze zremisowali z Ukrainą 1:1. Zapraszamy do przeczytania relacji minuta po minucie jaką przeprowadziliśmy ze stadionu Widzewa.

Piłkarze reprezentacji Polski zagrają dzisiaj z Ukrainą na stadionie Widzewa Łódź. Będzie to zatem spotkanie dwóch organizatorów EURO 2012 na 643 dni przed rozpoczęciem turnieju.

Ostatnim meczem, jaki Polska grała na stadionie Widzewa Łódźbył mecz z Węgrami w 2007 roku. Wtedy nasi reprezentanci ponieśli porażkę 0:1. Najbardziej sławnym meczem reprezentacji Polski na stadionie Widzewa był mecz z San Marino w 1993 roku. Spotkanie przeszło do historii bowiem Polacy długo męczyli się z rywalami, a jedyną bramkę - ręką - zdobył Jan Furtok. A jak zakończy się spotkanie organizatorów EURO 2012? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Polska - Ukraina.

Strona wymaga odświeżania - w tym celu wciśnij F5

Polska - Ukraina

1 : 1 (0:0)
Bramki: 1:0 I. Jeleń (42. min.) 1:1 Y. Selezniov (90. min.)

A. Boruc - Ł. Piszczek, G. Wojtkowiak, M. Żewłakow, S. Boenisch, J. Błaszczykowski (84. M. Rybus), T. Bandrowski (46. A. Matuszczyk), M. Iwański (64. R. Lewandowski), R. Murawski, S. Peszko, I. Jeleń
A. Piatow - O. Romanchuk (86. D. Kozhanov), A. Fedeckij, A. Tymoschuk, Y. Khacheridi, A. Shevchenko (46. . Selezniov), O. Aliev (53. V. Polevoy), O. Gusiev (46. D. Kulakov), T. Mykhalyk, O. Krasnopiorov (65. I. Khudobyak), M. Devic (46. A. Woronin)

Żółte kartki: Błaszczykowski, Boruc (Polska)

Koniec spotkania. Polska zremisowała z Ukrainą 1:1
90' +2 1:1 Strzelcem wyrównującej bramki Selezniov.
90' Znów Peszko urwał się ukraińskim obrońcom, ale trafił wprost w bramkarza. Mecz potrwa 3 minuty dłużej. A strzał Kozhanova przelatuje o centymetry od naszej bramki.
88' Peszko nie zdąrzył do prostopadłego podania - uprzedził go Piatov.
87' Z boiska schodzi strzelec jedynej - jak do tej pory - bramki w tym meczu, Jeleń. Za niego pojawia się Smolarek.
83' Piłka w siatce Polaków. Sędzia gola nie uznał - odgwizdał spalonego Polevoya.
77' Groźna sytuacja pod ukraińską bramką - piłka przeleciała wzdłuż bramki, ale nikt nie zdołał wbić jej do siatki. Ukraińcy próbują grać z kontry, ale nasi obrońcy skutecznie powstrzymują takie ataki rywali.
74' Strzał głową Lewandowskiego po dośrodkowaniu z prawej strony przelatuje kilkanaście centymetrów nad poprzeczką.
72' Znów świetna okazja Jelenia, ale nasz napastnik po raz kolejny trafia w bramkarza. Okazję wypracowali Błaszczykowski z Peszką.
69' Mocny strzał Murawskiego z ok. 25 metrów zablkowany. Piłka ląduje za linią końcową, ale rzut rożny nie przynosi bramki dla Biało-Czerwonych.
66' Strzał Romanchuka sprzed pola karnego przelatuje nad polską bramką. Na trybunach ożywiony doping naszych kibiców. Już od kilku minut słychać głośne "Polska".
62' W jednym ze starć ucierpiał Boenish, ale już wrócił do gry. Mamy okres niedokładnej gry po obu stronach.
56' Istna "Obrona Częstochowy" przed polską bramką. Udaje się jednak zażegnać niebezpieczeństwo.
54' Znów dobra sytuacja Jelenia, ale napastnik Auxerre uderza obok bramki.
52' Szarżę Shevchenki w naszym polu karnym zatrzymał Żewłakow. Wcześniej Ukraińcy ładnie rozegrali piłkę przed polem karnym.
48' Jeleń wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale trafił w Piatova.
46' Rozpoczęła się już druga połowa meczu. Na boisku mamy trzech nowych graczy: Matuszczyka, Woronina i Kulakova.
Koniec pierwszej połowy meczu Polska - Ukraina. Polacy prowadzą 1:0 po bramce Ireneusza Jelenia.
45' Pierwwsza połowa potrwa minutę dłużej.
42' GOOOL!!! Ireneusz Jeleń strzela bramkę na 1:0. Jeleniowi piłkę podał Błaszczykowski, a akcja była kontratakiem po groźnym strzale Devica. Uderzenie Ukraińca dobrze obronił Boruc.
36' Próba Tymoschuka z 25-30 m - piłkę pewnie złapał Boruc.
34' Jeleń z 6 metrzów nad poprzeczką. Wcześniej ładna akcja Polaków: Błaszczykowski z lewego skrzydła podał do Murawskiego, ten przerzucił na prawą stronę, ale Iwański niecelnie dośrodkował.
32' Po jednym ze starć mocno ucierpiał Bandrowski. Pomocnik Lecha wróćił już do gry, ale odczuwa jeszcze skutki zderzenia z rywalem. Trwa walka w środku boiska.
27' Trzy strzały Polaków sprzed pola karnego: Jeleń i Błaszczykowski zablokowani, Boenisch trafia w bramkarza. W odpowiedzi Aliev w ręce Boruca.
24' Boenisch zgrywał głową po rzucie rożnym, ale Jeleń nie zadąrzył.
21' Teraz przewagę mają Polacy. Ataki prawą stroną kończą się dośrodkowaniami, ale nie ma kto wykończyć lub podania są niecelne.
16' Okres przewagi Ukraińców. Nawet Jeleń musiał interweniować w narożniku boiska po naszej stronie. Strzał Alieva przeleciał o ok. metr od naszego słupka.
12' Było groźnie pod polską bramką po rzucie rożnym Ukraińców. Piłka przeleciała obok słupka.
9' Walka w środku pola. W naszej drużynie ciężar gry próbuje brać na siebie Iwański. Na razie bez żadnych efektów.
5' Sam na sam z bramkarzem wyszli Peszko i Jeleń. Pomocnik Lecha zamiast strzelać próbował podawać do Jelenia i bramkarz złapał jakoś piłkę.
2' Groźne dośrodkowanie Shevchenki. Obrońcy wyjaśnili sytuację. Ukraińcy już dwa razy złapani na spalonym.
1' Spotkanie rozpoczęte.
Jesteśmy już po oficjalnej prezentacji drużyn i hymnach obu państaw. Za chwilę rozpocznie się spotkanie.
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 5 minut.